Autor Wątek: PolishComicArt.pl  (Przeczytany 95369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pimpek

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #135 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 09:36:06 »
Na FB stoi jak byk, że okładka jest niepublikowaną grafiką Rosińskiego. Więcej info brak.

Moim zdaniem jest to ewidentna ściema.

Offline Teli

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #136 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 09:44:21 »
Na FB stoi jak byk, że okładka jest niepublikowaną grafiką Rosińskiego. Więcej info brak.

Ale czemu jako potencjalny inwestor muszę przekopywać się przez komentarze w profilu PCA na FB?
Co jak nie mam konta na FB? Albo dla świętego wydawcy spokoju zostałem zbanowany?

Wszystko powinno być napisane na stronie zbiórki za którą stoi przecież "doświadczony wydawca" :)

Co do kolorów pełna zgoda. Również przyszło mi na myśl że w porównaniu do nowych kolorów w Thorgalu to co pokazali to jakaś masakra. Niestety profesjonalny kolorysta kosztuje przez co mniej kasy poszło by do wiadomej kieszeni. Już lepiej było by żeby zostawili stare kolory.

A okładka. Cóż może rzeczywiście GR machnął coś nowego. Może nawet pobawił się tabletem? Czemu nie. A nawet jeśli to nie on to i tak w historii sztuki znana jest pewna praktyka: nieważne kto namalował, ważne kto się podpisał. 
Może to wzbudzać pewne kontrowersje ale stosowane jest od stuleci, więc dopóki sam Rosiński tego nie zdementuje wersja GK (choć mi też to nie siada) musi być uznana za obowiązującą. Może ktoś podpyta mistrza na jakimś festiwalu? Póki co, w tej kwestii, możemy sobie tylko gdybać.

Offline starcek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #137 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 10:07:19 »
[...] Jak Francuzi się nie zrzucą to może się okazać, że będzie 1800 nakładu polskiego i 200 sztuk francuskiego. [...]
Nie ma wersji komiksu w jednym języku. Jest wersja polsko-francuska.


A dodatki mają być - jak ktoś już cytował - w wersji oryginalnej. Cokolwiek to znaczy. Stawiam na pol-ang.


Filmem z wersją pol.-ang. nie przejmowałbym się zupełnie - spójność i rzetelność w komunikacji to terra incognita dla marszanda.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Lipiec 2022, 10:13:58 wysłana przez starcek »
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Pimpek

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #138 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 10:26:02 »
To co jest na tym filmie, to zapewne mokapy bazujące na plikach z wydań Egmontu :) Tu jest ewidentnie robione wszystko po kosztach i linii najmniejszego oporu. To jest naprawdę strasznie smutne, że Rosińscy firmują tę fuszerkę, bez smaku, bez elementarnego poczucia estetyki.

ukaszm84

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #139 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 10:44:57 »
To co jest na tym filmie, to zapewne mokapy bazujące na plikach z wydań Egmontu :) Tu jest ewidentnie robione wszystko po kosztach i linii najmniejszego oporu. To jest naprawdę strasznie smutne, że Rosińscy firmują tę fuszerkę, bez smaku, bez elementarnego poczucia estetyki.

Chyba bardziej mnie smucą ludzie zachwyceni tym wydaniem, którzy uważają Kickstartera za "skomplikowany system", idealnie to Midar określił rodziną Radia Maryja, przy takich odbiorcach to nigdy dobrze nie będzie :P

Offline JanJ

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #140 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 10:49:32 »
To co jest na tym filmie, to zapewne mokapy bazujące na plikach z wydań Egmontu :)

Nie wydaje mi się. Czcionka jest inna. Dodatkowo są napisy na dole i górze strony, których w wydaniu Egmontu nie ma.

Na FB potwierdzili, że nowe kolory dotyczą tylko komiksów z Relaxu, a nie samych Legend.
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Lipiec 2022, 10:59:44 wysłana przez JanJ »

Offline Nephilim

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #141 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 10:51:29 »
Ja jeszcze chciałem zwrócić na jedną rzecz uwagę, mianowicie, na okładce widnieją nazwiska autorów: Rosiński i Seidler a tymczasem za scenariusz shortów historycznych z Relaxu odpowiada pan Moczulski. Czyż jego nazwisko również nie powinno znaleźć się na okładce? Pani Seidler odpowiada tylko za historie o Wandzie, Popielu i Kołodzieju. Zdrada, Klęska Wikinga, Bolesławowe Słupy i Zasadzka to pan Moczulski :)

Offline misiokles

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #142 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 11:03:22 »
To co jest na tym filmie, to zapewne mokapy bazujące na plikach z wydań Egmontu :) Tu jest ewidentnie robione wszystko po kosztach i linii najmniejszego oporu. To jest naprawdę strasznie smutne, że Rosińscy firmują tę fuszerkę, bez smaku, bez elementarnego poczucia estetyki.

Z tego co obserwuję po innych zbiórkach - filmiki z komiksu są zawsze 'fejkowe', gdyż materialne egzemplarze jeszcze nie istnieją, po to są zbiórki by je wydrukować :)

Offline Random_Hero

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #143 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 11:19:13 »
Jak dla mnie srogi zawód:

1. Okładka paskudna  - nie ważne czy to dzieło GR, jeżeli komiks jest o Polskich legandach to oczekuję któreś z nich na okładce, a nie starego dziada robiącego grzywkę smarkuli z przepaską na oczach.

2. Ceny to jawna kpina - 159 pln za 186 stron, to już przegięcie, nie mówiąc już o cenach za "dodatki". Poza tym 4k za dodatkowy rysunek GR to już żart. Wszystkie grafiki zrobione na odpierdol no i oczywiście sama Wanda (co przewidziałem w poprzednim poście). Pewnie nasz ulubiony Marszand trenował GR przed MFKiG w robieniu wrysów na czas i monotematycznych.

Na plus  - format komiksu. Co do kolorów na razie wstrzymam się od komentarza, bo chciałbym zobaczyć więcej plansz


Offline Castiglione

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #144 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 11:38:11 »
1. Okładka paskudna  - nie ważne czy to dzieło GR, jeżeli komiks jest o Polskich legandach to oczekuję któreś z nich na okładce, a nie starego dziada robiącego grzywkę smarkuli z przepaską na oczach.
A to nie są postrzyżyny z bodajże legendy o Piaście?

Offline starcek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #145 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 12:02:52 »
To jest dokładnie to, ale wygląda jak zdjęcie drewnianej figurki z nałożonym w kompie kolorem. Takie było moje pierwsze skojarzenie. :-D
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Pimpek

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #146 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 12:08:53 »
Z tego co obserwuję po innych zbiórkach - filmiki z komiksu są zawsze 'fejkowe', gdyż materialne egzemplarze jeszcze nie istnieją, po to są zbiórki by je wydrukować :)

Przecież nie chodzi o to, że to mają być fizyczne egzemplarze, ale można zrobić tego typu prezentację na bazie plików przygotowanych do druku (przecież już rzekomo wszystko jest gotowe, a drukarnia zamówiona na sierpień). Tymczasem w dymkach są teksty po angielsku co budzi u niektórych potencjalnych klientów dezorientację. Poza tym ten filmik jest zrobiony na poziomie logotypu PCA. I o to głównie mi chodziło z tą estetyką.

Offline Random_Hero

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #147 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 13:37:00 »
Na FB pianie i cmokanie nad nowymi LP. Jako że nie jestem zachwycony tym co na KS zobaczyłem, to również postanowiłem wyrazić swoją opinię. Zaskoczył mnie poziom odklejenia niektórych osób. Przytaczam fragmenty:

"Dodając taki komentarz twierdzę, że nie masz w ogóle pojęcia o czym piszesz. Każdy ma prawo do własnego zdania i krytyki, ale to co czytam przeraża. Proponuję zastanowić się czy dobrze wybrałeś grupę bo chyba nie..."

"Każdy ma prawo do wyrażania swojej opini. Nie musisz się z nią zgadzać, a jeżeli mój komentarz cię przeraża to już twój problem. I wybacz, ale nie mam zamiaru piać z zachwytu na LP (Legendy Polskie) i udawać, że wszystko jest cacy." (moja odp)

"Jest cacy a nawet SUPER‼ Nowa, pięknie wydana pozycja z Cudownymi dodatkami Mistrza🏹💙🏹. Jak można w ogóle nie dostrzegać takich pereł💎🤔. Trzeba być albo zaślepionym, zazdrosnym, zawistynym lub po prostu nie mieć pieniędzy i psuć innym radość z posiadania wyjątkowych rzeczy. Pisząc odp. miałem bardziej na myśli przerażenie nie samym komentarzem, ale sposobem twojego myślenia. Ktoś, kto naprawdę kocha Sztukę Naszego Mistrza zachwyca się najmniejszymi drobiazgami i ceni co ma lub może mieć. Niestety nie wszyscy mają w sobie ten pierwiastek😌."

Uff...nawet nie wiem co na to odpowiedzieć :P


Offline Dracos

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #148 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 13:42:20 »
Cytat: random z facebooka
psuć innym radość z posiadania wyjątkowych rzeczy.

to jest tak urocze że aż warte zapamiętania :)

Offline starcek

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #149 dnia: Śr, 27 Lipiec 2022, 13:46:48 »
Ten ostatni "cacy" komentarz ma szlif stylu marszanda.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.