Autor Wątek: PolishComicArt.pl  (Przeczytany 83236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 13:13:21 »
Ja się obawiam PCA, że poleci w kulki. Skądś musi mieć hajsiwo na przyszłe opłaty sądowe :)

Offline Nephilim

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #16 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 13:21:18 »
Z tym, że przy nowych firmach ludzie mogą się trochę obawiać (ja się czasami obawiam), że firma poleci w kulki i ciężko będzie odzyskać hajs. Przy sprawdzonych, długo istniejących na rynku firmach, ten problem praktycznie nie istnieje.
Prawda. Chyba nawet niedawno była afera z jakimś projektem komiksowym czy książkowym który nie wypalił mimo osiągniętego minimalnego pułapu a z inicjatorem nie ma kontaktu.

btw.: Komiksy które pojawią się w wydaniu eksluzywnym a których nie było w Legendach:

Historie będą odświeżone i pokolorowane na nowo. Niestety, nie podoba mi się ten zabieg. Wygląda to bardzo sztucznie i była już dyskusja na ten temat na FB wydawnictwa. Wolałem wersję pierwotną, mimo, że nieco archaiczną kolorystycznie ;)


Offline Takesh

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #17 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 15:32:55 »
Ten ostatni obrazek wygląda strasznie cienko kolorystycznie. Taki zamysł artystyczny, czy tylko pierwsze próby?

Offline Death

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #18 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 15:35:16 »
Kolory tak okropne jak w ostatnich Thorgalach Surżenki.

Offline JanJ

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #19 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 16:13:51 »
Jeśli te kolory się potwierdzą to ja odpadam. Wystarczy mi stare wydanie.

Offline kv

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #20 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 16:55:25 »
Toż te komiksy pojawiły się też w wydaniu Relaxów z Egmontu. I to niedawno  ;)

Pimpek

  • Gość
Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #21 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 18:02:12 »
Widziałem na FB, że pan Garula pokrętnie próbuje tłumaczyć, że to oryginalne kolory Rosińskiego, które rzekomo w Relaxach zostały skopane przez PRLowską poligrafię. Gdzie ewidentnie widać, że na tym zaprezentowanym fragmencie plsnszy kolor jest cyfrowy i nijak ma się do oryginalnych kolorów. Wystarczy sobie porównać jak ta plansza wygląda w jednej z części antologii Relax wydanych przez Egmont.

Offline Nephilim

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #22 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 18:14:43 »
Ten ostatni obrazek wygląda strasznie cienko kolorystycznie. Taki zamysł artystyczny, czy tylko pierwsze próby?
Jest to efekt finalny wykonany ponoć przez samego Rosińskiego.

Nie wiem jak Wy ale ja kompletnie nie mam pojęcia o czym Garuła mówi. Skoro pracują na oryginałach to chyba kolory mogą być mniej syntetyczne? W jaki sposób tabletowe kolory mają nawiązywać do prac sprzed 50ciu lat?


Offline Gryllen

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #23 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 18:22:16 »
W sumie racja. Tyle, że jeśli Marszand przy swoim biznesie ma problemy z płynnością finansową to chyba powinien zmienić zajęcie ;) Oczywiście, przemawia przeze mnie nutka zlośliwości. Chodzi o to, że jak najbardziej rozumiem akcje na Kikstarterze inicjowane przez nowych/młodych graczy na rynku ale nie przez takie firmy jak PolishComicArt czy CD Project.

Ale przecież Polishcomicart jest stosunkowo nowym graczem na rynku. A zestawienie ich z takim CD Projekt jest grubym nadużyciem. Jednak CD Projekt to mimo wszystko poważna firma ;)

Natomiast co do crowdfundingu, to zalecałbym ostrożność w przekazywaniu jakichkolwiek pieniędzy PCA. Wszyscy chyba tu zdajemy sobie sprawę z profesjonalizmu i umiejętności organizacji marszanda, zatem wg mnie tylko kwestią czasu jest upadek tej jego firmy. No i gdyby miał upaść, to znając jego charakter, jest wysoce prawdopodobne, że zrobiłby to w stylu Sideki. Żeby potem nie było płaczu, że pieniądze przepadły...

Offline Takesh

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 18:43:21 »
Co do kolorów to chyba mamy słowo klucz użyte przez PCA:

"nawiązywały"

A teraz spróbujcie się wykłócać co miał "autor" na myśli...

Offline Midar

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 18:48:18 »
Garula kręci się w miejscu, bo ma krótko z kasą. O sytuacji finansowej świadczy choćby to, że od bardzo dawna nie jest w stanie wydać żadnego komiksu, z takim koniem pociągowym jak limitowany Thorgal włącznie.
Cała ta obecna akcja śmierdzi na kilometr. Jeśli wyjdzie ten komiks, to świetnie, ale warto się dobrze zastanowić zanim prześle się pieniądze.

Offline Edgar

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 20:49:30 »
Mimo mojej ogromnej sympatii do twórczości Grzegorza Rosińskiego, nie wydałem i nie mam zamiaru wydać ani grosza na coś, co firmuje pan Garula. Może będzie za parę lat inne wydanie, a jeśli nie, to jakoś przeżyję.
Najzwyczajniej obserwując jego różne "akcje", nie chcę sponsorować jego dalszej działalności w naszym komiksowym świecie.

Offline Motyl

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 20:52:52 »
Mimo mojej ogromnej sympatii do twórczości Grzegorza Rosińskiego, nie wydałem i nie mam zamiaru wydać ani grosza na coś, co firmuje pan Garula.

Brawo! Postawa godna naśladowania.

Offline Random_Hero

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #28 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 08:06:04 »
Legendy kuszą, bo chciałbym je w swojej kolekcji, ale z drugiej strony też nie chciałbym nabijać kiesę temu burakowi, zwłaszcza po tym jak na własne oczy widziałem jak traktuje GR oraz swoich potencjalnych klientów.

Quid facere?

Offline Teli

Odp: PolishComicArt.pl
« Odpowiedź #29 dnia: Wt, 19 Lipiec 2022, 09:03:39 »
Wszelkim inicjatywom firmowanym przez PCA i "sami wiecie kogo" mówię głośne, zdecydowane NIE.

Z całym szacunkiem dla Grzegorza Rosińskiego, jednak legend w tej formie nie nabędę. Doszło nawet do tego że rozważam nawet darowanie sobie kolejnych Thorgali. Im dłuższa przerwa między wydaniami tym mniej mi się chce. Jak jeszcze się zastanawiacie czy zainwestować w tą akcje to odkopcie sobie temat Libertago i przeczytajcie całą dysputę od epizodu z Borgią. Bo wiem że pamięć ludzka potrafi być krótka.

Cztery lata temu wierzyłem że inicjatywa PCA i Libertago wypali i stworzy na rynku segment na kształt amerykańskich wydań typu artist's czy gallery edition. Niestety czas zweryfikował tą wiarę i okazało się że marszand zamiast miłośnikiem komiksów jest zdeklarowanym notafiliem. Człowiekiem który w poważaniu ma swoich klientów, a swoją gwiazdę traktuje jak dojną krowę... tak cały czas piję do fatalnego w tym aspekcie MFKiG 2021.

W dobie szalejącej inflacji lepiej nie popełniać ryzykownych inwestycji bo o ile zamówienie jakiegoś albumu w przedsprzedaży na Gildii z opcją zapłaty przy odbiorze jeszcze bym rozważył o tyle płacenie mu z góry kwalifikuję na równi z wizytą w kasynie. Można coś na tym ugrać, można stracić kasę ale kasyno i tak zawsze wygrywa.

Ps. Chyba mam z KG taki sam problem jak Bazyl z TK :P Może czas udać się do psychiatry?