Autor Wątek: Podsumowania roku 2021  (Przeczytany 12287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kosmoski

Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #30 dnia: So, 04 Grudzień 2021, 23:29:50 »
To nie czasopismo dla komiksiarza, to i takie a nie inne podsumowanie. Stąd nie ma klasyki, superhero czy frankofonów, bo czytelnik tegoż periodyka raczej takiego komiksu jako sporadyczny zakup nie kupi. Raczej rzeczy zgodne z aktualnym trendem i polityką magazynu. 

Czyli ranking totalnie nie dla mnie :) Jak prawie wszystkie rankingi, sporządzane niejako w ramach corocznego obowiązku :P
« Ostatnia zmiana: So, 04 Grudzień 2021, 23:32:27 wysłana przez kosmoski »

Pimpek

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 08:23:22 »
Jeszcze taka dygresja. Patrzę na listę top 2020 forumowiczów. Próżno szukam na niej "Końca lipca" Marii Rostockiej. Komiksu, którego francuska wersja jest w tym roku nominowana do najważniejszej europejskiej nagrody. No ale co oni tam wiedzą o dobrych komiksach w Angouleme? :)

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 09:26:26 »
Lista Jacka Kolekcjonera będzie najlepsza lista. Ament.

Offline wilk

Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 10:00:08 »
Jeszcze taka dygresja. Patrzę na listę top 2020 forumowiczów. Próżno szukam na niej "Końca lipca" Marii Rostockiej. Komiksu, którego francuska wersja jest w tym roku nominowana do najważniejszej europejskiej nagrody. No ale co oni tam wiedzą o dobrych komiksach w Angouleme? :)
Liczę na to, że w najbliższej edycji umieścisz swoje propozycje, aby ta nasza lista była jeszcze lepsza. :)

Offline Death

Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 10:03:14 »
Mam nadzieję, że w Angouleme wiedzą więcej o dobrych komiksach niż we France Football o dobrych piłkarzach.
Na mnie coraz mniejsze wrażenie robią duże konkursy typu Oskary, Złota Piłka i być może Angouleme, bo przypuszczalnie jest tam więcej polityki i konkursu piękności niż uczciwych zasad. :)
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Pimpek

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 10:05:19 »
Oszuści, krętacze, sitwa, spiski, polityka!

@wilk - z rozkoszą!

Offline Death

Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 10:08:02 »
Zawsze najbardziej lubiłem forumowe rankingi, bo to na forach są ludzie, którzy czytają dużo, czytają z różnych parafii i widać miłość do komiksów.
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline misiokles

Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 10:32:15 »
A ranking książek (nie-komiksów) ten magazyn zrobił dobry czy równie nieprofesjonalny? Co byście wywalili z listy Najlepszych książek, a czego zabrakło?

Pimpek

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 10:41:42 »
Np. 10 najlepszych kryminałów wskazuje pani Marta Bratkowska. 4 z nich są z wydawnictwa Czwarta Strona. Ciekawe czy na forum czytelników kryminałów jest beka z pani Bratkowskiej i spekulacje, że czyta tylko książki przysyłane przez Czwartą Stronę? :)

Pimpek

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 10:56:56 »
Inny komiksowy akcent w "Książkach" to obecność na liście superdycha, czyli najlepszych książek dla dzieci i młodzieży, dwóch komiksów - szóstego tomu "Bajki na końcu świata" Marcina Podolca i "Podróży siódmej" Jona J Mutha. Tu wyboru dokonały cztery panie redaktorki - Agnieszka Sowińska, Joanna Olech, Katarzyna Gliwińska i Biserka Cejovic.

Offline Leyek

Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 11:10:52 »
@up Wywaliłem mój nocny komentarz bo nie chciałem już ciągnąć tematu, ale widzę, że Ty nie mogłeś odpuścić.

Jakby lista komiksowa nazywała się jak dziecięca Superdycha to byłoby wszystko w porządku. Podróż siódma na liście dla dzieci to niezłe dziwactwo. To tytuł spokojnie lepszy niż połowa tej głównej komiksowej listy. Czytając, przypomniałem sobie jak świetne było to opowiadanie Lema (ciągle brak czasu, żeby sobie kolejny raz odświeżyć Dzienniki), do tego warstwa graficzna super. I jeśli piszesz (gdzieś tam wcześniej), że lista red. Czyża miała służyć promocji komiksu wśród niedzielnych czytelników to wg mnie 10 razy bardziej zaskoczyłaby im ta interpretacja Lema niż np. Dracula Breccii (z "bohomazami" dla większości niedzielnych czytelników).

Pimpek

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 11:15:05 »
Przepraszam, Leyek, za tą drobną złośliwość. Już się nie odzywam.

Ach, i nigdzie nie napisałem, że ta lista ma służyć promocji komiksu wśród niedzielnych czytelników. Coś chyba źle zinterpretowałeś :)
« Ostatnia zmiana: Nd, 05 Grudzień 2021, 11:16:44 wysłana przez Pimpek »

Online holcman

Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 11:38:14 »
A ranking książek (nie-komiksów) ten magazyn zrobił dobry czy równie nieprofesjonalny? Co byście wywalili z listy Najlepszych książek, a czego zabrakło?

Wywaliłbym "Sen o okapi" - przyjemne czytadło. Zabrakło choćby znakomitych "Shuggiego Baina" i "Kierunku zwiedzania".

Nie ma listy, która dogodzi wszystkim, każda będzie mniej lub bardziej kontrowersyjna. Mnie na przykład wspomniana wyżej "Podróż siódma" - ponoć lepsza od większości komiksowego TOP 10 - znużyła i wymęczyła śmiertelnie. Komiks nie dodał opowiadaniu Lema żadnej nowej wartości.

Ja zawsze patrzę, kto listę układa, czy gust redakcji, dziennikarza, jakoś tam pokrywa się z moim. A jako maniak wszelkiego rodzaju zestawień po prostu staram się dotrzeć do jak największej ich ilości i sobie średnią wyciągnąć :-)

Offline Chmurny

Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 12:35:28 »
Mnie na przykład wspomniana wyżej "Podróż siódma" - ponoć lepsza od większości komiksowego TOP 10 - znużyła i wymęczyła śmiertelnie. Komiks nie dodał opowiadaniu Lema żadnej nowej wartości.
Dał wymiar plastyczny. Nie mam jeszcze, ale z tych kilku wyimków z sieci wnoszę, że na całkiem wysokim poziomie.

Online holcman

Odp: Podsumowania roku 2021
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 05 Grudzień 2021, 12:39:45 »
Dał wymiar plastyczny. Nie mam jeszcze, ale z tych kilku wyimków z sieci wnoszę, że na całkiem wysokim poziomie.
Ja tam za Muthem specjalnie nie przepadam, a ta adaptacja jest co najwyżej poprawna. Czyli rzecz rozbija się - jak zawsze zresztą - o gusta.