Autor Wątek: Podsumowania roku 2020  (Przeczytany 13708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kapral

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #15 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 23:21:10 »
Nie znasz. I odpowiedz na pytanie, które zadałem.

Ty też nie znasz, ale co szkodzi pisać bzdety :)

ramirez82

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #16 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 23:22:36 »
To fakt, nigdy nie było ci szkoda pisać bzdety.

Kapral

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #17 dnia: Cz, 24 Grudzień 2020, 23:32:38 »
Ewentualnie nie czytają niczego co im nie podeślą wydawnictwa.

To też, ale przede wszystkim takie zestawienia nie są robione po to, żeby coś fajnego polecić, tylko żeby się popisać jaki to autor zestawienia ma gust. Nawet w prywatnych topkach na tym forum to widać  :)

Bender

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 00:33:41 »
Jak mają dobry to niech się popisują. A Ty korzystaj.

Kapral

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 00:40:10 »
Zdefiniuj dobry gust i napisz skąd wiesz, że mają dobry. Jakieś certyfikaty ktoś wydaje?

Poza tym nie bardzo rozumiem dlaczego miałbym się kierować cudzym gustem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 25 Grudzień 2020, 00:43:06 wysłana przez Kapral »

Offline Death

Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #20 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 01:14:31 »
Ewentualnie nie czytają niczego co im nie podeślą wydawnictwa. Wśród komiksowych blogerów i streamerów też pełno jest fanów komiksów recenzujących i układających rankingi wyłącznie z egzemplarzy recenzenckich.
To też napisałem. :) "Dobry recenzent wybierze zawsze coś ciekawego, a nie tylko z paczki, którą wyśle Kultura i Marginesy".
Nie wiem która opcja jest gorsza. :)

Bender

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #21 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 01:48:43 »
Nie ma to jak strollować trolla   ;D

Kapral

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #22 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 06:36:14 »
Czy ktoś z Was w ogóle czyta te recenzje? W Polsce poziom krytyki komiksowej jest denny. Jak widzę po raz tysięczny słowo "protagonista", to mnie odrzuca.

Offline eferce

Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #23 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 09:18:56 »
Chyba jednak sporo osób czyta skoro powstaja i nawet tu mamy wątek gdzie są wrzucane linki. Mi głównie przydają się gdy szukam trzeciej lub czwartej opinii wahając się nad zakupem.
Co do poziomu bym nie generalizowal - chociaż regularnie zdarza mi się przerwać czytanie gdy np. recenzent widać, ze pisze laurkę albo obraza inteligencje czytelnika.
@Death tak recenzje są w wersji online
https://przekroj.pl/szukaj?sekcja=artykuly&q=Komiks
W papierowej nie kojarzę i nie mam jak sprawdzić na półce bo jestem na świątecznym wyjeździe. Pozdrawiam wspolprenumeratora ;)

Kapral

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #24 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 09:26:41 »
Mówisz o tym wątku?
https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/nowosci-komiksowe-na-blogach/

Przecież tu od dawna nikt nie wrzuca linków poza samymi autorami recenzji. Nie wiem nawet czy ktoś to czyta, bo żadna dyskusja tam się nie toczy. To taki słup ogłoszeniowy dla blogerów.

Offline holcman

Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #25 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 14:08:53 »
No można. Ale wszyscy przypuszczamy jak jest. ;)

A jak jest?

Offline eferce

Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #26 dnia: Pt, 25 Grudzień 2020, 18:07:51 »
Jest tak że faszyści biją lewaków dopuki KG nie wyda wspomnień Dmowskiego żeby przywrócić równowagę
.patrioci czekają.  Chleba naszego daj nam dzisiaj

Offline Megatron

Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #27 dnia: So, 26 Grudzień 2020, 00:03:26 »
Kupiłem w tym roku ponad setkę komiksów, pewnie podobnie jak inni forumowicze. Różne tytuły od wielu wydawców, staram się odkrywać rzeczy spoza tego co kojarzę, podchodzę do tematu bez nastawienia na coś. Muszę mieć spaprany gust, gdyż nie mam niczego z top 10. Od zwycięskiego komiksu odrzuciły mnie naiwne rysunki bez wnikania dalej w treść. Treść skrywa jednak drugie dno:

"W jednej ze scen pijany masturbuje się butelką, by chwilę później dzwonić do swojego byłego chłopaka i łkać do słuchawki. W innej pogrążony w depresji odmawia przez kilka tygodni brania prysznica, by w końcu posmakować brudu zbierającego się pod napletkiem."

Niech ktoś mi powie że wygrał komiks, a nie polityczna moda.

PS. Daleko mi do skrajnej prawicy, w 99% nie identyfikuję się z nimi.

Bender

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #28 dnia: So, 26 Grudzień 2020, 01:05:00 »
"W jednej ze scen pijany masturbuje się butelką, by chwilę później dzwonić do swojego byłego chłopaka i łkać do słuchawki. W innej pogrążony w depresji odmawia przez kilka tygodni brania prysznica, by w końcu posmakować brudu zbierającego się pod napletkiem."

Niech ktoś mi powie że wygrał komiks, a nie polityczna moda.

Jeśli swoją opinię formujesz na podstawie wycinka i wystarczy Ci, żeby od razu skategoryzować cały komiks jako wytwór mody to w sumie nie za bardzo jest o czym gadać. A komiks naprawde ciekawy. Scena może niewybredna, ale jakoś w Czarach zjarach takie rzeczy nikomu nie przeszkadzają. Więc kto ulega modom?


Kapral

  • Gość
Odp: Podsumowania roku 2020
« Odpowiedź #29 dnia: So, 26 Grudzień 2020, 07:46:14 »
A tak zupełnie na marginesie, to jak facet może masturbować się butelką? Nie kumam. Są tu jacyś fachowcy, żeby mi wyjaśnić?