Autor Wątek: Pochwal się swoimi pracami  (Przeczytany 41479 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Blind

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #30 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 16:17:46 »
Podziwiam Was. Ja marzę by na stare lata zakotwiczyć się na wsi, lub domku w lesie, z daleka od cywilizacji :)

Jak mówi mądre powiedzenie jeden woli piwo drugi żyto 🙂

Offline DarT

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #31 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 00:42:18 »
Witam! Ja się bawię grafiką komputerową. Taka przykładowa wprawka komiksowa oparta o kadry z filmu (nie stanowi większej całości). Ciekawe jak wam się podoba efekt?Pozdrawiam

Offline turucorp

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #32 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 02:08:29 »
Zawsze się zastanawiam, po co ludzie robią takie rzeczy?
Opublikować tego nie możesz, bo nie masz praw do użytych kadrów (chyba, że dogadałeś się że Spielbergiem, w takim razie szacun).
Twój wkład własny to poklikanie w filtry w programie graficznym i ułożenie wszystkiego na planszy, a to potrafi dzisiaj byle aplikacja, bez udziału człowieka.
Nawet tam, gdzie mogłeś wykazać się "innowacyjnością" wyłożyłeś się jak długi, czyli onomatopeje do poprawki :/
I na koniec, światło w dymkach, a właściwie jego brak, o ile w pierwszym kadrze jeszcze to dopasowałeś, tak od drugiego tekst jest dojechany niesymetrycznie do krawędzi.
Jeśli potraktować to jako ćwiczenie, to słabe -3.
Jeśli jako kierunek rozwoju, to 1, czyli pała.

Offline gashu

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #33 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 06:56:55 »
Zawsze się zastanawiam, po co ludzie robią takie rzeczy?

Dla zabawy?

Offline turucorp

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #34 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 07:36:27 »
Dla zabawy?

hm... no dobra, ktoś ubiera się w lateks, ktoś inny dręczy kotki, z dwojga złego to chyba faktycznie lepiej "generować" takie komiksy.

Online Bender

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #35 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 07:46:46 »
Co do kotków pełna zgoda, ale co Ci lateks zawinił? :D
... black eyed angels swam with me ...

Offline turucorp

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #36 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 08:02:25 »
Co do kotków pełna zgoda, ale co Ci lateks zawinił? :D

chyba mam alergię :(
kurcze, nawet jednorazówek używam nitrylowych, są dwa razy droższe.

Offline DarT

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #37 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 10:36:44 »
Oczywiście, pewne rzeczy robi się dla zabawy, a także dlatego... że można!  :)

Dziękuję za opinię, ale krytyka turucorpa jest chybiona w wielu aspektach. Specjalnie wybrałem do testu fragment filmu powszechnie znanego, aby nie było wątpliwości, co do pochodzenia kadrów. Moim celem w tej pracy było poszukiwanie metody na komputerową obróbkę zdjęć, tak aby tworzyły złudzenie rysunków komiksowych. Przy czym istotne dla mnie było maksymalne uproszczenie tego procesu, bo tylko wtedy ma to sens.

Wykonanie tych 3 plansz zajęło mi wieczór, czyli jakieś 2-3 godziny, z czego tylko część stanowiła "rysowanie", sporo czasu zabiera wybranie samych kadrów. Wbrew opinii turucorpa, nie jest to takie banalne jeśli autor ma wizję własnego scenariusza, który nie musi być identyczny z tym filmowym. Zmiany mogą dotyczyć wielu aspektów, np układu scen, dialogów, a nawet mogą powstać sceny, których nie ma w filmie.

Jasne jest, że opracowując filmy, nie można wyjść poza dozwolony użytek. Ale to też sporo, jak ktoś ma chęć zrobić komiks na własne potrzeby. I może go nawet rozdać znajomym! Także jak ktoś ma pomysł na własną wersję Aliensów, Piratów z karaibów czy Szklaną pułapkę to dlaczego nie? Zresztą Szeregowiec Ryan jest dobrym przykładem - do tej pory nie powstał chyba żaden komiks na tej kanwie, a szkoda.

Technologia daje znacznie szersze możliwości niż obróbka filmów. Wystarczy dogadać się z grupami rekonstrukcyjnymi, aby zrobić serie zdjęć, z których może powstać atrakcyjny komiks. A jakiś komiks sensacyjny? Trochę znajomych pozujących za aktorów, do tego dobry scenariusz i voila!

Uwag co do dymków, czy onomatopeji nie będę komentował. To tylko dekoracja, zapewne kiepska, ale nie to było celem tej pracy. Zresztą "scenariusz" też jest mocno naciągany, choć kadry na upartego składają się w jakąś opowieść.

Podsumowując... Nie sądzę, że to błędna droga. Użycie komputera to świetny pomysł dla każdego, kto chce sam tworzyć komiksy, a nie chciał poświęcić pół życia na naukę rysowania. Będę nadal eksperymentował, krytyka mnie mobilizuje, a nie zniechęca. Liczę, że finalnie uda mi się uzyskać idealne złudzenie rysunków komiksowych. I mam nadzieję, że profesjonalni twórcy komiksów nie poczują się zagrożeni przez totalnych amatorów wyposażonych w komputery. Bo takie odniosłem wrażenie, czytając "zarzuty" turucorpa...  ;)

Pozdrawiam

Offline turucorp

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #38 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 10:56:41 »
Widzę, że kompletnie nic nie zrozumiałeś z mojej wypowiedzi :(
Na omówienie możliwości zastosowania obróbki cyfrowej, oprogramowania, aplikacji etc. poświęciłem na tym forum kilka sążnistych postów (bez problemu je znajdziesz).
Efekty, nad którymi tutaj tak entuzjastycznie się rozpisujesz, jak już powyżej wspomniałem, można od dłuższego czasu uzyskać "z automatu" za pomocą aplikacji (o tym też już kiedyś tutaj pisałem), Twoim udziałem jest praktycznie jedynie świadomy a nie losowy/wynikający z algorytmu dobór kadrów.
Kwestia onomatopei i dymków, no cóż, jeżeli Twoim zdaniem to najmniej istotne elementy, to... co jest istotne?
Przefiltrowane fotografie, które może obrobić każdy z dostępem do komputera?
Główną kwestią, którą staram się tutaj wyjaśnić, jest, po co to robić?
Do szuflady? (a właściwie do zapisania na dysku)
Robienie czegoś, co zajmuje kilka minut, i co może zrobić praktycznie każdy. A w dodatku nie da się tego rozpowszechnić. A nawet jak się da, to kto po to sięgnie?
Ja po prostu nie widzę żadnego większego sensu, pomijając satysfakcję "autora", który może sobie zapisać taki komiks na dysku, uśmiechając się przy tym pod nosem i szepcząc do samego siebie "zrobiłem komiks".

Offline DarT

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #39 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 11:19:14 »
Turucorp, czytasz w ogóle, co piszą inni, czy też czytasz tylko swoje wiadomości? Podałem przykłady, jak można zastosować obróbkę zdjęć i stworzyć komiks, nie naruszając niczyich praw autorskich.

Skoro się na tym znasz, to chyba nie muszę tłumaczyć, że wspomniane dymki czy onomatopeje to można poprawić, przesunąć, zmienić kształt w kilka sekund...

A nawet, jeśli wykonanie takiego komiksu miałoby służyć tylko własnej satysfakcji, to czy jest w tym zdrożnego?

To świetnie, że są narzędzia do tego celu. I jeszcze lepiej, że może to zrobić każdy (a przynajmniej spróbować).  :) Ja chętnie bym obejrzał inne tego typu prace innych. Trochę się dziwię, że mimo takiej powszechnej łatwości, jak sugerujesz, mało powstaje takich amatorskich komiksów.

Acha, wydrukowanie jednostkowe komiksu to nie jest problem ani wielki koszt w czasach druku cyfrowego.Offline Arion Flux

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #40 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 11:46:33 »
@DarT: Inaczej niż turucorpowi, mnie się nawet Twoje "ukomiksowienie" podoba. Aplikacja, o której wspomniał turu - Comixify dziala w ten sposob, ze wybiera ramki, jej "zdaniem" kluczowe, z filmu przy zastosowaniu AI uczonej ze wzmocnieniem (reinforcement learning), i nastepnie stosuje wybraną przez uzytkowanika filtracje obrazu, ktora tez zostala wyuczona maszynowo, przy zastosowaniu metody style transfer, zasadzającej sie na konwolucyjnych sieciach neuronowych (CNN) uczonych i opartych na modelu GAN (generative adversarial network). Teoretycznie przy wykorzystaniu style transfer można wyuczyć siec dowolnego "stylu rysunkowego" i nastepnie zastosowac go do sekwencji klatek, otrzymujac np. styl mangowy a la one piece.

O ile mi wiadomo, i inaczej niż twierdzi turu, layouty stron są tam aktualnie predefiniowane (tutaj AI nie ma jak na razie nic do rzeczy) i po prostu wybierane przez użytkownika do osadzenia sekwencji zdjęć, ale z tego, co wiem, chłopaki tez nad AI-driven layouts od jakiegos czasu pracuja. Podobnie nad osadzaniem tekstów (aktualnie aplikacja takiej automatycznej funkcjonalnosci nie oferuje). 

Czy znasz te aplikację? Jesli nie, to polecam, bo wtedy będzisz mógł porownac wady i zalety swojego podejscia z wadami i zaletami podejscia maszynowego, a także nad sensem Twojego i maszynowego podejscia. Jestem ciekaw, jak byś porownal efekt swojej pracy z efektem "pracy" tej AI.   
« Ostatnia zmiana: So, 14 Wrzesień 2019, 11:50:38 wysłana przez KukiOktopus »

Offline turucorp

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #41 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 12:08:59 »
@DarT, wyluzuj, odezwałem się tutaj jedynie dlatego, że jestem zaintrygowany koncepcją generowania komiksów dla własnej satysfakcji.
O ile uprawianie innych form sztuki ma przy takim podejściu jakiś sens, to przy pełnej automatyzacji procesu twórczego takiego "komiksowania" ja większego sensu nie widzę.
Ale nie widzę również takiego sensu w megapopularnych selfie czy animowanych emotach zalewających portale społecznościowe, więc zakładam, że po prostu jestem stary i nie nadążam, a przyszłością nie jest innowacyjność czy kreatywność, a jedynie maksymalna automatyzacja przetwarzania dla wąskiego grona znajomych.
Takie czasy, a mi po prostu trudno się z tym pogodzić (taki już urok starości).
Miłej zabawy życzę.

Offline Hans

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #42 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 12:18:46 »
Pomysł fajny, efekty nawet interesujące. Ale ja zdecydowanie wolałbym to w wersji rysowanej.
Ale mimo to życzę udanej zabawy i wrzucaj coś czasem - zwłaszcza że akurat odświeżam sobie kompanię braci.

Offline K.Leszcz

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #43 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 21:35:40 »
Od jakiegoś czasu Pan Kulka robi na swoim Facebooku taką zabawę, że rysuje Thanosa w stylach różnych artystów. To mnie zainspirowało i ja też postanowiłem tak się pobawić. Pewnie nie wyszło nawet w połowie tak dobrze jak jemu, ale bawiłem się przy tym przednio i myślę, że było to dla mnie dobre ćwiczenie :)

Przed wami Hegemon w stylach ośmiu różnych artystów. Uznałem, że Hegemon będzie do tego odpowiednią postacią, zwłaszcza, że od jakiegoś jestem po lekturze "Królewskiej Konnej" i to był wzorowy album 👌 (recenzja będzie, ale na razie są problemy z czasem) Dam wam czas, żebyście zgadli i jutro dam wersję kolorową wraz z odpowiedziami.


Offline pokia

Odp: Pochwal się swoimi pracami
« Odpowiedź #44 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 22:39:33 »
1. Don Rosa (Kaczogród)
2. Charles Schulz (Fistaszki)
3.
4. Scottie Young (Nienawidzę Baśniowa)
5. Uderzo (Asterix i Obelix)
6. Tomasz Samojlik
7. Joann Sfarr
8.