Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 67770 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline KubciO

Planeta Komiksów
« dnia: Cz, 07 Luty 2019, 13:10:30 »
Wydawnictwo, posiadające w swojej ofercie takie tytuły jak: Chłopaki, Amulet, Kruk, Zielony Szerszeń, Black Kiss.
Strona wydawnictwa.

Wydawca zapowiedział parę dni temu 5. tom Amuletu:
Cytuj
Już 5 marca premiera długo wyczekiwanej, piątek księgi „Amuletu”! Tym razem będą wielkie roboty, kosmiczne bitwy, podróże między wymiarami, pradawne elifckie księgi, cała galeria barwnych postaci i mnóstwo, mnóstwo przygód!


Sam jestem dopiero po lekturze 1. tomu i nawet mi się podobało, umiarkowanie, ale jednak. Zobaczę, co to będzie z 2. tomem.

Offline Nawimar III

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #1 dnia: Cz, 28 Luty 2019, 12:39:33 »
Chciałbym. Z dużym opóźnieniem przeczytałem album "wyjściowy" (wcześniej znałem tylko cząstkowo) i dziwią mnie bardzo opinie osób rozczarowanych tym tytułem. Owszem, dla części odbiorców ładunek emocji zawartych w tej opowieści może wydać się przesadzony. Jak dla mnie to jednak walor tej realizacji z którą czas obszedł się nadspodziewanie łagodnie.

Offline Mateusz

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 10 Marzec 2019, 18:58:57 »
Dyskusję na temat wydania Thorgala przeniosłem: https://forum.komikspec.pl/komiksy-europejskie/thorgal/60/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline wonap

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 12 Marzec 2019, 07:42:56 »
Co możece powiedzieć o serii Amulet?

majkelus81

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 13:38:05 »
Co możece powiedzieć o serii Amulet?
Jest to przygodówka w warstwie graficznej przypominająca nieco mangę, ale w kolorze. Historia zaczyna sie dramatycznie - śmiercią w wypadku jednego z rodziców dwójki głównych bohaterów. Po tym zdarzeniu przenoszą się oni na prowinicje do domu należącego do rodziny, który nie był zamieszkały od lat, a który jak się okazuje w trakcie historii skrywa sporo sekretów. I choć może ten opis wydawać się straszny, to sam komiks taki nie jest, no może w kilku miejsach. W głównej mierze to komiks o radzeniu sobie ze stratą, poświęceniu i przezwyciężaniu słabości. A także przed wszytkim ukazanie fantastycznego świata z masą pomysłów - magia, steampunk, fantatyczne stwory, roboty, elfy, mech w postaci domu, to tu wszystko jest, a z tomu na tom jest jeszcze więcej. Dodatkowo Kazu Kibuishi tworzy silną postać dziewczęcą i chłopięcą, bohaterów z którymi utożsamiać się mogą wszyscy młodzi czytelnicy. Wszystko tu działa i jest przemyślane.

Offline Koora

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 19:05:06 »
Ja dodam, że może się spodobać niezależnie od wieku. Mój syn ma 5,5 roku i uwielbia całą serię. Kumpla córka ma 11 lat i też czeka na ukazywanie się kolejnych częsci. Nawet moja żona się wkręciła.
Może się wydawać, że to dość oklepana i schematyczna przygodówka, ale autor przedstawia to wszystko bardzo ciekawie. Do tego bardzo udanie prowadzeni bohaterowie. Warstwa graficzna teź nie odstaje. Polecam!
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Marzec 2019, 20:18:57 wysłana przez Koora »

Offline wonap

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 20:10:26 »
dzięki, skuszę się;)

Offline radioblackmetal

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 19:08:53 »
nowy tom Chłopaków 13 maja



BĘDZIE BOLAŁO

Po długim oczekiwaniu Billy Rzeźnik wreszcie się doczekał. Zemsta na zabójcy jego żony może zostać dopełniona, o ile uda mu się położyć swoje ręce na szyi złoczyńcy. Gdy Chłopaki przygotowują się do ostatniej, przerażającej bitwy, Ojczyznosław wreszcie wypuszcza armię superbohaterów przeciwko siłom wojskowym Stanów Zjednoczonych. W tym czasie niestrudzony Cycuś Glancuś odkrywa najbardziej strzeżony sekret Aero American. Gdy Rzeźnik stanie oko w oko z największym wrogiem, to co odkryje zaskoczy nawet jego najmroczniejsze wyobrażenia.


Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Russ Braun
Tłumaczenie: Arkadiusz Czerwiński
Format:170×260 mm
Liczba stron: 144
Oprawa:miękka
Papier:kredowy
Druk:kolor
ISBN: 978-83-952525-6-3
Data wydania: 13 maj 2019
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline misiokles

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 19:41:19 »
Podtytuł wyczesany!

Offline Murazor

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 20:19:15 »
Nawet nie zauważyłem wcześniej, ale racja :D

Offline Jaxx

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 21:47:38 »
To już ostatni tom?

Offline gabor2

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 21:55:51 »
Miało być bodajże 12 tomów, także chyba nie ostatni

Offline Koora

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 22:11:05 »
Aż szkoda, że seria zbliża się do końca, bo to jedna z moich ulubionych ;D

Offline radioblackmetal

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 17 Kwiecień 2019, 23:46:24 »
Ciekawe co puszczą po jej zakończeniu. Chętnie poczytałbym coś w podobnym klimacie albo jakąś inną serię  od Ennisa. A może coś z wydawnictwa Avatar?  Egmont się odważył  ;D
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Cyber

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #14 dnia: So, 11 Maj 2019, 13:29:49 »
Voyeur - 1 - Horacio Altuna – komiksy erotyczne z Playboya. Znacie tą pozycję? Warto brać?

https://www.gildia.pl/komiksy/397824-voyeur-1-horacio-altuna-komiksy-erotyczne-z-playboya