Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 67813 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pawel.M

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #150 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 23:02:40 »
Zachowanie tego kolegi było po prostu i zwyczajnie głupie i szczeniackie. Podobieństwa do Ennisa są pozorne.
To Ennis na sterydach. I zgadzam się - to głupie i szczeniackie, tak jak pomysły Ennisa.

Słowa, które padły na forum, gdzie proponuje się bojkot wydawnictwa, które chce zrezygnować z produkcji niepotrzebnych śmieci.
Nie czuję się odpowiedzialny za całe forum, a wyłącznie za siebie.

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #151 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 07:14:38 »
Właśnie w "tej" grupie na facebooku zaproponowałem ograniczenie ilości oddechów z 15 na minutę do 9 na minutę - to zdecydowanie pozwoli zmniejszyć emisję CO2. Rozumiem potrzebę ochrony środowiska, ale każdy fanatyzm jest i głupi, i niezdrowy.
Nie nazywaj czegoś z czymś się nie zgadzasz fanatyzmem, to brak szacunku dla rozmówców i ludzi z innym poglądem, tak samo jak twój przykład z ograniczaniem wdechów. Niefoliowanie komiksu nie jest jakims absurdem jak starasz sie to przedstawic, mimo, ze jestem za tym by foliowac.
« Ostatnia zmiana: Pt, 06 Marzec 2020, 07:16:09 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline parsom

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #152 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 09:49:22 »
I zgadzam się - to głupie i szczeniackie, tak jak pomysły Ennisa.

Nie. Ennis nie robi nikomu krzywdy.

Offline Pawel.M

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #153 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 10:12:21 »
Może nie robi krzywdy, ale jest miernym scenarzystą, o pomysłach typowych dla meneli.

Offline arczi_ancymon

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #154 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 10:14:29 »
Niestety wszystko czego próbowałem od tego pana po "Preacherze" (momentami niezłym, przegiętym, ale jednak mimo wszystko zjadliwym) było nie dającymi się czytać gniotami. "Chłopaków" zmęczyłem trzy tomy i podziękowałem.

Offline parsom

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #155 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 10:18:59 »
Może nie robi krzywdy, ale jest miernym scenarzystą, o pomysłach typowych dla meneli.

Jedziesz po bandzie. Nie znam wieku meneli o takich pomysłach. Nie podobało ci się - spoko. Ale po co obrażać?

Offline Pawel.M

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #156 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 10:35:00 »
Ale to nie jest obrażanie, to fakt. Pomysły typu sranie na korytarzu, pieprzenie asteroidy, czy nimfomanka nie rozstająca się z wibratorem, to domena chłopców w wieku 12-16 lat i meneli.
« Ostatnia zmiana: Pt, 06 Marzec 2020, 10:39:26 wysłana przez Pawel.M »

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #157 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 10:37:55 »
Widać dobrze znasz środowisko meneli...

Offline Pawel.M

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #158 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 10:42:25 »
Przytyk ad presonam zdradzający jeno bezradność głoszącego, któremu brakło pomysłów na merytoryczną argumentację. Ale rozumiem, że do ciebie Ennis trafia, że sranie itp. to właśnie twój poziom.

Offline parsom

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #159 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 11:01:10 »
Przyganiał kocioł. Twoje argumenty nie są wcale lepsze.

Offline laf

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #160 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 11:02:42 »
o pomysłach typowych dla meneli.
Rozumiem, że ten cytat stanowi merytoryczną argumentację?

Kapral

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #161 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 11:09:09 »
Ludzie, będziecie teraz rozpętywać gównoburzę o meneli? Byle na swoim postawić...

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #162 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 11:15:47 »
Ale rozumiem, że do ciebie Ennis trafia, że sranie itp. to właśnie twój poziom.

Przyznam, że jak pierwszy raz skończyłem Kaznodzieję, którym od początku byłem zachwycony, to też byłem zmęczony Ennisem i charakterystyczną dla niego przesadną manierą w szokowaniu. Hellblazer wydał mi się wtedy zbyt podobny do Kaznodziei. Przeszło mi dopiero parę lat później, jak sięgnąłem po Opowieści wojenne. Ostatnio świetnie bawiłem się czytając jego Punishera MAX. Chłopaków czytałem tylko dwa pierwsze tomy, chciałem poczekać z lekturą na całość, więc wkrótce się za to wezmę. Jaki by nie był Ennis, zastanawiają mnie te porównania do meneli -  ja żadnych nie znam, więc nie mogę się wypowiadać, stąd moja uwaga.

Offline laf

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #163 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 11:27:54 »
Niestety wszystko czego próbowałem od tego pana po "Preacherze" (momentami niezłym, przegiętym, ale jednak mimo wszystko zjadliwym) było nie dającymi się czytać gniotami. "Chłopaków" zmęczyłem trzy tomy i podziękowałem.
Chłopaków niestety nie czytałem.
Natomiast Kaznodzieja jest kapitalną, wciągającą serią z wyrazistymi, choć trochę przerysowanymi postaciami. Co ciekawe w poszczególnych zeszytach praktycznie każdy bohater (nawet trzecioplanowy) ma swoje pięć minut, dzięki czemu poznajemy ich motywacje i jeszcze bardziej trzymamy za nich kciuki lub jeszcze bardziej nienawidzimy. Sam pomysł na scenariusz jak dla mnie był również pozytywnym zaskoczeniem, a utrzymanie opowieści w konwencji współczesnego westernu (i wykorzystanie postaci Johna Wayne'a jako dodatkowego smaczku) jeszcze bardziej sprawiło, że wręcz wchłonąłem cały komiks. Pod kątem relacji trzech głównych bohaterów trzeba zwrócić uwagę, że jest ona bardzo dynamiczna i rozwija się w trakcie lektury (od przyjaźni, poprzez miłość, po nienawiść).
Kaznodzieję będę polecał każdemu i o każdej porze.

Offline Pawel.M

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #164 dnia: Pt, 06 Marzec 2020, 11:41:58 »
Rozumiem, że ten cytat stanowi merytoryczną argumentację?
Tak.

Ramirez
Znam bardzo różne środowiska. Profesorów i meneli, biskupów i prostytutki, policjantów i gangusów. Taka robota :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 06 Marzec 2020, 11:44:28 wysłana przez Pawel.M »