Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 67747 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #105 dnia: Śr, 12 Luty 2020, 22:24:13 »
lol Greta Thunberg lubi to

Offline kas1

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #106 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 08:41:14 »
Cały nakład wszystkich dwunastu tomów był bez folii.

Offline nori

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #107 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 08:51:46 »
Przeczytałem ostatni tom Chłopaków, i jak dla mnie, jest on zupełnie zbędny. Jakby był sklecony na siłę, i zrobiony by szokować dla samego szokowania, co niestety jest charakterystyczne dla tej serii. Ale o ile wcześniej to się jeszcze sprawdzało, to tutaj sklecone to zostało na siłę.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline gashu

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #108 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 09:29:01 »
Jakby był sklecony na siłę, i zrobiony by szokować dla samego szokowania, co niestety jest charakterystyczne dla tej serii.

Rzekłbym, że jest to charakterystyczne dla większości "tworów" Gartha Ennisa.
Mam czasem wrażenie, że jego dobre komiksy (np. seria "Kaznodzieja") to jedynie dzieło przypadku.

Offline nori

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #109 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 09:31:19 »
No właśnie, po Kaznodziei uwielbiałem Ennisa, z każda kolejną jego serią uwielbiam go jakby mniej.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline laf

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #110 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 09:53:57 »
No właśnie, po Kaznodziei uwielbiałem Ennisa, z każda kolejną jego serią uwielbiam go jakby mniej.
Nawet Punisher MAX?

Offline nori

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #111 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 12:05:05 »
Fakt, Punisher MAX to wyjątek potwierdzający regułę. :) W sumie, to tych wyjątków byłoby więcej... A niech będzie, nadal uwielbiam Ennisa, mimo takich wpadek, jak ostatni tom Chłopaków. :)
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline gashu

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #112 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 12:30:27 »
Ja bym nie przesadzał z tą świetnością ennisowego Pogromcy...

Owszem, jest to dobrze napisany komiks, ale - jak to u Ennisa - bazujący głównie na szokowaniu (czesto groteskową) przemocą oraz przedstawianiu Franka jako psychopaty-mordercy.

W moim prywatnym rankingu daleko mu do za punisherowych "klasyków" takich jak: Chuck Dixon, Mike Baron czy Carl Potts.

Offline jotkwadrat

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #113 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 12:31:26 »
Pielgrzym jest świetny

Offline Pawel.M

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #114 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 13:38:45 »
To ostatni tom Chłopaków jest jeszcze gorszy od drugiego (na drugim zakończyłem czytanie tej kaszany)? Przecież to niemożliwe...

martinezpl

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #115 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 09:56:34 »
Na evencie w Katowicach "Niech żyje komiks i ilustracja" przy standzie Planety Komiksów powiedziano mi, że w maju ma być dodruk 5 tomu Chłopaków jakby ktoś szukał

Offline Castiglione

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #116 dnia: Nd, 23 Luty 2020, 13:11:24 »
Cały nakład wszystkich dwunastu tomów był bez folii.
Ja ostatnio zamówiłem cztery pierwsze tomy i tylko pierwszy był bez folii.

Offline amsterdream

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #117 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 12:03:09 »
Info z FB

Przy tej ilości wydawnictw i walki o każdy kawałek tortu taki strzał w stopę? :D

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #118 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 12:10:57 »
To ostatni tom Chłopaków jest jeszcze gorszy od drugiego (na drugim zakończyłem czytanie tej kaszany)? Przecież to niemożliwe...
Skończyłem czytać Chłopaków w zeszłym tygodniu. Od razu 12 tomów kupiłem. Omijałem ten komiks, ale spodobał mi się serial i sięgnąłem do źródła. Komiks okazał się świetny. Pierwsze trzy tomy są przeciętne, trochę żałowałem wydatku, ale od 4 seria zaczęła podobać mi się bardziej i bardziej. Rozumiem, że może ci się to nie podobać, ale zapoznałeś się z fragmentem całej opowieści i to najsłabszym, to nie jest zły komiks, ani kaszana.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #119 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 12:25:01 »
Cały nakład wszystkich dwunastu tomów był bez folii.

Jednak nie. Ostatnio właśnie rozfoliowywałem przedostatni tom - zwróciłem na to uwagę, bo było to już po tej dyskusji o braku foliowania przez Planetę Komiksów. Do tego jestem prawie pewny, że niektóre były zafoliowane.