Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 67766 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Takesh

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #255 dnia: Pn, 02 Maj 2022, 14:38:18 »
W końcu wziąłem się za Zielonego Szerszenia w wersji Marka Waida. Czytam po kolei całego wydanego przez Dynamite i dopiero teraz przyszła kolei na historię wydaną przez Planetę. Niestety. Jest to najsłabszy komiks jaki czytałem ze scenariuszem Waida. Serio. Słabe to. Strasznie. Kończę pierwszy tom z bólami...

Serie Wagnera i Smitha (kontynuowana przez Hestera i innych) są o niebo lepsze. Year One Wagnera to czyste mistrzostwo. Mroczny, naturalistyczny, noir, genialny. Nie mogłem się oderwać. Smith, a potem Hester, dali nam współczesny, wysokooktanowy, pełen fajerwerków film, który był fajny. Serie poboczne obu utrzymane w podobnej stylistyce i jakości.
Były jeszcze inne serie w tamtym czasie, ale już zdecydowanie słabsze. Ale Waid pokazał, że da się gorzej...

Decyzja Planety w mojej skromnej opinii była chybiona. Wiem, ludzie narzekali na cenę przed zakupem nie czytając nawet tego. Ale może gdyby sięgnęli po Wagnera lub Smitha, to może lepiej by się sprzedało? Nie wiem. Pamiętam, że seria Waida miała być tą lepszą, ale jakie moje zdziwienie... W tej kwestii mam zupełnie inny gust niż Szanowny Wydawca.

No nic. Zobaczymy, czy 2 tom będzie lepszy. Napewno dalej będę czytał resztę z Dynamite.

Aha. Seria Waida nie jest kontynuacją serii Wagnera. Jest to jego wersja, nie zależna od wcześniejszych. Czyli mały restart, czy też jak to tam zwią.

Offline xanar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #256 dnia: Pn, 02 Maj 2022, 15:33:08 »
Też miałem takie wrażenie po przeczytaniu tego Waida, że to strasznie słabe.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline vision2001

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #257 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 08:13:25 »
W końcu wziąłem się za Zielonego Szerszenia w wersji Marka Waida. Czytam po kolei całego wydanego przez Dynamite i dopiero teraz przyszła kolei na historię wydaną przez Planetę. Niestety. Jest to najsłabszy komiks jaki czytałem ze scenariuszem Waida. Serio. Słabe to. Strasznie. Kończę pierwszy tom z bólami...

Serie Wagnera i Smitha (kontynuowana przez Hestera i innych) są o niebo lepsze.
A mi się Zielony Szerszeń wydany przez Planetę bardzo podobał. Może dlatego, że nie byłe "skażony" oczekiwaniami po wcześniejszych autorach? A może też dlatego, że widziałem film, który był dobrą rozrywką, ale chyba prócz bohaterów, to niewiele ma wspólnego z serią komiksową.

Dzięki za polecajkę - sięgnę kiedyś po te rzeczy pisane przez Wagnera i Smitha.

Offline Takesh

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #258 dnia: Śr, 04 Maj 2022, 09:29:17 »
@vision2001
Może moje oczekiwania były zbyt duże. Naprawdę dla mnie serie Wagnera I Smitha są lepiej napisane, ciekawsze, choć każda jest inna. Jakoś tak fajnie się je czytało.
Po nich sięgam po Waida, czyli lubianego przeze mnie scenarzystę, uznanego na świecie, porządnego "rzemieślnika" w swoim fachu, potrafiącego napisać swietne historie. Ta seria też ma dobre oceny, a Planeta twierdzi, że jest lepsza, niż wcześniejsze. Czytam i widzę dno i metr mułu..
Może moje oczekiwania były zbyt wysokie, ale gdybym czytał tylko Waida, to i tak uznałbym ten scenariusz za najsłabszy Waida, jaki czytałem. Historia taka sobie, brak polotu, lekkości jak u Smitha, czy też cięższych klimatów jak u Wagnera. Owszem, Waid zrobił po swojemu, ale mi wydało się to takie nijakie, głupkowate. Jakby kazali mu coś napisać, a on coś tam skrobnął, czerpiąc inspiracje ze słabego filmu i przenosząc akcje do lat 40tych.

Dlatego z czystym sumieniem mogę polecić wcześniejsze serie, aczkolwiek gusta nasze mogą się różnić.
Film też był w mojej ocenie taki sobie...

Aha. Rysunki w każdej serii są dobre, świetnie dobrane do klimatu scenariuszy. Nawet Rolnison mi całkiem przypadł do gustu i z chęcią sięgnę po inne jego prace.

Offline Konrad

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #259 dnia: So, 13 Sierpień 2022, 13:26:24 »
13 września pojawi się wcześniej zapowiadane drugie wydanie komiksu Kruk z nową okładką
https://planetakomiksow.pl/product/kruk-ii-wyd-przedsprzedaz
Cena: 135zł (I wydanie miało cenę 99,90zł)
Format:170x260 mm
Liczba stron:272
Oprawa:twarda w obwolucie
Papier:kredowy
Druk:cz.-b.



W tym samym czasie wyjdzie też dodruk 1 tomu serii Cicca Dum-Dum z nową ceną 65zł (poprzednio to było 54,90zł)
https://planetakomiksow.pl/product/cicca-dum-dum-tom-1-przedsprzedaz/

sum41

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #260 dnia: So, 13 Sierpień 2022, 18:49:22 »
Megasnie - BIERE :)

Offline Takesh

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #261 dnia: So, 24 Wrzesień 2022, 14:56:58 »
Wydawca potwierdził, że będą dodruki wszystkich części Chłopaków. Ponoć sprzedaje się coraz lepiej. Super!

Offline Death

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #262 dnia: So, 24 Wrzesień 2022, 22:49:32 »
Zasługa wspaniałego serialu.

Offline Rodrigues

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #263 dnia: Wt, 11 Październik 2022, 16:42:43 »
Chłopaki wracają!

Na Gildii dostępność: za 20 dni


Online stab

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #264 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 20:45:50 »
Warto? Wszystkie 12 tomów trzyma poziom?

Offline Deg

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #265 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 22:08:22 »
Oj, warto. To rewelacyjna historia, nie mogłem się doczekać kolejnych tomów. Serial też świetny, ale imho komiks dużo lepszy.
This is my truth, tell me yours.

Offline Cringer

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #266 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 22:27:14 »
Mi za to komiks nie podszedł, zaś serial bardzo się podoba :)

Offline sad_drone

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #267 dnia: Śr, 12 Październik 2022, 22:29:44 »
Pozwolę sobie przekleić moją opinię napisaną jakiś czas temu na grupce fb:

Moje drugie podejście do the boys okazało się być bardziej owocne, chyba głównie przez to że tym razem czytałem w oryginale i nie byłem narażony na radosną inwencję tłumacza (cycuś glancuś, serio?). Za pierwszym razem zatrzymałem się na 4 tomach i uznałem że seria oprócz taniego szokowania i bardzo prostackiej satyry nie ma za wiele do zaoferowania. Po przeczytaniu całości moja opinia się zmieniła, chłopaki są okropnie nierówni i fragmenty czytałem z wielką trudnością (szczególnie żenujący herogasm i koszmarnie nudny highland laddie), ale generalnie seria w późniejszych tomach zyskuje na pogłębieniu intrygi i z satyry przechodzi w trzymający w napięciu konflikt z niejednoznacznymi motywacjami poszczególnych stron. Podobało mi się szczególnie bardzo przygnębiające zakończenie, wydaje mi się że ennisowi w pewnym momencie znudziło się szokowanie i zdecydował się położyć większy nacisk na opowiedzenie angażującej historii, co tylko wyszło chłopakom na dobre. Epilog dear becky jest tylko poprawny, można się z niego dowiedzieć odrobine więcej o psychice butchera ale w gruncie rzeczy jest to tom raczej niepotrzebny i tylko dla fanów głównej serii.
Po drugiej lekturze ostrożnie polecam, z zastrzeżeniem że trzeba przebrnąć przez sporo fekalno/genitalnego humoru żeby dotrzeć do tego co w the boys najlepsze. Alternatywnie można zostać tylko przy serialu, który bierze najlepsze wątki z komiksu i zamienia je w nową, moim zdaniem ciekawszą i bardziej zrównoważoną fabułę.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline 79ers

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #268 dnia: So, 22 Październik 2022, 18:31:00 »
Scream wrzucił linka do Metabunkra zespołu Wij - jak dla mnie super sprawa - trochę w klimacie Electric Taurus.
Jutra nie ma i kilka innych daje radę  ;D ;D ;D

Online stab

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #269 dnia: Wt, 13 Grudzień 2022, 17:14:07 »
Ktoś to zna? Okładki zachęcające, cena niewygórowana, jak na dzisiejsze czasy. Pytanie czy warto?

https://www.gildia.pl/komiksy/497291-cicca-dum-dum-pakiet-tomy-1-3