Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 67777 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Murazor

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #135 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 06:12:38 »
Jak chce kupic porysowane i uzywane komiksy to place za to mniej. Jak w ravelo outlecie. Ralph azham 4 bez folii w tantisie przyjechal do mnie 5 razy, za kazdym razem brudny i porysowany. Na bialej okladce pieknie widac, ze byl wydany jakis czas temu. Skonczylo sie na zwrocie pieniedzy i zakupie w gildii. Na pewno 6 podjazdow kuriera bylo bardziej eko, niz cieniutka folia.

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #136 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 07:32:25 »
Okładka pełni role ochronną, czyli poniekąd taką samą jak folia... Pewnie, można mnożyć warstwy ochronne, np pakować jeszcze każdy komiks w gustowne pudełeczko, bo ktoś ma taką fanaberię, że ważniejsza jest dla niego okładka niż zawartość. No paranoja!  :)

Skad wniosek, ze wazniejsza? Bezpodstawny. Po prostu jak cos kupuje nowego, to chce miec nowe.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Torpedo

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #137 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 08:02:28 »
Nawiązuje do wypowiedzi amsterdreama, że będzie ignorował niektóre tytuły tylko dlatego, że nie są/będą foliowanie.

Offline rzodkiew

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #138 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 08:18:47 »
Czy Chłopaki to dzieło ambitne, przełomowe? Nie
Czy Ennis przez 12 tomów powtarza ograne schematy polegające na nagromadzeniu wulgaryzmów, kloacznego humoru i przemocy? Tak

Czy czytanie Chłopaków sprawiało mi przyjemność? JESZCZE JAK!!!

 

Offline ASh

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #139 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 09:40:08 »
Jeczycie o tej foli juz od lat a tak naprawde to tylko dodatkowy smiec ktory produkujemy. dostalem duzo komiksow bez folii i z folia i nie ma znaczenia jesli jest dobrze spakowana. Chce wywrzec presje na gildi z3by zrezygnowala z foli bombelkowej bo karton sprawdza sie rownie dobrze. Ale jak chcecie utonac w plastiku to prosze bardzo. Proponuje herbate na bazie platiku ...

ramirez82

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #140 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 10:24:43 »
ASh przecież zawsze możesz poprosić ich, by tobie pakowali bez folii, skoro tak ci zależy...

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #141 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 11:26:55 »
ROTFL kolejna strona dyskusji o folii, no nie mogę.....  ;D


A wracając do Chłopaków to ja przestałem kupować kolejne tomy równo w połowie. Szczerze to od zachwytu moje zainteresowanie zaczynało spadać z każdym kolejnym kontaktem z serią. Złapałem się na tym, że po jakimś czasie przestał ekscytować mnie scenariusz oraz losy poszczególnych bohaterów, a zaczął męczyć obraz i wizja twórców nastawioną tylko na coraz większą eskalację szokujących scen, które z czasem traciły na ważności bo kompletnie przysłaniały głębie pierwotnych założeń.

Mój zachwyt również opadał, ale z zupełnie odwrotnego powodu - im dalej w las, tym mniej seksu i brutalności  :'(

Online Murazor

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #142 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 12:13:56 »
Jeczycie o tej foli juz od lat a tak naprawde to tylko dodatkowy smiec ktory produkujemy. dostalem duzo komiksow bez folii i z folia i nie ma znaczenia jesli jest dobrze spakowana.
Ma znaczenie przy magazynowaniu przez X lat. Jak kupisz po 7latach komiks, ktory kurzyl sie na magazynie to folia robi robote.

Offline Araden

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #143 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 12:47:20 »
Ale zdajecie sobie sprawę że w magazynie komiksy są w foli. Tylko nie pojedyncze komiksy tylko cała paleta z komiksami ewentualnie w jakiś zamkniętych pudłach dodatkowo magazyny to nie jakieś  wilgotne piwnice z pleśnią, karaluchami i szczurami. Kilka lat w magazynie raczej leżą kiepskie komiksy więc żadna strata jak by się zniszczyły.

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #144 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 13:35:55 »
Bywalo tak, ze kilka lat w magazynie lezaly komiksy ktore uchodza za klasyki, chodza po kilka stow na allegro i ludzie sie dopraszaja o wznowienie.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Koalar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #145 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 14:34:16 »
Jak ktoś chce naprawdę dbać o środowisko, to niech nie kupuje w ogóle komiksów (i nie czyta tego forum - marnotrawstwo prądu). Produkcja komiksów to zabijanie drzew (papier), wprowadzanie do środowiska sztucznych substancji (farby, kleje, folie), marnotrawstwo prądu i paliwa. Zastanówcie się, czy Wasze rozrywkowe potrzeby są aż tak istotne i czy nie są nazbyt samolubne, aby w ten sposób degradować środowisko.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Pawel.M

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #146 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 17:07:55 »
Czy czytanie Chłopaków sprawiało mi przyjemność? JESZCZE JAK!!!
Pierwszy tom przeczytałem z przyjemnością - o coś w nim chodziło. Natomiast drugi to dno. Być może dlatego tak oceniam, że w latach szczenięcych miałem kolegę, przy którym pomysły Ennisa bledną. Bo czymże jest np. nasranie na korytarzu przy nasraniu na klamkę drzwi wejściowych dworca PKP (po czym siedzenie w krzakach i patrzenie, kto pierwszy złapie)? Także oceniam t. 1 - 6/10, t. 2 - 1/10. Dalej w tę serię nie brnąłem.

Natomiast serial bardzo przyjemny - o niebo lepszy od komiksu.

Jak ktoś chce naprawdę dbać o środowisko, to niech nie kupuje w ogóle komiksów (i nie czyta tego forum - marnotrawstwo prądu).
Właśnie w "tej" grupie na facebooku zaproponowałem ograniczenie ilości oddechów z 15 na minutę do 9 na minutę - to zdecydowanie pozwoli zmniejszyć emisję CO2. Rozumiem potrzebę ochrony środowiska, ale każdy fanatyzm jest i głupi, i niezdrowy.
« Ostatnia zmiana: Cz, 05 Marzec 2020, 17:09:52 wysłana przez Pawel.M »

Offline gashu

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #147 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 19:05:16 »
ale każdy fanatyzm jest i głupi, i niezdrowy.

Słowa, które padły na forum, gdzie proponuje się bojkot wydawnictwa, które chce zrezygnować z produkcji niepotrzebnych śmieci.

Online parsom

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #148 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 20:02:11 »
Być może dlatego tak oceniam, że w latach szczenięcych miałem kolegę, przy którym pomysły Ennisa bledną. Bo czymże jest np. nasranie na korytarzu przy nasraniu na klamkę drzwi wejściowych dworca PKP (po czym siedzenie w krzakach i patrzenie, kto pierwszy złapie)?

Zachowanie tego kolegi było po prostu i zwyczajnie głupie i szczeniackie. Podobieństwa do Ennisa są pozorne.

Offline Death

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #149 dnia: Cz, 05 Marzec 2020, 21:07:53 »
Ja tylko napiszę, że na magazynie latami leżały Pirat Izaak i Skład główny, a Krzyk ludu nadal leży... Swoją drogą zobaczcie ile jest aukcji z tym znakomitym komiksem. :O