Autor Wątek: Planeta Komiksów  (Przeczytany 68186 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kas1

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #120 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 12:39:01 »
Przedostatni rzeczywiście miałem zafoliowany ale całą resztę nie. Może dodruki były foliowane, chociaż to też bez sensu. W sumie mało istotne

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #121 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 12:45:40 »
Część miałem zafoliowane, część nie. Kupiłem wszystkie tomy na Gildii.

Offline amsterdream

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #122 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 12:57:45 »
Może dodruki były foliowane

Odwrotnie, pierwsze wydania były foliowane, dodruki nie. Jak w twardej oprawie też nie będą foliowane to dopiero do niektórych osób te komiksy będą dochodzić zmasakrowane, szczególnie po kilku latach magazynowania.

Offline Gazza

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #123 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 13:10:59 »
(...)Jak w twardej oprawie też nie będą foliowane to dopiero do niektórych osób te komiksy będą dochodzić zmasakrowane, szczególnie po kilku latach magazynowania.
Czy o czymś nie wiem? The Boys będzie wydane w HC?

Offline amsterdream

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #124 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 13:24:33 »
Planeta wydaje też inne komiksy w HC. Podobno całkowicie rezygnują z foliowania więc ja już raczej od nich komiksów w twardej oprawie kupować nie będę.

Offline kas1

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #125 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 13:26:50 »
Żaden z kupionych tomów nie był dodrukiem, także ten tego...

Kapral

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #126 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 13:37:41 »
Podobno całkowicie rezygnują z foliowania więc ja już raczej od nich komiksów w twardej oprawie kupować nie będę.

Brak folijki to jest poważny powód, żeby zrezygnować z zakupu komiksu :D Ludzie, czy wy się słuchacie?

Offline Koalar

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #127 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 13:47:53 »
Z mojego doświadczenia wynika, że zafoliowane komiksy i po paru latach od premiery są niemal jak nówki, natomiast niefoliowane wyglądają często gorzej niż używane. Brak folii powoduje, że komiksy ulegają zniszczeniu (nie tylko porysowania) - są zwracane do sklepów, a może jakiś promil w ogóle się nie nadaje do sprzedaży i idzie na przemiał. To wszystko generuje straty dla środowiska (komiks trzeba zwrócić - marnowanie materiału na paczkę i paliwa). Generalnie więc brak folii też wpływa negatywnie na środowisko (i zadowolenie kupujących). Więc jako osoba szanująca środowisko mówię stanowczo - foliować.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Arne

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #128 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 14:03:12 »
Mysle, ze prawdziwym powodem rezygnacji z foliowania  jest raczej, nie dbanie o srodowisko, ale ciecie kosztow wlasnych gdzie tylko sie da... :(

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #129 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 16:39:27 »
Kurde, zapomniałem gdzie jestem. Powinienem się ugryźć w język i nie wywoływać tematu foliowania...

Aż mi się to przypomniało:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1053574.html

Itachi

  • Gość
Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #130 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 19:30:56 »
W jakim My p@pi^$&ol*n%m świecie żyjemy aby wciskać ludziom kit, że brak folii na książce, komiksie, płycie, filmie to troska o środowisko... Planecie zalecam jeszcze jedną rzecz, może najwyższa pora przestać drukować i zacząć wydawać e-booki? Tyle zielonych drzewek zostanie uratowanych... Co za obłuda.

A wracając do Chłopaków to ja przestałem kupować kolejne tomy równo w połowie. Szczerze to od zachwytu moje zainteresowanie zaczynało spadać z każdym kolejnym kontaktem z serią. Złapałem się na tym, że po jakimś czasie przestał ekscytować mnie scenariusz oraz losy poszczególnych bohaterów, a zaczął męczyć obraz i wizja twórców nastawioną tylko na coraz większą eskalację szokujących scen, które z czasem traciły na ważności bo kompletnie przysłaniały głębie pierwotnych założeń.

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #131 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 19:47:07 »
Skąd pomysł, że tam jakaś głębia jest?

Offline amsterdream

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #132 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 22:50:05 »
Brak folijki to jest poważny powód, żeby zrezygnować z zakupu komiksu :D Ludzie, czy wy się słuchacie?

Pamiętam czasy jak jeszcze Egmont i Mucha nie foliowały komiksów. Często jak kupowałem ich tytuły w twardych oprawach, to wyglądały jak psu z gardła wyjęte - porysowane, poprzecierane okładki, pozdzierany lakier. Foliowane komiksy nawet po kilku latach magazynowania wyglądają jak nówki. Wydawnictw jest sporo, komiksów jeszcze więcej, więc będąc czytelnikiem można mieć różne fanaberie. Moją fanaberią jest niekupowanie komiksów w HC od wydawnictw, które komiksów nie foliują.

Offline Szekak

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #133 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 23:00:11 »
NSC nie foliowalo Smierci Stalina i ze trzy razy reklamowalem i taka to korzysc dla srodowiska...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Torpedo

Odp: Planeta Komiksów
« Odpowiedź #134 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 23:01:58 »
Okładka pełni role ochronną, czyli poniekąd taką samą jak folia... Pewnie, można mnożyć warstwy ochronne, np pakować jeszcze każdy komiks w gustowne pudełeczko, bo ktoś ma taką fanaberię, że ważniejsza jest dla niego okładka niż zawartość. No paranoja!  :)