Autor Wątek: Pegasus  (Przeczytany 1449 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lyricstof

Pegasus
« dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 20:07:19 »
Legendarne. Na pewno ważne wydawnictwo w latach 90 dla wielu czytelników. Ja miałem wszystkie komiksy wydane przez tego edytora. Wspominam je bardzo pozytywnie i chciałbym, aby zostały wydane, np. w albumach zbiorczych. Słyszałem, że ciąg dalszy „Iana Kaledina” jest słaby, ale pomimo wszystko ciągnie mnie do zapoznania się z porządnym tłumaczeniem tego komiksu. „Tetfol” też kusi. Fajnie, że wychodzi „Vasco”. W zapowiedziach mieli komiks Zorana pt. „Ivor”. Ciekawie to wyglądało. Trzeba też dodać, że wydawali również książki Alistaira Mac Leana i powieści na podstawie hitów kinowych.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline keram2

Odp: Pegasus
« Odpowiedź #1 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 20:29:01 »
Amatorskie tłumaczenie wszystkich tomów Kaledina można znaleźć w sieci. Zresztą Tetfola i niektórych tomów Ivora też.
 

Ja najbardziej chciałbym Marine.
W latach 2002-2006 wydawnictwo Clair de Lune dokonało reedycji 9 tomów tej serii, a dodatkowo wydało także 5 tomów serii "Les mini aventures de Marine", gdzie jak mi się wydaje zebrano krótkie historyjki o małej bohaterce.
Kupiłbym bez względu na formę wydania, choć najlepszy były integral.


Offline PJP

Odp: Pegasus
« Odpowiedź #2 dnia: Pn, 22 Kwiecień 2019, 21:31:55 »
Został sentyment i też chętnie poczytałbym chyba wszystko, co wydali lub próbowali wydać  8) W pierwszej kolejności oczywiście Marine, potem Tetfola i Iana.