Autor Wątek: Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 12-19.09.2022 r.  (Przeczytany 538 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CUJO

Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 12-19.09.2022 r.
« dnia: Nd, 11 Wrzesień 2022, 19:18:20 »
Dzień dobry!

Zapraszamy wszystkich (nie tylko miłośników komiksów) na cykl wydarzeń, związanych z nadaniem patronów alejkom w Parku Miejskim w Ostrołęce. Zostali nimi nieżyjący już twórcy polskiego komiksu. Stało się to na wniosek Staszka Orłowskiego i Tomasza Samsela, którzy zwrócili się z takim pomysłem do Komisji Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Promocji. Pomysł został przyjęty bardzo pozytywnie, a Uchwałą Rady Miasta z listopada 2021 r., po jednogłośnej decyzji radnych miasta, stał się faktem.
Ostrołęckie Spotkania Komiksowe składać będą się z czterech wydarzeń – wstęp wolny na każde z nich:

W CENTRUM KOMIKSU – FILM MACIEJA BIERUTA
12.09.2022, godz. 19.00, sala mała, Kino Jantar, ul. Inwalidów Wojennych 23
„W Centrum Komiksu” to humorystyczna kronika kultury komiksu w Polsce pokazana przez pryzmat kultowego sklepu, zrzeszającego cały świat pasjonatów nowel graficznych.

DYMKI, KADRY, RAMKI - POLSKA
14.09.2022, godz. 18.00, dziedziniec Muzeum Kultury Kurpiowskiej, Pl. Gen. J. Bema 8
Muzeum Kultury Kurpiowskiej i Kultownia OCK zapraszają na wernisaż wystawy, na której zaprezentowane będą oryginalne rysunki polskich twórców komiksowych, z prywatnej kolekcji Staszka Orłowskiego.

DYMKI, KADRY, RAMKI - ŚWIAT
15.09.2022, godz. 18.00, Kultownia OCK, Al. Wojska Polskiego 40
Galeria Ostrołęka i Kultownia OCK zapraszają na wernisaż wystawy, na której zaprezentowane będą oryginalne rysunki zagranicznych twórców komiksowych, z prywatnej kolekcji Staszka Orłowskiego.

OSTROŁĘCKIE SPOTKANIA KOMIKSOWE
17.09.2022, godz. 10.00-17.00, Park Miejski
12.00 – oficjalne otwarcie imprezy i odsłonięcie tabliczek z nazwami alejek (oficjalnie odsłonimy w tym roku cztery alejki)
13.00 – warsztaty komiksowe dla dzieci, prowadzone przez Piotra Nowackiego
Ponadto:
- spotkania z autorami komiksów: Ernesto Gonzales, Jan Mazur, Mariusz Moroz, Piotr Nowacki, Jacek Skrzydlewski, Jakub Topor
- Strefa Autografów
- możliwość zakupu komiksów ww. autorów

Organizatorzy:
Miasto Ostrołęka
Staszek Orłowski

Partnerzy:
Ostrołęckie Centrum Kultury
Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce
Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce Sp. z o.o.


Offline HaVoK

Odp: Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 12-19.09.2022 r.
« Odpowiedź #1 dnia: Nd, 11 Wrzesień 2022, 19:26:20 »
Ja wiem, że koszty itp, itd..., ale kurde, czemu imprezy komiksowe nie przywiązują wagi do estetyki plakatów, promujących takie wydarzenia, tego nie zrozumiem nigdy.

Offline Leyek

Odp: Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 12-19.09.2022 r.
« Odpowiedź #2 dnia: Nd, 11 Wrzesień 2022, 19:45:23 »
Niby ten plakat może się na pierwszy rzut oka wydawać "przaśny", ale wg mnie jest ok. Ma strukturę komiksu, dużo danych sensownie rozpisanych, komiksowe dymki, no i brak Comic Sansa :)
Lepszy niż tegoroczny z Łodzi.

Pimpek

  • Gość
Odp: Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 12-19.09.2022 r.
« Odpowiedź #3 dnia: Nd, 11 Wrzesień 2022, 20:06:54 »
Ja wiem, że koszty itp, itd..., ale kurde, czemu imprezy komiksowe nie przywiązują wagi do estetyki plakatów, promujących takie wydarzenia, tego nie zrozumiem nigdy.

Proszę nie generalizować. Są kiepskie plakaty ale jest też sporo fajnych.

Offline HaVoK

Odp: Ostrołęckie Spotkania Komiksowe, 12-19.09.2022 r.
« Odpowiedź #4 dnia: Nd, 11 Wrzesień 2022, 20:32:21 »
Masz rację, źle się wyraziłem. Dlaczego tak wiele komiksowych imprez nie przywiązuje wagi do plakatów promujących wydarzenie? Bardzo lubię plakaty Komiksowej Warszawy. Z kolei nie pamiętam Łódzkiego plakatu, który zwaliłby mnie z nóg. Bo, jak widzę plakaty w stylu - grupa komiksowych postaci gra w gry video, to mnie takie coś nie przekonuje, nie mówiąc już o ostatnich plakatach MFKiG. Plakaty DwuTaktu - fatalne. Plakaty odbywającej się niegdyś Bygdoskiej Soboty z Komiksem - raz lepsze, raz gorsze, ale szału nigdy nie było. Plakaty BFK - żadnego teraz nie pamiętam, nic nie zapadło mi w pamięć, oprócz tego, że był na nich Neptun. Bardzo podobały mi się plakaty promujące Ligaturę. Leszek też miał dwa fajne plakaty, choć niewychodzące poza amerykańskie inspiracje. Wcale nie chcę generalizować, mam tylko wrażenie, że plakat powinien przyciągać uwagę nie tylko pstrokacizną, nawet jeżeli jest ona sensownie wkomponowana.

A organizatorom nowej komiksowej inicjatywy życzę, jak najlepiej.