Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 395828 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #150 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 14:21:28 »

Aria spoko ale jak to wydawać? 39 albumów i ciągle trwa :) Żadnych integrali nie ma.

O kurcze, faktycznie wciąż trwa i już tyle albumów. No to aż się dziwie, że nikt się za to w Polsce nie zabrał. Ja sobie o tym komiksie przypominam co kilka lat i myślę sobie, że fajnie by było jakby to wznowili, nawet niekoniecznie w integralu. Ale skoro integrali nie ma, a seria jest nadal wydawana, to niech to wydają jakkolwiek, nawet na miękko bym brał.

JanT

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #151 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 14:36:11 »
Wydawcy raczej unikają takich tasiemców.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #152 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 15:13:18 »
Wydawcy raczej unikają takich tasiemców.

Ale ci, którzy nie unikają, jak Egmont (Thorgal i serie poboczne), czy Elemental (Jeremiah) źle na tym nie wychodzą. Poza tym jak się będzie słabo sprzedawało, to mogą urwać serię, to niestety dość powszechna praktyka w Polsce. Ale wątpię, żeby Aria nie odniosła sukcesu.

Offline vision2001

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #153 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 15:56:57 »
Vasco o 1/4 mniej albumów niż Aria, ale Kurc chyba jest zadowolony ze sprzedaży.

Offline Mruk

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #154 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 17:24:18 »
A cóż to za zabawne porównanie Moebiusa i Mezieresa z jakimś Franzem?

Kapralu, może Franz nie dorównuje talentem Moebiusowi (po pierwsze mało kto dorównuje, po drugie w porównaniu z Blueberrym Lester Cockney wcale nie wypada źle), ale żeby go nazwać "jakimś Franzem"?

Mam nadzieję, że jak już przeczytasz jakiś komiks Franza (choćby tego Lestera) to skomentujesz tutaj swój własny komentarz...
« Ostatnia zmiana: Wt, 03 Wrzesień 2019, 17:26:09 wysłana przez Mruk »

Offline keram2

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #155 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 17:38:13 »

Aria spoko ale jak to wydawać? 39 albumów i ciągle trwa :) Żadnych integrali nie ma.

40 tom Arii ma być ostatni (tak ponoć zapowiedziało Dupuis), zatem jest prawdopodobne, że potem pojawią się integrale. Tzn mam taką nadzieję i oczywiście na to, że któryś z naszych wydawców wejdzie w to.

Offline Spiff

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #156 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 18:08:16 »
Ciekawe tylko co jeszcze, może Dredd, może kolejny Vance, może ten nowy Van Hamme (Kivu)...
A ja liczę na " Praktycznego Pana".
...
"Lester Cockney" - zapowiada się całkiem fajny klasyk . Dla mnie obowiązkowa pozycja zakupowa .
...
Tom #3  ma fajną okładkę
 
- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Kapral

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #157 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 19:15:08 »
Kapralu (...) Mam nadzieję, że jak już przeczytasz jakiś komiks Franza (choćby tego Lestera) to skomentujesz tutaj swój własny komentarz...

Nic nie wskazuje na to, żebym miał cokolwiek tego Franza przeczytać :) Moja  własna kupka wstydu jest zbyt wysoka, żebym sięgał po coś, co mnie kompletnie nie pociąga.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #158 dnia: Wt, 03 Wrzesień 2019, 19:35:07 »
Ale mam nadzieję, że chociaż znajdziesz chwilę, by pomarudzić, jak ktoś jeszcze zapowie jakiś jego komiks.  8)

Lub innego autora, którego nie znasz i nie chcesz poznać.  ::)

Offline Mateusz

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #159 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 08:39:25 »
Kilkanaście ostatnich postów znajdziecie w temacie: https://forum.komikspec.pl/na-luzie/shout-box/585/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline KubciO

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #160 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 20:51:21 »
"Wkrótce:

Sędzia Dredd: Kompletne akta 17

Nadchodzi Dzień Sądu!

Mega-City One to pełna niebezpieczeństw metropolia przyszłości w której kwitnie przestępczość. Porządek utrzymują tutaj doświadczeni stróże prawa, będący sędziami, ławą przysięgłych i katami w jednej osobie. Najtwardszym z nich wszystkich jest Sędzia Dredd. On jest prawem.

Tom 17 zawiera m.in. historię Dzień Sądu w której Sędzia Dredd i Radioaktywny Pies Johnny Alpha muszą połączyć siły, aby powstrzymać złego Sabbata i jego hordy zombie przed zniszczeniem świata. Album zawiera opowieści napisane przez Johna Wagnera („Historia przemocy”) i Gartha Ennisa („Kaznodzieja”, „Chłopaki”), narysowane przez Carlosa Ezquerrę („Pielgrzym”), Steve’a Dillona („Kaznodzieja”, „Punisher”), Seana Phillipsa („Fatale”) czy Deana Ormstona („Lucyfer”).

Scenariusz: Garth Ennis, John Wagner
Rysunek: Colin MacNeil, Greg Staples, Ian Gibson, Steve Dillon, Yan Shimony, Simon Coleby, Peter Doherty, Carlos Ezquerra, Chris Halls, Dean Ormston, Sean Phillips
Tłumaczenie: Piotr Krasnowolski, Maciej Jasiński
Redakcja tekstu: Maciej Jasiński
Wydawnictwo: Ongrys
Tytuł oryginalny: Judge Dredd Complete Case Files Volume 17
Wydawca oryginalny: Rebellion
Rok wydania oryginału: 2011
Liczba stron: 336
Format: 220x296 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 978-83-65803-62-7
Wydanie: I
Cena z okładki: 135 zł"


Offline misiokles

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #161 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 20:55:58 »
Dzień dobry, Mr Dredd. Tęskniłem!

Offline Brzon

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #162 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 20:57:59 »
I znowu bedzie dodatkowy komiks :)

Offline ASh

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #163 dnia: Cz, 05 Wrzesień 2019, 19:35:41 »
Cudownie. Mam nadzieję że w Łodzi będzie premiera.

A tak na marginesie ma ktoś nadwyżkę w  dodatkach Krew Satanus i Demokracja(nie jestem pewien co do 2 ). Chętnie bym je przytulił ;)

Offline PJP

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #164 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 20:07:24 »
Z profilu Ongrysa na FB:
Cytuj
Wydawnictwo Ongrys Wieńczysław Nieszczególny - wszystkie klasyczne polskie komiksy leżą w kręgu zainteresowania Ongrysa, ale Kloss był już wznawiany. Na razie Żbik, potem pewnie spróbujemy 'Podziemny front' lub 'Pilot śmigłowca', może potem przyjdzie czas na Klossa
.
i
Cytuj
Wydawnictwo Ongrys Dariusz Kania - tak jak napisałem wszystkie klasyczne polskie komiksy leżą w kręgu zainteresowania Ongrysa, ,,Początki Państwa Polskiego'' również
.
https://www.facebook.com/ongrys/