Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 395859 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Krilan

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1275 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 18:56:44 »
Bd jakiś dodruk Bruno Brazil? Bo na Olx nagle ludzie ogłoszenia wrzucają;)

Offline misiokles

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1276 dnia: Nd, 07 Sierpień 2022, 21:19:58 »

Offline burberry

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1277 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 14:11:46 »
Lester Cockney - warto?

Offline Martin Eden

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1278 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 14:48:13 »
Moim zdaniem warto. No, ale wiadomo - moim zdaniem.

Przede wszystkim dostajesz bardzo niejednoznacznego bohatera. Dla mnie to plus. To bohater targany wieloma negatywnymi cechami. Często zachowuje się źle, małostkowo. Na koniec zawsze podejmuje właściwe decyzje, ale zdecydowanie porusza się bardziej wyboistą drogą niż taki, dajmy na to, Blueberry czy inny klasyk.

Dla mnie to ogromna zaleta całej serii. Nabrałem tej pewności dopiero przy drugim integralu. Wcześniej wcale nie byłem pewny czy go lubię i czy to jest postać pozytywna, do jakiej nas przyzwyczajono we frankofonach.

Tak samo relacje między postaciami - bardzo różne, ale końcowo okazują się trwać na twardym fundamencie.

Pierwszy integral - jego zaletą jest nietypowa scenografia. Nie ma chyba zbyt wielu komiksów dziejących się w tamtej części świata. Jest wiec egzotyka. To dla mnie kolejna zaleta.

Drugi tom - tu widać sporą różnicę. Z czasem dostajemy więcej kadrów, bardziej sprecyzowanych antagonistów. Ale epizody na dzikim zachodzie to jeden z najlepszych westernów jakie czytałem. Bez spoilerów nie da się wiele więcej powiedzieć.

Ogólnie mam wrażenie, że cała seria wyróżnia się spośród frankofonów jakie znamy z tamtych czasów właśnie tą swoją niejednoznacznością, często przetykaną bardzo prozaiczną brutalnością życia.

Offline Nephilim

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1279 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 18:41:29 »
Moim zdaniem warto. No, ale wiadomo - moim zdaniem.

Przede wszystkim dostajesz bardzo niejednoznacznego bohatera. Dla mnie to plus. To bohater targany wieloma negatywnymi cechami. Często zachowuje się źle, małostkowo. Na koniec zawsze podejmuje właściwe decyzje, ale zdecydowanie porusza się bardziej wyboistą drogą niż taki, dajmy na to, Blueberry czy inny klasyk.

Dla mnie to ogromna zaleta całej serii. Nabrałem tej pewności dopiero przy drugim integralu. Wcześniej wcale nie byłem pewny czy go lubię i czy to jest postać pozytywna, do jakiej nas przyzwyczajono we frankofonach.

Tak samo relacje między postaciami - bardzo różne, ale końcowo okazują się trwać na twardym fundamencie.

Pierwszy integral - jego zaletą jest nietypowa scenografia. Nie ma chyba zbyt wielu komiksów dziejących się w tamtej części świata. Jest wiec egzotyka. To dla mnie kolejna zaleta.

Drugi tom - tu widać sporą różnicę. Z czasem dostajemy więcej kadrów, bardziej sprecyzowanych antagonistów. Ale epizody na dzikim zachodzie to jeden z najlepszych westernów jakie czytałem. Bez spoilerów nie da się wiele więcej powiedzieć.

Ogólnie mam wrażenie, że cała seria wyróżnia się spośród frankofonów jakie znamy z tamtych czasów właśnie tą swoją niejednoznacznością, często przetykaną bardzo prozaiczną brutalnością życia.
Podpisuję się rękami i nogami pod wypowiedzią @Martina Edena. Świetna kreska i nietypowa sceneria to rzeczy które mnie urzekają w serii Lester Cockney. Każdy kto ceni sobie komiks przygodowy winien mieć ten tytuł na półce.

Offline Midar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1280 dnia: So, 13 Sierpień 2022, 23:28:13 »
Film, na którym  wydawca odpowiada na pytania. Bardzo fajny wywiad. Niestety Ongrys odchodzi od frankofonów.

https://fb.watch/eTQ90psne7/
« Ostatnia zmiana: So, 13 Sierpień 2022, 23:55:30 wysłana przez Midar »

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1281 dnia: So, 13 Sierpień 2022, 23:34:19 »
O, dzięki. :)
Jest też na YouTube.

Offline Komediant

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1282 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 02:35:54 »
Sympatyczny rozmówca, pamiętam kiedyś linkowany wywiad z Marszandem zanim stal sie znany, tak jak Marszanda słuchałem z dość kwaśną miną, tak z panem Kaczanowskim zupełnie inaczej.
Co do odchodzenia od frankofonów to nie odebrałem tego tak kategorycznie, rozpoczęte cykle będą kończone jeszcze przez pare lat, może w międzyczasie Leszkowi wpadnie w ręce coś co mocno będzie chciał wydać, chociaż po rozmowie widać że zdecydowanie bardziej interesują go rodzime komiksy z dawnych lat. Nie do końca się z kolei zgodzę z jego opinią o wydawcach frankofonów, no jednak sporo fajnego jest z tego rynku do pokazania ciągle. Wziąłby sie który za komiksy Charliera, za 'Gorna' Ogera (którego w tym roku ruszyło Lost in Time, w końcu coś od nich wezme), za 'Kong Crew' Herenguela (to dobra opcja dla LiT), a królują generyczne frankofony bez krzty orginalności od których odechciewa się próbowania nowych autorów i tytułów.
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Sierpień 2022, 02:37:46 wysłana przez Komediant »

Offline martinus100

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1283 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 09:03:10 »
Bardzo fajny gość ale niestety nie ma nic na temat Kompletnych Akt Dredda.

Offline LukCook

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1284 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 09:51:56 »
Bardzo fajny gość ale niestety nie ma nic na temat Kompletnych Akt Dredda.

Smutne, że Ongrys nie informuje o Dreddzie. Przydałaby się wiadomość czy będą kontynuowali KA, ja powoli rozglądam się za wydaniami po angielsku.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1285 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 09:57:19 »
Dzięki Death! Bardzo fajny wywiad  :)

Offline Kadet

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1286 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 10:03:20 »
Smutne, że Ongrys nie informuje o Dreddzie. Przydałaby się wiadomość czy będą kontynuowali KA, ja powoli rozglądam się za wydaniami po angielsku.

Parę stron wcześniej Ongrys napisał:

Od początku istnienia wydawnictwa Ongrys nie zdecydował się na przerwanie żadnej rozpoczętej serii komiksowej. Jeśli jakiekolwiek serie zostały przerwane (np. Gapiszon, Planeta Robotów), to była to decyzja autorów , a nie wydawcy.

Jeśli chodzi o tempo, to staramy się jak możemy. Przykro mi, ze nie możemy bardziej.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Nephilim

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1287 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 10:07:20 »
Nie do końca się z kolei zgodzę z jego opinią o wydawcach frankofonów, no jednak sporo fajnego jest z tego rynku do pokazania ciągle.
No jego opinia mocno przetrzelona. Frankofony wciąż wychodzą świetne tylko polscy wydawcy często je omijają. Przypuszczam, że z powodów związanych z wysokimi kosztami licencji bądź z obawy przed małym zainteresowaniem. Ukazują się generyczne rzeczy autorstwa młodych rysowników albo młodych scenarzystów jak np wszystkie te Kroniki Roncevaux, Legendy o Szkarłatnych Obłokach czy inne Drogi Miecza. Odpuszczani są wspaniali rysownicy i wspaniali scenarzyści a na wiele starszych tytułów wydawcy nie chcą się porywać.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1288 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 10:14:37 »
No, ale on sam mówi, że nie zna rynku frankofońskiego, a rzeczy, w które głównie celował, to te które znał z np. Orbity. Nie żeby tam już nic nie było do wydania, ale na pewno coraz mniej i pewnie zostały rzeczy trudne do ogarnięcia prawnie (np. Marine, to oczywiście Pegasus, ale zakładam, że to podobna półka).

I w tym filmie też potwierdził, że nie rezygnują z żadnej serii.

Offline martinus100

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1289 dnia: Nd, 14 Sierpień 2022, 11:11:39 »
Taurus też nie powiedział że rezygnuje z wydawania Żywych trupów i wszyscy wiemy jak się to skończyło.
Jeśli chodzi o Kompletne akta to nasze wydanie bije na głowę wydanie angielskie. Dlatego mam nadzieję że Ongrys z niego nie zrezygnuje ale ten brak informacji mnie martwi. Wystarczyłby komunikat - do końca roku wydamy jeden numer Kompletnych akt albo że następny numer dopiero w przyszłym roku. Chyba każde wydawnictwo ma jakiś plan wydawniczy na co najmniej kilka / kilkanaście miesięcy do przodu. Trzeba przecież zaplanować zakup praw, tłumacza, drukarnie itd.