Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 395856 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Midar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #990 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 19:47:45 »
Wrzucam tutaj, ponieważ Ongrys to wydaje:

Twórcy antologii "KKK 26 - SKAZANI NA KKKOMIKS. TOM 2" poinformowali, że zakończyli prace nad jej przygotowaniem i premiery należy spodziewać się w grudniu. Komiks będzie wydany w czterech wersjach okładkowych, podobnie jak tom pierwszy.
"KKK 26 Antologia. Skazani na KKKomiks” to pozycja pokaźnych rozmiarów, zawierająca - tym razem w dwóch tomach - najciekawszą archiwalną publicystykę z magazynu "KKK" oraz premierowe artykuły i wywiady. Całość dopełniają premierowe komiksy wykonane specjalnie na tę okazję.
Co nas czeka wewnątrz drugiego tomu antologii?
publicystyka m.in.:
analiza: powrotu Kajka i Kokosza; Wydziału 7; polskiego komiksu cyfrowego; motywów słowiańskich w polskich komiksach;
obchody rocznic: Kultury Gniewu, Biocosmosis, Ongrys, Krakowskiego Festiwalu Komiksu;
wywiady z: Tadeuszem Baranowskim, Jerzym Skarzyńskim, Jackiem Rodkiem, Stanisławem Lemem, Markiem Turkiem, Tomaszem Kontnym, Davem McKeanem; Patem Millsem, Pawłem Gierczakiem „Gierkiem”, Jerzym Szyłakiem, Rafałem Szłapą, Anna Krztoń, Neilem Gaimanem, Andrzejem Mleczko, Janem Englertem, Jackiem Kuziemskim, Mateuszem Piątkowskim, Łukaszem Kowalczukiem, Agnieszką Holland, Maciejem Kurem, Sławomirem Kiełbusem, Piotrem Bednarczykiem;
wspomnienie o tych którzy odeszli;
artykuły; felietony;
komiksy m.in.:
Robin Wschód (Tadeusz Baranowski), Historia kapitana Torlewy (Jerzy Skarżyński, Tadeusz Kwiatkowski), Król Maciuś Pierwszy u ludożerców (Jerzy Skarżyński), Serca z żelaza (Tadeusz Raczkiewicz, Maciej Neumann), Polandia - Fragment A (Michał Śledziński „Śledziu”), Pijak, jego koń i głupek (Marcin Rustecki, Dominik Szcześniak), Empire City, Ep. 1: Major Furry (Nikodem Cabała, Emilia Matuszczak, Morten Zimsi), Tajfun: Pradawne tajemnice (Paweł Gierczak „Gierek”), Pocztówki z życia Ewy, Ep. 1 (Rafał Szłapa, Radosław Smektała), Złomiarz: Pustkokrążca (Piotr Rosner, Mirosław Mańko), Wojna (Szczepan Atroszko), Toń (Marek Turek), Dzikie szable - Prolog (Jacek Kuziemski, Mateusz Piątkowski), Moje lata pracy (Mateusz Piątkowski, Jan Mazur), Krótki komiks o zdradzie (Piotr Herla, Filip Fert).
Tribute to Henryk Jerzy Chmielewski „Papcio Chmiel”.
Pełen spis treści ma być wkrótce opublikowany, podobnie jak kolejne dwie wersje okładkowe.
okładka standardowa "A",
przód: rys. Krzysztof Korzeniak
tył: rys. Zbigniew Boguslawski
okładka specjalna "B",
przód: rys. Tadeusz Baranowski
tył: rys. Jacek Kuziemski



Offline Midar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #991 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 21:46:28 »
Z Ongrysowego Facebooka:

Ten rok nie jest łaskawy dla fanów Żbika, ale może chociaż fani Tadeusz Baranowskiego będą usatysfakcjonowani. Po wznowieniu "Ecie-Pecie o wszechświecie, wynalazku i komecie" w czerwcu oraz "Historii wyssanej z sopla lodu" w październiku, czeka nas jeszcze zupełnie premierowy album, zatytułowany "Naukowa to jest kwestia, znowu się zjawiła bestia".  Jak można się łatwo domyślić, jest do kontynuacja przygód Fruwaczków, znanych z albumów "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" oraz "To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia".
scenariusz i rysunki: Tadeusz Baranowski
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 40 stron
cena detaliczna: 39,99 zł
ISBN: 978-83-66603-41-7
wydanie: I
Mrożące krew w żyłach zdarzenia spowodowane przez Czarnego Ptaszyla i jego potworną hordę, powoli przechodzą do historii. Dzielne Fruwaczki znów mogą cieszyć się spokojnym życiem w swojej osadzie. Ale przez cały czas muszą zachowywać czujność i pamiętać o tym, że Czarny Ptaszyl wciąż knuje swoje złowrogie plany, a Nasiono Zła w każdej chwili może się odrodzić.


Offline Leyek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #992 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 21:48:32 »
Będzie jakaś edycja specjalna z bonusami (kadry, rysunki, itp.) ?

Offline Midar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #993 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 21:55:43 »
Jeszcze taki komentarz Ongrysa:

Drugi Lester i drugi Brazil od dawna są w przygotowaniach, niestety obecny stan prac nie pozwala na wysłanie do druku. Przykro mi, trzeba uzbroić się w cierpliwość. W tym roku już się nie uda, ale mam nadzieję, że na początku przyszłego ukaże się Lester, a niedługo później Brazil. Załoga Jonathana też nie próżnuje.

Offline Midar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #994 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 21:58:05 »
Będzie jakaś edycja specjalna z bonusami (kadry, rysunki, itp.) ?
Ongrys:
W płótnie to nie, ale jakaś wersja kolekcjonerska może się jeszcze znajdzie 😉

Online vision2001

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #995 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 23:59:45 »
Co do KKK #26 vol. 2, to ja do posiadanej okladki Truscinskiego biore okladke Rusteckiego. :) Jak sie uda... Trust i Rust dwa bratanki ;)
Wychodzi, ze C mnie najlepiej podchodzi. :) pewnie niedlugo i okladke C i okladke D oficjalnie zaprezentuja. Front D tez calkiem fajniusi.
Ale jak dla mnie to nalepszy tyl okladki jest w wersji A (kostka Rubika).
« Ostatnia zmiana: Pt, 19 Listopad 2021, 00:01:19 wysłana przez vision2001 »

Offline laf

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #996 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 08:27:57 »
Jeszcze taki komentarz Ongrysa:

Drugi Lester i drugi Brazil od dawna są w przygotowaniach, niestety obecny stan prac nie pozwala na wysłanie do druku. Przykro mi, trzeba uzbroić się w cierpliwość. W tym roku już się nie uda, ale mam nadzieję, że na początku przyszłego ukaże się Lester, a niedługo później Brazil. Załoga Jonathana też nie próżnuje.
W końcu jakieś info! Wprawdzie mało konkretne, ale przynajmniej mam pewność, że nie zapomnieli o tych pozycjach.

Offline nori

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #997 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 09:00:08 »
Oj, liczyłem za zbiorcze Fruwaczki, wszystkie trzy albumy w płótnie z dodatkami. ładnie by uzupełniało poprzednie wydania.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline starcek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #998 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 09:13:39 »
W płótnie poprzednie części były jako wypas kolekcjonerski z kadrami i stronami do wyboru, więc idą dokładnie tym samym tropem - tyle, że wygląda na to, że płótno po drodze zgubią.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #999 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 09:15:36 »
Pierwsze 2 już wydano razem kolekcjonersko. Liczyłeś że będą drugi raz w wydaniu kolekcjonerskim, ale zbiorczo z tym nowym?
http://ongrys.pl/ciotkafrubec.htm

Offline nori

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1000 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 09:21:38 »
Pierwsze 2 już wydano razem kolekcjonersko. Liczyłeś że będą drugi raz w wydaniu kolekcjonerskim, ale zbiorczo z tym nowym?

Hm, tak, tak liczyłem.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline starcek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1001 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 10:00:09 »
Tyle, że to pierwsze wydanie jeszcze jest dostępne, więc to byłby strzał w stopę.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Online vision2001

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1002 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 21:47:36 »
Cytuj
Wysłane do druku:

Z archiwum Jerzego Wróblewskiego tom 15: Śladami dinozaurów / Wyspa zaginionych okrętów
Piętnasty tom serii „Z archiwum Jerzego Wróblewskiego” zawiera dwie klasyczne historie przygodowe drukowane pierwotnie na łamach „Dziennika Wieczornego”. „Śladami dinozaurów” opowiada o wyprawie grupy śmiałków, którzy wyruszają do południowoamerykańskiej dżungli, aby odnaleźć żyjące tam prehistoryczne gady. Natomiast „Wyspa Zaginionych Okrętów” na podstawie motywów powieści Aleksandra Bielajewa to trzymająca w napięciu opowieść o przygodach trójki pasażerów statku, którzy trafiają na wyspę pośrodku Morza Sargassowego utworzoną ze szczątków okrętów. Będą musieli poznać surowe zasady funkcjonowania lokalnej społeczności i zmierzyć się z jej bezwzględnym przywódcą, aby ocalić swe życie.

Tekst: Andrzej Białoszycki
Ilustracje: Jerzy Wróblewski
Grafika na okładce: Jerzy Wróblewski
Opracowanie okładki: Andrzej Janicki
Rekonstrukcja graficzna pasków komiksowych: Maciej Jasiński i Rafał Śladowski
ISBN: 978-83-66603-37-0
Liczba stron: 52


Offline Midar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1003 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 22:18:55 »
KKK - już wszystko wiadomo: PREMIERA NA GILDII

KKK 26 ANTOLOGIA. SKAZANI NA KKKOMIKS. TOM 2 – PRZEDSPRZEDAŻ – PREZENT – PREMIERA
Lada dzień wystartuje PRZEDSPRZEDAŻ antologii w sklepie internetowym Gildia.
Do zamówień złożonych do końca 2021 r. (lub wyczerpania zapasów) przewidziany PREZENT GRATIS!!! Ilość ograniczona!
Publikacja „KKK 26 Antologia. Skazani na KKKomiks - Tom 2” będzie miała premierę 12.2021 r. Spodziewamy się, że albumy trafią do sklepów około 10.12.2021 r.
Do wybory CZTERY warianty OKŁADKOWE:
okładka standardowa „A”,
przód: rys. Krzysztof Korzeniak
tył: rys. Zbigniew Boguslawski
okładka specjalna „B”,
przód: rys. Tadeusz Baranowski
tył: rys. Jacek Kuziemski
okładka specjalna „C”,
przód: rys. Marcin Rustecki
tył: rys. Dawid Longa
okładka specjalna „D”,
przód: rys. Piotr Rosner
tył: rys. Rafał Sacha
Wewnątrz antologii m.in.:
publicystyka m.in.:
analiza: powrotu Kajka i Kokosza; Wydziału 7; polskiego komiksu cyfrowego; motywów słowiańskich w polskich komiksach;
obchody rocznic: Kultury Gniewu, Biocosmosis, Ongrys, Krakowskiego Festiwalu Komiksu;
wywiady z: Tadeuszem Baranowskim, Jerzym Skarzyńskim, Jackiem Rodkiem, Stanisławem Lemem, Markiem Turkiem, Tomaszem Kontnym, Davem McKeanem; Patem Millsem, Pawłem Gierczakiem „Gierkiem”, Jerzym Szyłakiem, Rafałem Szłapą, Anna Krztoń, Neilem Gaimanem, Andrzejem Mleczko, Janem Englertem, Jackiem Kuziemskim, Mateuszem Piątkowskim, Łukaszem Kowalczukiem, Agnieszką Holland, Maciejem Kurem, Sławomirem Kiełbusem, Piotrem Bednarczykiem;
wspomnienie o tych którzy odeszli;
artykuły; felietony;
komiksy m.in.:
Robin Wschód (Tadeusz Baranowski), Historia kapitana Torlewy (Jerzy Skarżyński, Tadeusz Kwiatkowski), Król Maciuś Pierwszy u ludożerców (Jerzy Skarżyński), Serca z żelaza (Tadeusz Raczkiewicz, Maciej Neumann), Polandia - Fragment A (Michał Śledziński „Śledziu”), Pijak, jego koń i głupek (Marcin Rustecki, Dominik Szcześniak), Empire City, Ep. 1: Major Furry (Nikodem Cabała, Emilia Matuszczak, Morten Zimsi), Tajfun: Pradawne tajemnice (Paweł Gierczak „Gierek”), Pocztówki z życia Ewy, Ep. 1 (Rafał Szłapa, Radosław Smektała), Złomiarz: Pustkokrążca (Piotr Rosner, Mirosław Mańko), Wojna (Szczepan Atroszko), Toń (Marek Turek), Dzikie szable - Prolog (Jacek Kuziemski, Mateusz Piątkowski), Moje lata pracy (Mateusz Piątkowski, Jan Mazur), Krótki komiks o zdradzie (Piotr Herla, Filip Fert).
Tribute to Henryk Jerzy Chmielewski „Papcio Chmiel”.
i duuuużo więcej.
To ostatni z dwóch tomów tej ponad 800-stronicowej antologii.
Polecam!

Wszystkie okładki:



Online vision2001

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1004 dnia: Pt, 26 Listopad 2021, 23:06:04 »
Cytuj
Wysłane do druku:
Z archiwum Jerzego Wróblewskiego - 16 - Skarb Montezumy
Tekst i ilustracje: Jerzy Wróblewski
Grafika na okładce: Krzysztof Wyrzykowski
Rekonstrukcja graficzna pasków komiksowych: Maciej Jasiński i Rafał Śladowski
ISBN: 978-83-66603-43-1
Liczba stron: 36
cena: 27,90 zł
Zapewne każdy fan polskiego komiksu zna doskonały album „Hernan Cortes i podbój Meksyku” autorstwa Jerzego Wróblewskiego i Stefana Weinfelda. Niewiele osób kojarzy natomiast „Skarb Montezumy” wydrukowany na łamach wydawanego w Bydgoszczy „Dziennika Wieczornego” w 1961 roku. Wówczas to po raz pierwszy Jerzy Wróblewski opowiedział o wyprawie konkwistadorów, na czele których stał Hernan Cortes. W tej historii wszystko rozpoczyna się o snu o bogactwie, o złotych miastach, o których opowiadali podróżnicy powracający do Europy z Nowego Świata. Pragnienie dotarcia do El Dorado sprawiło, że Cortes podporządkował temu całe swoje życie. Uciekając się do podstępu i rabunku, zdołał w końcu zebrać i wyekwipować dość liczny oddział, aby wyruszyć na podbój legendarnych krain.



Podejrzanie mała ilość stron i cena dość sporawa. Pytanie zostało już zadane Ongrysowi, czy się coś nie pomylili.