Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 395879 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #675 dnia: Pn, 22 Luty 2021, 20:18:11 »
Cytuj
Wysłane do druku:

William Vance - Ilustracje
Rysunek: William Vance
Liczba stron: 360
Format: 220x296 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 978-83-66603-10-3
Wydanie: I
Cena z okładki: 140 zł

William Vance (1935–2018) - znakomity belgijski rysownik komiksów, autor ok. 90 albumów oraz 30 wydań zbiorczych, współtwórca takich serii komiksowych jak XIII, Bruce J. Hawker czy Bruno Brazil.

Album „Ilustracje” zbiera ponad 130 ilustracji i okładek z prasy (głównie z magazynu „Tintin”), drugie tyle okładek albumów, a także ilustracje z komiksów, książek i innych publikacji.



Offline kv

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #677 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 20:08:26 »
Wiecie może coś konkretnego na ile jest obsuwa "Przygód Żąbielka"?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #678 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 20:17:38 »
Też mnie zaczął drażnić brak informacji, napisałem do Ongrysa, jeśli odpowiedzą to dam znać. Strasznie tego nie lubię, wszystko zrozumiem, nawet długie obsuwy, ale niech będzie jakaś komunikacja.

Offline MarcusSz

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #679 dnia: Pt, 26 Luty 2021, 21:24:52 »
Na FB, padło pytanie do Ongrysa: "Jakiś dodruk integrali Bruce J. Hawkera jest może planowany?"
Odpowiedz: "Zapewne będzie. "

I to mi się podoba - wreszcie może uda się dostać, a nie All(...) i 300zł minimum.

Offline starcek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #680 dnia: So, 27 Luty 2021, 14:36:19 »
Wiecie może coś konkretnego na ile jest obsuwa "Przygód Żąbielka"?
Sami nie wiedzą:
"Drodzy czytelnicy! Sami czekamy jak na szpilkach kiedy będą gotowe książki.
Ta akurat drukarnia - Rexdruk - nie określa z góry terminu. Jak dostaje materiały, to wrzuca je produkcji i jak skończy, to można odebrać książki. Czasem zajmie to więcej, czasem mniej. Próbuję co jakiś czas podpytać kiedy będą gotowe, ale zazwyczaj dostaję wymijające odpowiedzi.
Trochę inaczej jest w Readme, bo tam na zamówieniu jest z góry określony przewidywany termin odbioru, ale to też jest tylko termin orientacyjny.
Trudno, trzeba się uzbroić w cierpliwość. Zazwyczaj jak już książka trafi do druku, to druk i oprawa zajmują trzy-cztery tygodnie, czasem tydzień lub dwa więcej, ale nie są to trzy miesiące.
Dlatego też wszystkie terminy podawane przez sklepy są również terminami orientacyjnymi.
Po odebraniu książek będziemy musieli jeszcze skompletować zestawy i wysłać do sklepów. Postaramy się z tym uwinąć w dwa dni (jeden na kompletowanie i pakowanie, drugi na wysłanie).
Chciałbym napisać, że gotowe książki będą w sklepie tego a tego dnia, ale niestety nie wiem kiedy to dokładnie będzie."
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline kv

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #681 dnia: So, 27 Luty 2021, 17:34:22 »
Praca w drukarni to chyba całkowicie bezstresowa jest... będzie kiedy będzie, obsuwa to nic...
To chyba jedyny obszar gospodarki, gdzie klient nie ma racji - no chyba, że wydawnictwo to dla drukarni żaden klient  ;D

Offline Komediant

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #682 dnia: So, 27 Luty 2021, 18:57:13 »
Apropos drukarni to Rex-Druk (akurat nazwa jak z początku lat 90tych) na dużym plusie, mam ich dwa integrale od Ongrysa, Władców chmielu i Bruno Brazila, no i papier jest świetnie dobrany, doskonale oddaje kolory i nie odbija światła, oby więcej wydawców z takiego korzystało (niby bywały matowe kredy ale w ten deseń to chyba tylko Ranxeroxa z kg kojarzę). Zwłaszcza taki staroć jak Bruno świetnie wygląda.
Swoją drogą dziwi mnie że Egmontowi, przy całej krytyce, mniej lub bardziej zasłużonej, jaka na niego spada, nie oberwało się jeszcze za jakość plansz z Jima Cutlassa, gdzie rysunki wyglądają jak przez mgłę.

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #683 dnia: So, 27 Luty 2021, 19:31:44 »
Buddy Longway też ma taki super papier, że nie odbija światła. Hmm... Nie za bardzo pamiętam jakieś wady w Jimie. Może byłem mocno wczytany. :) Przy całej zasłużonej krytyce Egmont jednak wydał mi w zeszłym roku takie frankofońskie hity jak Indyjska włóczęga, Corto Maltese i Jim Cutlass. Jest to naprawdę mały procent ich oferty, ale jak się doda Kurca, Ongrys i mam nadzieję w tym roku znowu Scream to oferta frankofonów z najwyższej półki będzie fajna.

Offline Koalar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #684 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 16:39:42 »
Jako że bardzo cenię Ongrysa, pozwolę sobie - dla jego dobra - uskutecznić narzekactwo, które jak przystało na stereotypowego Polaka, bardzo lubię. Otóż we Władcach Chmielu - nawiasem mówiąc, bardzo dobrym komiksie - sporo jest błędów w tekstach. Literówki, powtórzone wyrazy, jakieś podwójne spacje. Gdzieś coś nie zagrało i warto by było nad tym popracować, bo nieco psuje to (przynajmniej mnie) lekturę tak fajnego i tak fajnie wydanego komiksu.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Offline Alfman

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #685 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 18:04:14 »
Jako że bardzo cenię Ongrysa, pozwolę sobie - dla jego dobra - uskutecznić narzekactwo, które jak przystało na stereotypowego Polaka, bardzo lubię. Otóż we Władcach Chmielu - nawiasem mówiąc, bardzo dobrym komiksie - sporo jest błędów w tekstach. Literówki, powtórzone wyrazy, jakieś podwójne spacje. Gdzieś coś nie zagrało i warto by było nad tym popracować, bo nieco psuje to (przynajmniej mnie) lekturę tak fajnego i tak fajnie wydanego komiksu.

Literówek nie wyłapałem, nie jestem taki drobiazgowy w czytaniu, ale jedna data jest pomylona w cz. 1. W ostatnim tomie zamiast 1886 jest 1946, aż musiałem sprawdzić w wydaniu poprzednim, bo mi coś nie pasowało  :)

Offline starcek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #686 dnia: So, 06 Marzec 2021, 09:10:21 »
Na FB pokazali zdjęcie z pakowania Przygód Żąbielka. Niedługo wysyłka.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #687 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 11:03:43 »
Ongrys na FB

Cytuj
Kolekcjonerskie wydania Żąbielka z rysunkami zaczynają docierać do sklepów. Są nieco później, niż pierwotnie zakładaliśmy, ale dzięki temu udało się rozszerzyć objętość z zapowiadanych 160 stron do 216.
Zazwyczaj unikamy rozpoczynania przedsprzedaży póki album nie jest w druku, ale w tym przypadku uważam, że dobrze się stało, bo pierwotnie planowany nakład wersji kolekcjonerskiej był mniejszy. Na podstawie wyników przedsprzedaży nieco go zwiększyliśmy i to chyba dobrze, bo inaczej szybko by się skończył i nie każdy chętny miałby okazję go kupić.
Wszystko wskazuje na to, że rysunków starczy do całego nakładu, natomiast nie do wszystkich egzemplarzy starczy zapowiadanych wcześniej na fb pocztówek. Te egzemplarze, które teraz są w sklepach mają pocztówki, końcówka nakładu już będzie bez nich.
Mamy nadzieję, że uznacie, że warto było poczekać. Jeśli nie - bardzo przepraszam za opóźnienie.
Ze względu na zwiększenie objętości oficjalna cena wydania podstawowego wzrosła do 89 zł, cena wersji kolekcjonerskiej pozostaje bez zmian.

Online nori

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #688 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 11:30:55 »
O ciekawe, mam zamówione i opłacone już wieki temu wydanie podstawowe, ciekawe, czy trzeba będzie dopłacac
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline kv

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #689 dnia: Śr, 10 Marzec 2021, 15:14:01 »
Historycznie tom niekolekcjonerski najpierw kosztował 55 pln teraz kosztuje 62,30 pln. Jest szansa, że wspomniany wzrost ceny już został wcześniej uwzględniony.