Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 401163 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Online Takesh

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #630 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 17:31:49 »
A niespodzianka nie miała mieć coś 360 stron?

ramirez82

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #631 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 17:36:52 »
To mamy oczekiwaną niespodziankę.

Niespodziankę, o której wiadomo było już od dawna?

A niespodzianka nie miała mieć coś 360 stron?

Tak było mówione.

Na niespodziankę jeszcze czekamy :(

Offline GoNzO

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #632 dnia: Pn, 04 Styczeń 2021, 17:29:50 »

Offline PJP

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #633 dnia: Pn, 04 Styczeń 2021, 17:53:26 »

Offline hansior

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #634 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 10:06:24 »
Drugi tom Władców chmielu jest już niedostępny w Gildii, a we wszystkich innych sklepach nie był na sprzedaż. Co to ma być? Jakiś monopol?

Offline JanJ

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #635 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 10:20:59 »
Na pewno była jakaś partia na Bonito/Aros. Obecnie: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 30.12.2020 15:15)

Offline wujekmaciej

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #636 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 10:56:21 »
w poznańskim KiK-u nabyłem bez problemu...

Offline HugoDumont

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #637 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 11:13:01 »
Na pewno była jakaś partia na Bonito/Aros. Obecnie: pozycja niedostępna (ostatnio dostępna: 30.12.2020 15:15)
Potwierdzam. Nabyłem 2 tom w Bonito przed świętami Bożego Narodzenia. Możliwe że wkrótce znowu będzie dostępny.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #638 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 17:17:48 »
Na FB Ongrysa pojawiło się coś takiego:



Ale po chwili zniknęło  ::)

Edit: wrzucili newsa w poprawionej wersji:

Cytuj
Drodzy czytelnicy!
Pod koniec zeszłego roku wspominaliśmy o pewnej niespodziance, czas najwyższy uchylić rąbka tajemnicy.
Od jakiegoś czasu Ongrys wydaje albumy opublikowane w kolekcji „Tout Vance”. Większość albumów już się ukazała, zostały jeszcze dwa tomy „Opowieści historycznych” oraz „Ilustracje”. Jednocześnie Ongrys opublikował pierwszy tom „Bruno Brazila”, tak więc „Opowieści historyczne” zostały odłożone na nieco później, bo doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie dokończyć teraz Bruno Brazila. Ale żeby nie całkiem porzucać „Tout Vance” na tak długo, wzięliśmy na tapetę „Ilustracje”.
„Ilustracje” to zbiór grafik niezrównanego Williama Vance'a, publikowanych w latach 1962-1965 w magazynie „Tintin”, jest też powieść (czy też opowiadanie) Yvesa Duvala „Bilet w jedną stronę do piekła” (oczywiście ilustrowany przez Vance'a) oraz grafiki przygotowane na potrzeby programu telewizyjnego. W sumie 80 znakomitych ilustracji na 96 stronach albumu, w zdecydowanej większości zupełnie nieznanych i niedostępnych dla polskiego czytelnika.
Brzmi nieźle, nie? Ale pomyśleliśmy, że poza ilustracjami prasowymi Vance jest także autorem rewelacyjnych okładek. Zapytaliśmy licencjodawcy, czy możemy dołączyć te okładki do albumu. Dostaliśmy zgodę i tak też się stało. Uzupełniliśmy album o okładki z „Tintina” i innych magazynów oraz o okładki albumów. Pojedyncze części i wydania zbiorcze, wersje zwykłe i kolekcjonerskie - jakie tylko znaleźliśmy. Zarówno z serii już publikowanych (jak „Ramiro”, „Bruce J. Hawker” czy „XIII”), jak i prawie u nas nieznanych, jak „Bob Morane”. W sumie album rozrósł się z 96 do 360 stron, w większości wypełnionych najpiękniejszymi, całostronicowymi ilustracjami Vance'a.
Album jest prawie gotowy, ostateczna wersja została zaakceptowana przez licencjodawcę oraz przez spadkobierców autora, tak więc wkrótce trafi do druku. Album zawiera ponad 130 okładek albumów, 50 okładek z magazynów oraz ponad 170 innych ilustracji.
« Ostatnia zmiana: Wt, 05 Styczeń 2021, 17:45:15 wysłana przez ramirez82 »

Offline Kadet

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #639 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 17:50:16 »
Hmm. To jest chyba coś nowego na naszym rynku. Z podobnych rzeczy to kojarzę tylko artbook Thorgala, ale Thorgal to zasadniczo inna kategoria. Nie jestem pewien, czy kupię, ale gratuluję wizji.

(poboczna uwaga: kurczę, szkoda, że "Opowieści historyczne" się opóźniają... no ale zasoby tak małego wydawnictwa z gumy przecież nie są)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online Leyek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #640 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 17:52:40 »
To może jakiś zbiór szortów Hermanna :) Choć patrząc na dotychczasowe pozycje Ongrysa to szybciej coś Vance'a to może być.

A może to portfolio Vance'a? 8) Ongrys wydał kiedyś w limitowanym nakładzie portfolio Wróblewskiego (do dziś pluję sobie w brodę, że sprzedałem je), więc może...

Przewidziane dawno temu ;)

Offline Jaxx

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #641 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 18:00:26 »
Cóż, wygląda fajnie, ciekawie i na pewno znajdą się szczęśliwi nabywcy, ale moje fundusze zostaną jednak w portfelu...

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #642 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 18:57:50 »
O kurde, a ja od kilku dni znowu myślałem o okładkach z XIII, że te miniaturki w komiksie bez napisów były dziełami sztuki. Zresztą to samo np. okładki Hawkera. A tutaj taka niespodzianka. Biorę na sto procent. Jestem targetem. Na razie w rankingu wydawców 2021 Ongrys wskakuje na pierwsze miejsce. Za to, że im się chce, że walczą o jak najbogatsze wydania. Przecież nieraz dodatki w komiksie były przez nich "załatwione". To nie jest bezmyślne kopiowanie zagranicznych integrali. Brawo.

brvk

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #643 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 20:13:15 »
O... Tak bardzo chciałbym złamać regulamin i entuzjastycznie sobie poprzeklinać!

To może być najlepsza książka Vance'a spośród wszystkich jego dzieł!

Offline kenji

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #644 dnia: Wt, 05 Styczeń 2021, 20:27:26 »
Rowniez podpisuje się pod lista zakupową. Świetna wiadomośc bo Vance znajduje się u mnie na wysokiej półce ( przy okazji może ktoś ma Bruce Hawkera tom1i2 do sprzedania w normalnej cenie ?:)