Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 395729 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Teli

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #975 dnia: Pn, 04 Październik 2021, 22:13:10 »
No to chyba tutaj tak nie do końca spieło. Tylko się nie denerwujcie.

Pierwsze strony od 4 do 177 stron B&W. Zaś od 178 do 390 , czyli rozdziały "Blok mania" i "Wojna Apokaliptyczna", w technikolorze.
No i jest jeszcze galeria okładek ale te są kolorowe z natury :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #976 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 19:38:08 »
Na Gildii w przedsprzedaży są tylko trzy wersje okładkowe KKK26, nie ma tej Truścińskiego. Orientujecie się może czy gdzieś jest / będzie dostępna czy może się wyprzedała na MFKiG?

Offline Rodrigues

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #977 dnia: Wt, 05 Październik 2021, 20:41:27 »
Jak w niedzielę wychodziłem z MFKIG mieli wszystkie okładki. Najbardziej schodziły, jak można było przewidzieć, te z okładką Grzegorza Rosińskiego. Później w ruch szedł Trust.

Pimpek

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #978 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 11:26:01 »

Offline Leyek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #979 dnia: Śr, 06 Październik 2021, 11:43:13 »
@wujekmaciej:

Cytuj
ACAB NEWS! SENSACJA! JUŻ WKRÓTCE!
"WYSPA POTWORÓW" (Grzegorz Janusz, Tadeusz Raczkiewicz)
Podczas sobotniego emefkowego spotkania z wybitnym scenarzystą Grzegorzem Januszem (prowadzenie: Szymon Holcman) pojawiła się informacja o jego nadchodzącym komiksie ze zmarłym już kultowym twórcą Tadeuszem Raczkiewiczem. Na kilka miesięcy przed śmiercią rysownika twórcy postanowili razem podziałać komiksowo czego efektem jest/będzie pierwszy tom z dwutomowej pulpowej historii pt WYSPA POTWORÓW. Co ciekawe scenarzysta dopiero w jakiś czas po odejściu rysownika dowiedział się, że temu udało się stworzyć plansze do jego scenariusza (szkic i tusz).
Całość będzie liczyć klasyczne 48 stron i będzie wydana przez Ongrys. Z tego co zostało powiedziane na spotkaniu prowadzone są obecnie poszukiwania kolorysyty, który zajmie się powstałym już materiałem. Data wydania póki co nieznana.
===
Jeśli dobrze kojarzę taka informacja jeszcze nie pojawiła się w komiksowej sieci. Zachęcam więc serwisy komiksowe do kopiowania tego - jak się wydaje - sensacyjnego i niespodziewanego newsa dotyczącego współpracy tak wybitnych postaci. Na lekturę recenzenckich jeszcze będzie pora, a zapowiedzi Egmontu na styczeń dopiero za jakiś czas.

Offline KubciO

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #980 dnia: Cz, 07 Październik 2021, 10:42:44 »
Na Gildii w przedsprzedaży są tylko trzy wersje okładkowe KKK26, nie ma tej Truścińskiego. Orientujecie się może czy gdzieś jest / będzie dostępna czy może się wyprzedała na MFKiG?

Tak mi odpisali z Gildii:
Na chwilę obecną wydawca nie przekazał jej do sprzedaży hurtowej - nie mamy możliwości zamówienia jej

Offline vision2001

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #981 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 12:10:35 »
Tak mi odpisali z Gildii:
Na chwilę obecną wydawca nie przekazał jej do sprzedaży hurtowej - nie mamy możliwości zamówienia jej

Ongrys na FB napisał:

Cytuj
Festiwalowe albumy powoli docierają do sklepów, puzzle powinny dotrzeć za parę dni.
Niestety, wygląda na to, że cały nakład wariantu D antologii KKK26 tom 1 (z ilustracją Przemka Truścińskiego) został sprzedany na festiwalu bądź zamówiony przez autorów. Okazał się bardziej 'specjalny', niż przewidzieliśmy.
Jeśli po rozesłaniu egz. autorskich okaże się, że zostały jeszcze jakieś egzemplarze, oczywiście wyślemy je do sklepów.


Największy rabat na Dredda pewnie będzie zapewne na bonito, który kolejny raz w pierwszym dniu nie dopilnuje skryptu i da normalny rabat zamiast kolekcjonersko-ongrysowy ;)
Tym razem chyba jednak dopilnowali: https://bonito.pl/k-108916776-sedzia-dredd-tom-5-kompletne-akta (albo ja się spóźniłem...)

Online isteklistek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #982 dnia: Cz, 14 Październik 2021, 15:44:47 »
gildia dziś mi wysłała paczkę z Dreddem akta 5.

Offline sad_drone

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #983 dnia: Pt, 29 Październik 2021, 20:07:38 »
Jakie są plany z dodrukami władców chmielu zbiorczych ? Dorwałem w dobrej cenie pierwszy tom, drugi jest jeszcze za okładkową w paru miejscach, kupić czy bedzie dodruk ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline kenji

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #984 dnia: Nd, 31 Październik 2021, 07:52:31 »
Kupuj. Za dobry jest ten komiks aby się zastanawiać czy warto przyoszczędzić 15 zł. 

Offline misiokles

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #985 dnia: Nd, 31 Październik 2021, 08:42:00 »
Ogólnie nikt nie decyduje się na dodruk, jeśli pierwszy rzut się nie wyprzedał. Trochę to bez sensu zagranie dla wydawcy.

Offline marcing

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #986 dnia: Pn, 01 Listopad 2021, 21:02:03 »
W kwietniu na profilu FB Ongrysa był post z informacją o planowanych wznowieniach, m.in. Władców Chmielu, i z prośbą od wydawcy o zgłaszanie zauważonych błędów. Wtedy wyprzedany był chyba tom 1.

https://www.facebook.com/ongrys/posts/2010309185776136

Offline HugoDumont

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #987 dnia: So, 13 Listopad 2021, 19:11:18 »
Pytanie do Ongrysa lub osoby zorientowanej, czy w tym roku pojawi się zapowiadane wydanie "Hernana Corteza" J. Wróblewskiego czy plany uległy zmianie i tytuł ląduje w planach na 2022 rok?

Offline andrewk21

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #988 dnia: So, 13 Listopad 2021, 20:08:07 »
Też się o to pytam. To jeden z najważniejszych komiksów dla mnie. Czekam na ta biało czarną wersję.

Offline vision2001

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #989 dnia: Śr, 17 Listopad 2021, 16:02:10 »
Cytuj
Wysłane do druku:

Kapitan Żbik - 40 - Wodorosty i pasożyty cz. 1

scenariusz: Jerzy Bednarczyk, Zbigniew Gabiński
rysunki: Jerzy Wróblewski
liczba stron: 32
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: offsetowy
ISBN: 978-83-65803-83-2
Wydanie: III
cena: 12 zł

Niestety, z powodu braku papieru trudno przewidzieć, kiedy zeszyt będzie wydrukowany. Może to potrwać dłużej niż zwykle.