Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 401944 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline moai

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #870 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 16:06:59 »
To raczej nie wina Wydawcy, a Dystrybutora.

Offline GoNzO

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #871 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 16:19:30 »
Obstawiam, że Jonathan będzie jeszcze długo dostępny, w końcu to będzie 5 albo 6 tomów.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #872 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 19:41:38 »
ale przecież towar jest - tylko w innym sklepie.
jak nie ma marchewki w biedronce to obrażasz się na marchewkę?

w takim wypadku nie Ongrys traci - tylko Ty.

Ależ ja się nie obrażam ani na Jonathana, ani na marchewkę, ani na Biedronkę, ani na Ongrysa. Jak nie będzie marchewki w Biedronce to jej nie zjem, nie będę po nią specjalnie szedł gdzie indziej. Podobnie tutaj. Ja nic nie tracę bo zamiast Jonathana dorzucę do zamówienia coś innego. Gdyby mi na nim zależało bardzo to bym zamówił w innym sklepie, płacąc za przesyłkę. Nie zależy mi bardzo, sprawdziłbym z ciekawości żeby dobić w Gildii do 299 zł, dobiłem czym innym po prostu.

Offline NuoLab

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #873 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 22:26:59 »
Popieram przedmówcę, Ongrys prowadzi dziwną i wkurzającą politykę przyznawania niektórym sprzedawcom wyłączności na część swoich pozycji. W sytuacji kiedy rynek jest nabrzmiały od nadmiaru dobrych komiksów a moje półki uginają się od ciężaru nieprzeczytanych mogę sobie z lekkim sercem odpuścić "Jonathana" mimo że wpadł mi w oko.

Offline tuco

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #874 dnia: Cz, 29 Lipiec 2021, 23:27:04 »
z wielokrotnie przytaczanych argumentów broniących politykę O. odczytałem kiedyś dosyć jasny przekaz: ograniczenie dystrybucji niektórych (mniej popularnych) tytułów zaskutkuje na pewno obniżeniem ceny okładkowej, a całkiem możliwe, że również realnej ceny zakupu. nie wiem, ile w tym prawdy, ale mnie wówczas przekonali.

Offline NuoLab

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #875 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 08:27:13 »
Ta polityka O. tak bardzo obniża cenę, że aż cała suma została mi w kieszeni. Brawo O.!

Offline misiokles

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #876 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 08:58:16 »
Ale dla Ongrysa, który drukuje w małych nakładach to raczej nieistotne, komu cała kwota zostanie w kieszeni gdyż i tak sprzeda wszystkie egzemplarze.

Offline NuoLab

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #877 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 11:04:09 »
Ale dla Ongrysa, który drukuje w małych nakładach to raczej nieistotne, komu cała kwota zostanie w kieszeni gdyż i tak sprzeda wszystkie egzemplarze.

Klasyczna sytuacja win-win. Można się rozejść.

Offline nori

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #878 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 11:15:57 »
Czy ja wiem, czy win-win? Mam wszystkie Dreddy, a jak zaczną być problemy z dostępnością to nie jest to seria która jest dla mnie priorytetowa, więc raczej zrezygnuję z zakupów. A że lubię mieć komplet, to na kolejne tomy nawet już nie spojrzę. Jeżeli będzie więcej takich sytuacji, to raczej rynek zbytu dla wydawcy dodatkowo się skurczy.
8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #879 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 11:16:47 »
Wiem tylko jedno: takie komiksy jak Skład główny, Władcy chmielu, Jonathan, Zygfryd, Lester Cockney po prostu się bierze. :) Nie uzupełnia się koszyka Jonathanem czy Władcami tylko się od nich zaczyna budowę koszyka. ;)
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline misiokles

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #880 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 11:21:07 »
Jeżeli będzie więcej takich sytuacji, to raczej rynek zbytu dla wydawcy dodatkowo się skurczy.
Jeżeli Ongrys pchnie większość nakladu do Gildii zamoast do np. czytam.pl to zaraz pojawi się ktoś, kto napisze że robił zamówienie w czytam, chciał dreddem dopchnąć koszyk do darnowej przesyłki a tu już produkt niedostępny ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #881 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 12:15:46 »
Jeżeli Ongrys pchnie większość nakladu do Gildii zamoast do np. czytam.pl to zaraz pojawi się ktoś, kto napisze że robił zamówienie w czytam, chciał dreddem dopchnąć koszyk do darnowej przesyłki a tu już produkt niedostępny ;)

Ale problem jest w tym, że te komiksy zaraz wrócą do Gildii a trzeba się bawić w snajpera jeśli w tym konkretnym sklepie chce się to kupić. Gdyby to był faktycznie koniec nakładu to spoko, taki model biznesowy, ale to po prostu jakieś dziwne, regularne problemy z dostępnością.

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #882 dnia: Pt, 30 Lipiec 2021, 12:18:58 »
A może to Gildia zamawia za mało...
Mordę być może masz Ty, chamie grantem od pługa oderwany.

Offline michał81

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #883 dnia: So, 07 Sierpień 2021, 09:06:00 »
Ongrys zapowiedział, że na 80-lecie urodzin Jerzego Wróblewskiego przygotował kilka niespodzianek. Obok kolejnych tomów "Żbika" i "Z Arciwum Jerzego Wróblewskiego" szykuje nową edycję albumu „Hernan Cortes i podbój Meksyku”. Planuje on go wydać w dwóch wersjach: kolorowej w formacie A4 oraz czarno-białej w formacie zbliżonym do A3 – dokładnie takim, w jakim narysował plansze Jerzy Wróblewski. Wydania w twardej oprawie.
Mają pojawić się też wznowienia kilku niedostępnych tomów albumów "Z archiwum Jerzego Wróblewskiego". Jak sugeruje wpis na facebooku będą jeszcze dwie niespodzianki. Jedną będą najprawdopodobniej puzzle około 1000 elementów.

Offline NuoLab

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #884 dnia: So, 07 Sierpień 2021, 10:53:37 »
Ongrys zapowiedział, że na 80-lecie urodzin Jerzego Wróblewskiego przygotował kilka niespodzianek. Obok kolejnych tomów "Żbika" i "Z Arciwum Jerzego Wróblewskiego" szykuje nową edycję albumu „Hernan Cortes i podbój Meksyku”. Planuje on go wydać w dwóch wersjach: kolorowej w formacie A4 oraz czarno-białej w formacie zbliżonym do A3 – dokładnie takim, w jakim narysował plansze Jerzy Wróblewski.


A to będzie wersja ocenzurowana czy przywrócą kadr z wyjmowaniem serca ?