Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 401218 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline zombie001

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #735 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 20:31:44 »
Żarty z zapowiedziami niestety nie wydają mi się szczególnie śmieszne... Dobrze, że taka Mucha idzie inną drogą.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Offline MarcusSz

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #736 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 21:24:41 »
Jakoś mi się nie chce wierzyć, tym bardziej, że jakiś czas temu informowali, że nie ma możliwości wydania "Marine", chociaż poczynili starania. No, ale jeśliby to nie byłby żart i wydaliby te pozycje to byłoby super.

Aż z ciekawości spojrzałem co tam na BD z Marine się dzieje, i jakiś album dodatkowy?/nowy? oryginalni twórcy wypuścili w 2020, więc może coś się ruszyło w temacie - myślę że jest to tytuł którego spora część nakładu (dzięki sentymentowi) sprzedała by się jeszcze przed publikacją. Sam bym był bym jednym z takich kupujących.

Online keram2

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #737 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 05:46:48 »
Faktycznie, we wrześniu ubiegłego roku wyszedł album Marine w limitowanym nakładzie, czyli stojący na przeszkodzie "brak materiałów" znika, jest nadzieja.

www.bedetheque.com/BD-Marine-Corteggiani-Tranchand-1-Le-tresor-de-Blackstrap-Molasse-407145.html

Offline Konrad

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #738 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 08:56:41 »
Jak można było się spodziewać, żaden z wczorajszych tytułów nie zostanie wydany

Cytuj
Drodzy czytelnicy!

Nasz primaaprilisowy wpis wywołał liczne komentarze. Wielu z Was napisało, że z radością przyjęłoby wznowienie wymienionych komiksów i w pełni to rozumiem, sam chętnie bym je przeczytał, sam chętnie bym je wydał. To kilka przykładowych albumów i serii, o wydanie których Ongrys się starał, ale niestety się nie udało.

Pani Szarlota Pawel udzieliła licencji Egmontowi na całą serię Kleksa. Kilka razy proponowałem Sławomirowi Kiełbusowi i Filipowi Myszkowskiemu wydanie ich albumów, ale jak dotąd nie zdecydowali się. Odnośnie Marine pisałem już wcześniej, że żadne frankofońskie wydawnictwo nie oferuje licencji, a autorzy nie dysponują materiałami cyfrowymi. Także licencja na "Kida Paddle" jest niedostępna. Klasyczne komiksy frankofońskie publikowane w Super Tintinie ukazują się w Polsce co jakiś czas, ale nie jako magazyn czy antologia, tylko w wydaniach zbiorczych konkretnych serii (Ongrys opublikował m.in. epizody "Bruce'a J. Hawkera" czy "Lestera Cockneya", które pierwotnie ukazały się właśnie w Super Tintinie). "Kaczor Donald i wehikuł czasu", "Indiana Jones" czy marvelowski "Blade Runner" należą do koncernu Disneya, który uprzejmie acz stanowczo odpowiedział, że ma wydawcę w Polsce i nie potrzebuje kolejnego.

Ongrys najprawdopodobniej nie wyda tych komiksów, ale nie tracę nadziei, że prędzej czy później się ukażą. Razem z Wami czekam, aż zaprezentuje je jakiś inny wydawca.

Offline michał81

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #739 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 09:16:42 »
Ongrys zaznaczył też w komentarzach, że przyjrzy się ponownie Marine, kiedy został podany en link
www.bedetheque.com/BD-Marine-Corteggiani-Tranchand-1-Le-tresor-de-Blackstrap-Molasse-407145.html

Offline Teli

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #740 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 09:25:52 »
No w kategorii grubych komiksowych żartów primaaprilisowych udało się Ongrysowi zająć w tym roku chyba pierwsze miejsce. Zasłużyli by im wysłać gumową statuetkę im. Olivera ''Porky'ego'' Bickara.
 
Ale z drugiej strony gdzieś w kieszeni marynarki słyszę chichot radości mojego portfela. Nie jest źle.

Offline MarcusSz

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #741 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 09:40:10 »
Niby żart, niby szkoda większości, ale z drugiej strony dzisiejszy wpis pokazuje że na większość jest jakaś nadzieja bo prawa do nich ktoś (zazwyczaj pewnie E) ma.

Offline R~Q

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #742 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 09:46:04 »
Kida Paddle bym chętnie przyjął na półkę, najlepiej w tych budżetowych małych wydaniach.

Jakby co, to Game Over można czytać w oryginale (bo tam nie ma tekstu) ;)

Offline PJP

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #743 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 10:27:05 »
No i Ongrys ląduje na mojej czarnej liście 8) Chujowy żart. Odlubiam, nie zachęcam i zapominam.
Było miło, ale przegięliście. Brak poszanowania swoich czytelników.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Kwiecień 2021, 10:35:45 wysłana przez PJP »

Offline Lyricstof

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #744 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 10:50:57 »
Ja bym na nich, aż tak bardzo nie narzekał, żart ten był tylko żartem i takie powinno być nastawienie w prima aprilis.  ;) Ongrys już wcześniej zrobił nam tyle fajnych niespodzianek i ciągle wydaje świetne komiksy i moim zdaniem zasłużył na szacunek. Tym bardziej po zwykłym żarcie 1 kwietnia.

A jak się okazuje żart ten może przynieść ciekawe owoce, bo jeśli rzeczywiście uda im się kupić licencję na Marine i jeszcze to wydadzą, to ja szczerze bym im podziękował za ten żart.  8)

Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline parsom

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #745 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 11:03:53 »
No i Ongrys ląduje na mojej czarnej liście 8) Chujowy żart. Odlubiam, nie zachęcam i zapominam.
Było miło, ale przegięliście. Brak poszanowania swoich czytelników.

Słusznie, nieważne że wydają zaje.. rzeczy, dokańczają niedokończone itd. Zaorać!

Offline PJP

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #746 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 11:09:34 »
Nie przeczę, że to dobre wydawnictwo, ale tego typu żarty są nie na miejscu. I trzeba im to uzmysłowić. Szanujmy się, bracia w komiksowie i wymagajmy od innych, żeby nas szanowali.

Offline szybkilester

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #747 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 11:30:33 »
Żart przedni, sporo ludzi się nabrało, więc efekt osiągnięty, a zamiast drzeć szaty i biadolić proponuję poluzować gumkę w majciochach: nie dajmy się zwariować, bo powyższe teksty zalatują sekciarstwem i "komiksową poprawnością"...

Offline Mruk

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #748 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 11:42:01 »
tego typu żarty są nie na miejscu.

A jakie są na miejscu?

Stwórzmy regulamin żartów komiksowych.

Offline PJP

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #749 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 11:51:51 »
Jeśli was to bawi, to ok. Tylko nie płaczcie później, że taki czy inny wydawca robi to co robi 8) A już komentarze w stylu luzowania gumki czy tworzenia regulaminu żartów komiksowych moglibyście sobie darować. Tym bardziej, że ani to ciekawe, ani śmieszne.