Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 395863 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.


Offline Toranga

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #661 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 21:20:00 »
Władcy 1 to jest normalny dodruk czy jakieś resztki z dna magazynu?
Pytam bo nie wiem czy trzeba się spieszyć z zakupem bo jutro nie będzie?

Offline misiokles

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #662 dnia: Wt, 26 Styczeń 2021, 22:07:11 »
Z FP Ongrysa:
"Druga partia "Władców Chmielu 2" nareszcie dotarła z drukarni. Dziś wysyłamy ja dalej, mam nadzieję, że wkrótce dotrze do sklepów.
(Razem z puzzlami, pierwszym tomem Władców i innymi tytułami, które były chwilowo niedostępne."

I weź tu zinterpretuj :D

Offline kv

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #663 dnia: So, 13 Luty 2021, 19:41:32 »
Coś cicho u Ongrysa.... zadyszka?
Wisi tylko ten komiks ś.p. p. Pawel...

Coś wiadomo o szerszych planach tego wydawnictwa?

Offline Konrad

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #664 dnia: So, 13 Luty 2021, 20:14:28 »
Coś wiadomo o szerszych planach tego wydawnictwa?

W 2 tomie Władców chmielu są 2 zapowiedzi (ramirez już wrzucał 3 strony temu): one-shot Kivu (https://www.bedetheque.com/serie-62065-BD-Kivu.html) i Jonathan tom 1 (https://www.bedetheque.com/serie-903-BD-Jonathan.html - cała seria to 5 integrali). Będą też kolejne tomy Bruno Brazil i Lester Cockney, będzie ten album Williama Vance'a oraz zapewne jakieś polskie tytuły.

W środku dwie takie smakowite zamowiedzi:





Offline kv

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #665 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 09:03:57 »
Dzięki, w przeglądaniu czy coś już się nie pojawiło na forum cofnąłem się do końca grudnia, nie do połowy  ;D
« Ostatnia zmiana: Nd, 14 Luty 2021, 09:09:10 wysłana przez kv »

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #666 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 09:38:40 »
2 lata temu zrobiłem sobie pierwszą rundkę po niemieckich sklepach z komiksami. Najbardziej im zazdrościłem Jonathana, Budy Longwaya, Donżona, Muminków, Corto Pod słońcem północy, kolejnych tomów Klezmerów i komiksów Tardiego w tym głównie drugiego tomu Nestora Burmy. I wszystkie już zaczęły wychodzić lub niedługo wyjdą w Polsce. Pięknie jest!

Offline Klint

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #667 dnia: Nd, 14 Luty 2021, 09:41:30 »
2 lata temu zrobiłem sobie pierwszą rundkę po niemieckich sklepach z komiksami. Najbardziej im zazdrościłem Jonathana, Budy Longwaya, Donżona, Muminków, Corto Pod słońcem północy, kolejnych tomów Klezmerów i komiksów Tardiego w tym głównie drugiego tomu Nestora Burmy. I wszystkie już zaczęły wychodzić lub niedługo wyjdą w Polsce. Pięknie jest!

Niby tak jednak jeśli chodzi o wybór i dostępność tytułów to ja zazdroszczę Belgom i Francuzom.

Offline Mruk

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #668 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 14:41:07 »
Niby tak jednak jeśli chodzi o wybór i dostępność tytułów to ja zazdroszczę Belgom i Francuzom.

Mój sarkazm poleciał do kosza, może faktycznie był słaby.

Więc skomentuję komentarz inaczej.

Wszyscy czytelnicy komiksów zazdroszczą Belgom i Francuzom, albo Amerykanom, albo Japończykom. Na każdy pozytywny post na forum można odpisać "e, tam, Belgowie i Francuzi mają lepiej". "I co się cieszysz, i tak masz raka".

Bo nie jest i nigdy nie będzie u nas jak w Belgii i Francji. Nigdy nie będzie się ukazywać tyle superhero co w Stanach i tyle mangi co w Japonii.

Rozumiem, że nie odczuwasz radości z tego co mamy tylko cały czas martwisz się, że inni mają lepiej, ale dlaczego swoim narzekaniem gasisz tych, co się cieszą?

Offline Klint

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #669 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 15:55:47 »
Mój sarkazm poleciał do kosza, może faktycznie był słaby.

Więc skomentuję komentarz inaczej.

Wszyscy czytelnicy komiksów zazdroszczą Belgom i Francuzom, albo Amerykanom, albo Japończykom. Na każdy pozytywny post na forum można odpisać "e, tam, Belgowie i Francuzi mają lepiej". "I co się cieszysz, i tak masz raka".

Bo nie jest i nigdy nie będzie u nas jak w Belgii i Francji. Nigdy nie będzie się ukazywać tyle superhero co w Stanach i tyle mangi co w Japonii.

Rozumiem, że nie odczuwasz radości z tego co mamy tylko cały czas martwisz się, że inni mają lepiej, ale dlaczego swoim narzekaniem gasisz tych, co się cieszą?

Nieczego nie gaszę. Kolega Death zazdrościł dostępności tytułów w Niemczech a ja dalej zazdroszczę Belgii i Francji.

Co się zaś tyczy sarkazmu to z zasady jest słaby.

Offline NuoLab

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #670 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 19:33:31 »
A na forach komiksowych w Belgii, Francji i USA pewnie zazdroszczą nam szerokiego wyboru tytułów polonofońskich.

Offline Kadet

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #671 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 19:35:17 »
No, wydaje mi się, że ludzie z USA to mogą nam naprawdę zazdrościć wyboru komiksów frankofońskich. Komiksów Disneya zresztą też :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online vision2001

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #672 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 18:47:46 »
Cytuj
Wysłane do druku:
Kapitan Żbik – 38 – SP-139-WA zaginął!
scenariusz: Jerzy Bednarczyk
rysunki: Jerzy Wróblewski
liczba stron: 32
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: offsetowy
ISBN: 978-83-65803-81-8
Wydanie: III
cena: 12 zł
Piotr, Marek i Emil, młodzi modelarze z Pałacu Młodzieży, szykują model samolotu na zawody. Podczas prób w pobliżu zalewu Zegrzyńskiego model wlatuje w chmurę i gubi się. Szukając samolotu Emil trafia na opuszczony statek, na którym zostaje uwięziony przez niebezpiecznych opryszków. Znajduje także bardzo cenny znaczek pocztowy.
Chłopcy zawiadamiają kapitana Żbika, a tymczasem przestępcy zaczynają ich prześladować.


Online vision2001

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #673 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 08:05:42 »
Cytuj
Wysłane do druku:

Wydział 7 – zeszyt 7 – Pościg na E81

historia: Marek Turek, Tomasz Kontny
scenariusz: Tomasz Kontny
rysunki: Grzegorz Kaczmarczyk
okładka podstawowa: Grzegorz Kaczmarczyk
okładka specjalna: Kamil Karpiński
koordynacja: Marek Turek, Tomasz Kontny
liczba stron: 32
format: 170 x 246
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: kredowy
ISBN: 978-83-66603-28-8
Wydanie: I
cena: 15 zł

Wydział 7, specjalna jednostka Służby Bezpieczeństwa, która zajmuje się badaniem wydarzeń paranormalnych na terenie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, został zlikwidowany.

Porucznik Szymon Wilk zostawił przeszłość za sobą i pracuje teraz w drogówce. Po tym, co przeżył, legendy o czarnej wołdze i porwaniach nie robią na nim wrażenia. Do czasu!

Kiedy piekielny samochód trafia do Lublina, porucznik Wilk podejmuje pościg, w którym stawką będzie życie jego najbliższych...


Jak dla mnie obie okładki bardzo klimatyczne, ale "limitka" bardziej do mnie przemawia.

Online vision2001

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #674 dnia: So, 20 Luty 2021, 18:29:53 »
Dalsze zapowiedzi! :)

Cytuj
Wysłane do drukarni:

Kapitan Szpic i upiory przeszłości

scenariusz: Daniel Koziarski, Artur Ruducha
rysunki i kolory: Artur Ruducha
liczba stron: 32
format: 165 x 235
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: kredowy
ISBN: 978-83-66603-25-7
Wydanie: I
cena: 19,99 zł

W bezsennym nadmorskim miasteczku N. wybiły godziny dla seniorek (z miejscowego detektywistycznego klubu).

Czy obecność dziwnie zachowujących się niemieckich turystów ma coś wspólnego z nieszczęściami, które dotykają wnikliwe starsze panie?
Czy legendarny skarb z czasów drugiej wojny okaże się prawdą?
Jaką ponurą tajemnicę kryje wrak pancernika Von Kartoffel?

Na te i wiele innych pytań próbuje odpowiedzieć zawodne trio: kapitan Szpic, kapitan Michał i pułkownik Czekoladka, którym towarzyszy człowiek o wielu twarzach i profesjach - chorąży Kuśka.

Artur Ruducha i Daniel Koziarski zapraszają na relax z piątą odsłoną dymną serii "Kapitan Szpic".


Cytuj
Po długiej przerwie przedstawiamy kolejny tom serii „Z archiwum Jerzego Wróblewskiego”, który właśnie został wysłany do druku. Mamy jednak dobrą informację dla fanów twórczości Jerzego Wróblewskiego. Mamy wstępnie przygotowanych kilka kolejnych komiksów Mistrza, zaplanowanych na ten rok. Będą też inne niespodzianki, które pojawią się na początku sierpnia, na przypadającą wtedy  80. rocznicę urodzin Jerzego Wróblewskiego.

Czternasty album serii zawiera dwie historie: „Dexter” oraz „Mściciel”. Choć ich akcja rozgrywa się w różnych epokach i na różnych kontynentach, to ich wspólnym motywem jest samotny bohater walczący dla dobra innych ludzi.
 
Zamaskowany Dexter przywdziewa strój podobny do tego, jaki nosił Zorro. Posługuje się jednak biczem i rewolwerem. Z ich pomocą próbuje przekonać właścicieli amerykańskich kopalń aby lepiej traktowali górnik i dbali o ich bezpieczeństwo. Przeciwko sobie będzie miał nie tylko najemnych rewolwerowców, ale też stróżów prawa, stojących po stronie bogaczy.

Natomiast głównym bohaterem komiksu „Mściciel” jest młody Przesław mieszkający na Kujawach. Gdy pewnego dnia na jego wieś napadają Krzyżacy i zabijają ojca chłopaka, Przesław postanawia dokonać zemsty i przyłączyć się do armii prowadzonej przez króla Łokietka. Zanim jednak tego dokona, będzie musiał samotnie zmierzyć się z kilkoma grupami Krzyżaków i innymi zagrożeniami czyhającymi w kujawskich borach.
 
Z archiwum Jerzego Wróblewskiego tom 14: Dexter / Mściciel
Tekst i ilustracje: Jerzy Wróblewski
Grafika na okładce: Jerzy Wróblewski
Opracowanie okładki: Andrzej Janicki
Rekonstrukcja graficzna pasków komiksowych: Maciej Jasiński i Rafał Śladowski
ISBN: 978-83-66603-24-0
Liczba stron: 44