Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 401230 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline fikander

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #615 dnia: Pn, 14 Grudzień 2020, 14:10:01 »
Moje zamówienie zawierające tom 2 Władców chmielu jest już przygotowywane do wysyłki przez Gildię. :)

Offline moai

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #616 dnia: Pn, 14 Grudzień 2020, 20:35:48 »
I co z tą niespodzianką Ongrysa na 300 stron? :)
360 stron :)

brvk

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #617 dnia: Pn, 14 Grudzień 2020, 20:53:42 »
Wróblewski Ultra Edition?

Offline Jaxx

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #618 dnia: Pn, 14 Grudzień 2020, 21:05:14 »
Wróblewski Ultra Edition?

Gdyby tak było, zrobiłbym temu ołtarzyk w domu ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #619 dnia: Śr, 16 Grudzień 2020, 10:58:30 »
Władcy chmielu 2 już u mnie. W środku dwie takie smakowite zamowiedzi:





Nic nowego, ale u mnie mega jaranko, że kolejne świetne tytuły od Ongrys są coraz bliżej, zwłaszcza Jonathan Coseya.

Offline R~Q

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #620 dnia: Cz, 17 Grudzień 2020, 09:55:42 »
Kolejny komiks o ludobójstwach i wojnach w 3. Świecie? Chyba biorę.

Offline GoNzO

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #621 dnia: So, 19 Grudzień 2020, 14:03:34 »
Wiadomo coś o zbiorczym Żbiku tom 2?

Offline Voitas

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #622 dnia: So, 19 Grudzień 2020, 14:17:16 »
Do mnie dzisiaj dotarł drugi tom Władców Chmielu, więc zabrałem się za pierwszy. Ale to dobre. Idealna lektura dla piwowara domowego :)

Offline Sirius

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #623 dnia: So, 19 Grudzień 2020, 16:48:06 »
Do mnie ostatnio doszły oba. Pierwszy tom już przeczytałem i jestem pod wrażeniem. Jedna z lepszych rzeczy przeczytanych w tym roku.
Może już była o tym mowa, ale w oczy rzucił mi się jeden błąd. W albumie z 1917 roku bohaterka mówi o Trzeciej Rzeszy, podczas gdyewidentnie chodziło o Drugą Rzeszę. To błąd powielony z oryginału czy tylko w polskiej wersji tak jest?

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #624 dnia: So, 19 Grudzień 2020, 17:41:28 »
Pamiętam, że w roku, w którym wyszly bodaj 3 pierwsze tomy ja się zupełnie serio zastanawiałem czy dla mnie komiksem roku 2001 jest Maus czy Władcy Chmielu. Tam poważny temat i komiks, który w USA wygrywa rankingi najlepszych komiksów ze Strażnikami i Sandmanem, więc nic nie ma prawa mu podskoczyć, ale tutaj dostaliśmy sagę rodu piwowarów na przestrzeni lat przedstawioną z nie mniejszym rozmachem niż takie filmowe arcydzieła jak Cienie zapomnianych przodków, Ziemia Obiecana, Noce i dnie czy Tysiącletnia pszczoła. Maus tak historycznie jest pewnie najważniejszym komiksem w historii lub co najmniej jednym z najważniejszych. Ale Władcy Chmielu to sztosiwo i jednym z najlepszych komiksów Van Hamme'a. Tak mi się jakoś przypomniały moje rozkminy z tamtych lat. Kilka lat później Maus znalazł się w mojej pracy na maturze ustnej, a Władcy Chmielu już kilka lat czekali na dokończenie i nawet nie przypuszczałem, że od matury potrwa to jeszcze kolejnych 15 lat i 7 miesięcy. Maus właśnie dostał kolejne wydanie, a Władcy Chmielu w końcu zakończenie. Ale ten czas leci.

Offline kenji

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #625 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 14:02:33 »
Ongrys w tym roku nie wydał dużo tytułów , ale za to jeden jest naprawdę godny uwagi - Władcy Chmielu.
Ci co znają i czytali przed laty , chyba nie muszę przekonywać, ale dla całej reszty która szuka dobrze napisanego komiksu - Polecam.

Jak to u Ongrysa - dobrze wydany na dobrym kredowym ( mat) papierze komiks.  Jakbym miał się do czegoś przyczepić to kilka literówek i brak dat wydania poszczególnych tomów. Zawsze lubię to sprawdzać

Offline perek82

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #626 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 14:24:52 »
Przydałaby się też dokładniejsza korekta: rajd Paryż Roubaix tor golfowy...
Ale komiks znakomity. I poza drobnostkami pięknie wydany
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

JanT

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #627 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 14:59:04 »
W Kompletnych Aktach 4 też trochę literówek i pomylone dymki.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #628 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 16:31:47 »
Cytuj
Już wkrótce:

Przygody Żąbielka i inne opowieści

Antologia krótkich komiksów Szarloty Pawel - autorki niezwykle popularnych serii komiksowych: „Jonka, Jonek i Kleks” oraz „Kubuś Piekielny”. Oprócz nich Szarlota Pawel narysowała także kilkanaście innych, krótkich komiksów, publikowanych w takich czasopismach, jak: „Świat Młodych”, „Uśmiech Numeru”, „Express ilustrowany” czy „Komputer Świat”, wykorzystanych w podręcznikach do nauki języków obcych oraz reklamach i kampaniach społecznych. Właśnie te komiksy, uzupełnione licznymi ilustracjami zostały zebrane w niniejszym albumie.

Album wydany jest w dwóch wersjach różniących się okładką. Do wersji kolekcjonerskiej dołożony będzie zestaw pocztówek, a do pierwszych 100 egzemplarzy także mały, odręczny rysunek Szarloty Pawel!

Przygody Żąbielka i inne opowieści
rysunki: Szarlota Pawel
format: 220 x 296
oprawa: twarda
objętość: 160 stron
cena detaliczna: 79 zł (wersja podstawowa) i 120 zł (wersja kolekcjonerska)

Na obrazku: wersja podstawowa po lewej, wersja kolekcjonerska po prawej.


Offline adamarluk

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #629 dnia: Pn, 28 Grudzień 2020, 17:28:10 »
To mamy oczekiwaną niespodziankę.