Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 403000 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #555 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 19:43:03 »
Nie. Byla to seria trwajaca i nie bylo bolu dupy, ze czeka sie na kolejny tom, co przeczy Twojemu postowi:
Tylko, że piszesz to w kontekście tej konkretnie tej serii tak, jakby można ją było właśnie wydać od razu, kiedy ostatni tom pojawił się dopiero w zeszłym roku, a polska edycja wystartowała w 2016.

Cytuj
Chodzilo mi o to, ze w przypadku zakonczonych serii zrozumialym jest, ze po wydaniu kilku tomow w krotkim okresie czasu, ostatni tom (ktory jest w oryginale dostepny) powinien pojawic sie dosc szybko. Tutaj wjechala upadlosc wydawnictwa, ale czasami na ostatni lub nastepny tom musimy czekac bardzo dlugo i wtedy normalnym jest narzekanie ojej jak dlugo, juz rok nie ma kpntynuacji itp i czesto wtedy pojawia sie argument, ktory Ty przytoczyles, ze po co narzekac skoro Francuzi mogli czekac X lat. Mogli czekac, bo czekali na tworcow i nie powinno sie tego porownywac.
Z perspektywy poznawania historii (naiwnie zakładam, że to jest najważniejsze) - nie ma ŻADNEJ różnicy.

Nie mam nic do upominania się o kolejne tomy, bo samemu czasem mi się to dłuży, śmieszą mnie tylko posty o tym, że ktoś od kilku lat czeka z lekturą poprzednich tomów - jaki w tym sens? Po co w ogóle je kupować, jeśli nie wie się, czy jest na co czekać i czy dana seria się spodoba?

Offline moai

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #556 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 20:22:07 »
A niespodzianka bedzie...
Spoiler: PokażUkryj
cos, czego sie nie spodziewacie
:)
Serio.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #557 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 20:37:02 »
Czyli co, Pewnego razu we Francji?

Bo tego się nie spodziewam.

Offline Murazor

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #558 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 20:39:24 »
Z perspektywy poznawania historii (naiwnie zakładam, że to jest najważniejsze) - nie ma ŻADNEJ różnicy.
Zgadzam sie i tez nie rozumiem wstrzymywania sie, czasami lepiej czytac dluzej, niz pochlaniac na raz serie.

I juz nie offtopuje :) i czekam na niespodzianke.

Offline Kadet

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #559 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 20:41:10 »
Czyli co, Pewnego razu we Francji?

Bo tego się nie spodziewam.

No nie, jak coś wymienisz, to znaczy, że się tego chociaż trochę spodziewasz, bo Ci przyszło na myśl, więc z automatu to nie będzie to :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Online Leyek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #560 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 20:47:23 »
Ja stawiam na XIII w ładnych integralach + ew. rozpoczęcie wydawania od tomów niedostępnych.

Offline szulig

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #561 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 20:47:56 »
jaki w tym sens? Po co w ogóle je kupować, jeśli nie wie się, czy jest na co czekać i czy dana seria się spodoba?

Istnieje taka szansa ze seria nie podejdzie, biore ryzyko na klate. Wiekszosc historii Loisela mi sie podobała wiec liczę ze w tym przypadku również tak bedzie, ale o tym dowiem sie dopiero kiedyś :)

Motyl

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #562 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 20:49:18 »
Czyli co, Pewnego razu we Francji?

Bo tego się nie spodziewam.

Nie będzie to nic, czego byś się nie spodziewał ze spodziewanych kiedyś na naszym rynku kontynuacji niezakończonych serii :) 

ramirez82

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #563 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 20:53:15 »
Nie będzie to nic, czego byś się nie spodziewał ze spodziewanych kiedyś na naszym rynku kontynuacji niezakończonych serii :) 

Dzięki! To już wiem co to jest! Jaram się! 8)

Offline moai

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #564 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 21:33:03 »
Dzięki! To już wiem co to jest! Jaram się! 8)
W sumie to myślę, że ta niespodzianka Ci podejdzie. ;)

Offline misiokles

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #565 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 21:39:00 »
Rozbitkowie Czasu?

Offline Aleksandros

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #566 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 21:52:32 »
Hiszpańska inkwizycja. Nikt nie spodziewa się hiszpańskiej inkwizycji.

Motyl

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #567 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 23:25:04 »
Dzięki! To już wiem co to jest! Jaram się! 8)

Jaraj się! Na pewno ci się spodoba, to gratka dla wszystkich kolekcjonerów, twórczości autora tejże publikacji, jego ponadprzeciętnego talentu ilustratorskiego. Oby nakład nie był limitowany. 

Online Leyek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #568 dnia: Cz, 29 Październik 2020, 23:35:31 »
jego ponadprzeciętnego talentu ilustratorskiego.

To może jakiś zbiór szortów Hermanna :) Choć patrząc na dotychczasowe pozycje Ongrysa to szybciej coś Vance'a to może być.

Offline Randal63

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #569 dnia: Pt, 30 Październik 2020, 02:48:06 »
A może "The Trigan Empire" ?