Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 395807 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #420 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 11:09:23 »
Dzięki za info, nawet nie wiedziałem, że będzie takie wydanie. Już zamówione.
Niepotrzebnie tylko zjeżdżałem na dół strony, bo domówiłem jeszcze kolekcjonerską Ciotkę Fru Bęc, Bruno Brazil i Kompletne Akta 3 (ceny jak w Gildii ale zawsze lepiej wesprzeć wydawcę bezpośrednio).

Offline vision2001

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #421 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 11:12:33 »
domówiłem jeszcze kolekcjonerską Ciotkę Fru Bęc, Bruno Brazil i Kompletne Akta 3 (ceny jak w Gildii ale zawsze lepiej wesprzeć wydawcę bezpośrednio).
No właśnie też się nad tymi tytułami zastanawiam... Stanowczo za dużo dobroci i stanowczo za dużo ostatnio wydaję (o braku miejsca na półkach już po raz n-ty nie będę wspominał ;) )

Offline laf

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #422 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 11:39:05 »
A ja przechodząc do zakładki "Zakupy" mam taką informację:
"Z przyczyn technicznych sprzedaż wysyłkowa bezpośrednio z wydawnictwa została wstrzymana."  :(
Nie wiem, może coś źle robię. W jaki sposób zamawialiście bezpośrednio w wydawnictwie?

Offline vision2001

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #423 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 11:40:44 »
A ja przechodząc do zakładki "Zakupy" mam taką informację:
"Z przyczyn technicznych sprzedaż wysyłkowa bezpośrednio z wydawnictwa została wstrzymana."  :(
Nie wiem, może coś źle robię. W jaki sposób zamawialiście bezpośrednio w wydawnictwie?
Maila podali.

Cytuj
Zamówienia można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: ongrys@ongrys.pl

Offline parsom

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #424 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 11:45:52 »
Inne pytanie - postanowiłem odświeżyć moją kolekcję Baranowskiego i mam kilka niejasności związanych z bałaganem wydawniczym.
Czy dobrze rozumiem, że to co wchodzi w skład "Na co dybie..." znajduje się w "Orient Menie" ("Co w kaloryferze piszczy") i w "Skąd się bierze woda sodowa" ("W pustyni i w paszczy"). I że w związku z tym kupując te dwa albumy "Na co dybie..." można odpuścić?

Edit: Co jest w ongrysowej "Antresolce...", że ma aż 100 stron? "Podróż smokiem..." ma coś czego nie było we wcześniejszych wydaniach?
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Maj 2020, 11:50:43 wysłana przez parsom »

Offline Arne

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #425 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 11:52:23 »
Jest tak jak mowisz. Jesli nie jestes sentymentalno-maniakalnym kolekcjonerem (jak ja :D ) to mozna odpuscic.

Offline Arne

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #426 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 11:56:57 »
Antresolka zawiera jeszcze historie z Nerwosolkiem zawarta pierwotnie w albumie "skad sie bierze woda sodowa" (drukowane w czasach PRLu). Nowe wydania " wody sodowej" (od egmontu czy ongrysa) zawieraja juz tylko przygody Kudlaczka i Babelka.

EDIT "Podroz smokiem Diplodokiem" zawiera ten sam material komiksowy co poprzednie wydania
« Ostatnia zmiana: Śr, 27 Maj 2020, 12:10:25 wysłana przez BosMan »

Offline parsom

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #427 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 11:57:43 »
Dzięki! Mam stare wydanie "Na co dybie..." więc odświeżę sobie te komiksy w ongrysowych kompilacjach.

Offline volker

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #428 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 12:28:55 »
Dostaliście jakąś odpowiedź zwrotną?

Offline Leyek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #429 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 12:38:00 »
Nie, ale myślę, że trzeba się uzbroić w cierpliwość, bo trochę zamówień pewnie spłynęło a wydawnictwo zapewne nie jest jedyną pracą osób z nim związanych.

Offline freshmaker

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #430 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 08:27:33 »
wczoraj dostałem maila z numerem zamówienia i numerem konta do wpłaty

Offline Pawel.M

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #431 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 09:23:13 »
Inne pytanie - postanowiłem odświeżyć moją kolekcję Baranowskiego i mam kilka niejasności związanych z bałaganem wydawniczym.
Właśnie przez ten burdel wydawniczy nie kupuję ongrysowego Baranowskiego - nie chce mi się rozkminiać co gdzie jest i jak mieć wszystko możliwie bez dubli. Może kiedyś ktoś zrobi wydanie Baranowski Dzieła wszystkie...

Offline Mruk

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #432 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 09:30:51 »
Właśnie przez ten burdel wydawniczy nie kupuję ongrysowego Baranowskiego - nie chce mi się rozkminiać co gdzie jest i jak mieć wszystko możliwie bez dubli. Może kiedyś ktoś zrobi wydanie Baranowski Dzieła wszystkie...

Nie wiem, gdzie ty widzisz jakiś burdel.

Wystarczy pominąć album "Na co dybie..." i w zasadzie nie masz żadnych dubli.

We wszystkich albumach Ongrysa plus "Bezdomne wampiry" i "Do bani z takim komiksem" z KG nic się nie dubluje. Tylko "Na co dybie..." zawiera powtórzone komiksy.

Offline freshmaker

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #433 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 10:26:34 »
teksty w  standardowej wodzie sodowej ongrysa są minimalnie zmodyfikowane w stosunku do poprzednich wydań, więc warto mieć jakieś wcześniejsze wydanie.

Offline nocny

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #434 dnia: Wt, 02 Czerwiec 2020, 15:07:07 »
Ongrys na FB:

Drodzy czytelnicy

W styczniu zakończyła się ankieta, w której czytelnicy proponowali komiksy do wydania i głosowali na nie. Minęło kilka miesięcy, parę słów co zadziało się w związku z ankietą.

Pierwsze miejsce zajął ostatni tom seri "Le grand Mort" / "Wielki Martwy", zdobywając 86 głosów. Wydawnictwo Glenat dość długo pozostwiło nasze pytanie o licencję bez odpowiedzi, ostatecznie dowiedzieliśmy się, że licencja nie jest zajęta, ale inne polskie wydawnictwo także pytało o ten tom (nie wiemy które). Złożyliśmy ofertę, do tej pory pozostała bez odpowiedzi. Jak tylko okaże się, że nasza oferta została zaakceptowana, dokończymy tą serię w formie zbliżonej do albumów wydawnictwa Sideca.

Drugie miejsce to "Rozbitkowie Czasu" z 75 głosami, także z wydawnictwa Glenat. Po dość długim oczekiwaniu dowiedzieliśmy się, że licencja na Polskę została już kupiona (tu także nie wiemy przez kogo). Tak więc zapewne prędzej czy później seria ta ukaże się w Polsce, ale raczej nie w naszym wydaniu.

Trzecie miejsce to "Bruno Brazil" z 60 głosami. Wynik ten bardzo nas ucieszył, ponieważ tak się przypadkiem złożyło, że kupiliśmy licencję na tą serię i na dniach będzie dostępny pierwszy tom wydania zbiorczego.

Czwarte miejsce i 57 głosów zdobyła seria "Kroniki Zatrzymanej Ziemi" / "Światy Arkadii" / "Le Monde d'Arkadi". Wydawnictwo Delcourt poinformowało nas, że ich wydanie miało miejsce dość dawno temu, ich licencja na prawa do tej serii wygasła i nie wiedzą czy ktoś posiada tę licencję i dysponuje materiałami graficznymi. To samo dotyczy "L'Âge d'ombre" z miejsca ósmego. Będziemy jeszcze próbowali szukać.

Piąte miejsce i 52 głosy zdobyła mała, sympatyczna piratka Marine. Niestety, mimo że seria była wznowiona w roku 2002, a w latach 2003-2006 doczekała się kontynuacji, z tego co się dowiedziałem także żadne wydawnictwo nie oferuje tej licencji, nie ma też materiałów w postaci cyfrowej.

Pierwsze serie, których licencje są dostępne do kupienia, to "Aria" z miejsca piątego oraz "Jonathan" z szóstego. Biorąc pod uwagę długość serii, dostępność wydań zbiorczych, a także opinie o tych komiksach (właśnie ostatnio miała miejsce ciekawa dyskusja na forum) zdecydowaliśmy, że serią wydaną przez nas jako efekt ankiety będzie "Jonathan" Coseya w postaci pięciu tomów zbiorczych, podobnych do edycji wydawnictwa Lombard z lat 2009-2017.