Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 401871 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline celtic

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #375 dnia: Cz, 07 Maj 2020, 20:24:03 »
Odpuszczam, fajna okładka i Bolland na kilku stronach to dla mnie za mało.
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline misiokles

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #376 dnia: Pt, 08 Maj 2020, 00:08:56 »
Pewnie już było, ale jak pierwsze historie KA1 i KA2?
Jedynka ramotowa. Dwójka ma dość głośną historię 'Scorched Earth', która dla mnie jest taka sobie, ale po niej następuje drugi story-arc o oszalałym najwyższym sędzi i to już jest caaałkiem e porządku.

Itachi

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #377 dnia: So, 09 Maj 2020, 18:29:51 »
Już wkrótce:

Porady Praktycznego Pana

scenariusz: Tadeusz Baranowski
rysunki: Tadeusz Baranowski
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 52 strony
cena detaliczna: 49,99 zł
wydanie: II
ISBN: 978-83-66603-01-1

Praktyczny Pan zna odpowiedź na każde pytanie, dla niego nie ma tematów tabu. Dawno temu, przez dwa lata prowadził stałą rubrykę w tygodniku „Razem”, później jego porady zostały wydane w formie albumu, który okazał się bestsellerem i którego nakład błyskawicznie się wyczerpał. I oto mamy od dawna oczekiwane drugie wydanie.

Czego tu nie ma? Porady prosto z życia: o miłości, przyjaźni, związkach małżeńskich, zdradzie, dzieciach, pieniądzach, pracy, urlopie, emeryturze, przesądach, poczuciu humoru, a nawet o papierosach i alkoholu. Są również porady dla hobbystów: miłośników fotografii, sportu, wędkarstwa czy hodowli rybek. Mądrości tu jak na lekarstwo, ale za to wszystko podane w bardzo przystępnej formie, z dużą liczbą obrazków, jak to w komiksie.

Miłośników absurdalnego humoru Tadeusza Baranowskiego (tym razem wyłącznie dorosłych) zapraszamy do lektury!


Offline radioblackmetal

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #378 dnia: So, 09 Maj 2020, 19:22:54 »
W końcu (oby) ! ;D
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline PJP

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #379 dnia: So, 09 Maj 2020, 19:42:22 »
Fajna sprawa. Ciekawe kiedy :)

Offline qprime

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #380 dnia: So, 09 Maj 2020, 20:14:57 »
W komentarzu na pytanie "Czy to będzie wersja z Razem czy późniejsza, a może obydwie?"
odpisali jeszcze tak:
"Wydawnictwo Ongrys: W tej wersji tylko późniejsza, ale wkrótce napiszę też o wydaniu kolekcjonerskim, gdzie będą obydwie wersje."

Offline freshmaker

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #381 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 10:00:11 »
w wersji podstawowej będzie więcej plansz niż egmont - plansze które tb publikował online.

Itachi

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #382 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 13:25:31 »
Mam pytanie, czy Ongrys udostępnił jakąkolwiek planszę z polskiej edycji komiksu Lester Cockney? Na fb nie widzę, gildia nie ma, aleja komiku nie ma.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #383 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 15:18:54 »
Chyba nie, skoro nie ma ich w wymienionych miejscach. W ogóle Ongrys, raczej słabo się przykłada do prezentowania przykładowych plansz z swoich komiksów, nie? Mi to nie przeszkadza, bo i tak większość ich komiksów biorę z marszu - a czego nie znam, to plansze zawsze się znajdą w googlach. Ale oczywiście przydałoby się, by przy okazji zapowiedzi, z okładką zaprezentowali choć kilka przykładowych plansz.

Zastanawiasz się nad zakupem?

Itachi

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #384 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 16:40:16 »
Zastanawiam się, jest na bonito w wyprzedaży, na ongrysa kolekcjonerskiego myślę całkiem niezły rabat. Na grupach też można za 8 dyszek wyrwać. Dziwna praktyka aby chociażby dwóch trzech stron przykładowych nie udostępnić przy takiej cegiełce.

Jeżeli przeczytałeś to byłbym wdzięczny za krótką opinię.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #385 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 17:00:38 »
Przeczytałem i jeśli lubisz przygodowki typu Vasco, Ramiro, czy Bruce J Hawker, nie zraża cię ich ramotkowatość, to szczerze polecam. A rysunki świetne!








Edit: dopiero teraz na kompie, widzę jak gównianej jakości zdjęcia wrzuciłem  8)
« Ostatnia zmiana: Nd, 10 Maj 2020, 18:43:15 wysłana przez ramirez82 »

Itachi

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #386 dnia: Nd, 10 Maj 2020, 18:40:45 »
Ja oczywiście plansze wygooglowałem dzięki uprzejmości wujka :) Natomiast dzięki za polecenie. Z tego pakietu, który wymieniłeś czytałem tylko BJH, którego lektura była dla mnie czystą przyjemnością. Lesterowi dobrze z oczu patrzy, wezmę go w niedalekiej przyszłości.

ramirez82

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #387 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 17:59:26 »
Ongrys wysłał do druku pierwszy integral Bruno Brazil 8)

Seria będzie też wydawana w pojedynczych albumach.

Itachi

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #388 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 17:59:45 »
Wysłane do drukarni:

Bruno Brazil - wydanie zbiorcze tom 1

Scenariusz: Greg
Rysunek: William Vance
Kolor: Petra
Tłumaczenie: Jakub Syty
Redakcja tekstu: Maciej Jasiński
Tytuł oryginalny: Bruno Brazil Intégrale 1
Wydawca oryginalny: Le Lombard
Rok wydania oryginału: 2013
Liczba stron: 224
Format: 220x296 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 978-83-66603-02-8
Wydanie: I
Cena z okładki: 110 zł

Białowłosy Bruno Brazil to agent amerykańskich służb wywiadowczych. Początkowo pracuje sam, niczym James Bond. Lecz gdy jego misje stają się bardziej skomplikowane i niebezpieczne, kompletuje zespół twardzieli z prawdziwego zdarzenia. W skład komanda „Kajman” wchodzą: Gaucho Moralès, Whip Rafale, Texas Bronco, Big Boy oraz młodszy brat Bruno Brazila – Billy.

Począwszy od 1967 roku do końca lat 70. Michel Greg (ukrywający się pod pseudonimem Louis Albert) i William Vance tworzyli historie rozgrywające się w oszałamiającym tempie, a także odznaczające się wyjątkową i innowacyjną kreską.

„Bruno Brazil” to frankofoński klasyk spod znaku wielkiej przygody, który stał się tytułem kultowym. Cała seria została zebrana w trzech tomach zbiorczych.





I na deser:

« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Maj 2020, 18:03:18 wysłana przez Itachi »

Offline nocny

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #389 dnia: Pn, 18 Maj 2020, 18:27:04 »
Co lepszego od tego może się wydarzyć w komiksowie w tym roku? :) Dla mnie nic.