Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 401268 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Midar

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #180 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 01:26:07 »
Czytając ten post liczyłem dokładnie na to samo. Z drugiej strony zanim dostaniemy wszystkie Kompletne Akta to minie kilka (jak nie kilkanaście) ładnych lat, może to i dobrze, że nie będzie kolejnych 4 albumów.
No właśnie. Jak pomyślę, ile już mam lat, to zaczynam się bać, że końca niektórych serii już nie doczekam (serio 😀).

Offline GoNzO

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #181 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 09:09:29 »
No właśnie. Jak pomyślę, ile już mam lat, to zaczynam się bać, że końca niektórych serii już nie doczekam (serio 😀).

Każdy z nas nie doczeka końca jakichś serii ;)

Itachi

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #182 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 17:48:17 »
Za fb:

Drodzy czytelnicy.

Wspominaliśmy, że przygotowaliśmy darmowy mini-album na najbliższy Festiwal, ale nie wspomnieliśmy jeszcze co to jest. Idąc jak zwykle nieco z prądem, a nieco pod prąd, z okazji 100-lecia polskiego komiksu przygotowaliśmy wznowienie komiksu sprzed 160 lat! Jedna z najstarszych polskich historyjek obrazkowych, „Historya Jedynaczka” narysowana przez Franciszka Kostrzewskiego z roku 1859! A wraz z nią rok młodsza „Historya Jedynaczki”.
Album będzie dokładany na stoisku Ongrysa podczas MFKiG do każdego zakupionego „Lestera Cockneya” lub „Sędziego Dredda”. Trzymajcie kciuki, żeby drukarnia zdążyła je wydrukować i dostarczyć.

Mamy też jeszcze kilka darmowych mini-albumów z Sędzią Dreddem: „Sędziego Śmierć”, „Rewolucję” i „Krew Satanusa”. Jeśli ktoś będzie kupował „Kompletne Akta” i zamiast „Jedynaczka” będzie wolał tamte albumy - nie ma problemu, póki nam ich wystarczy, będziemy je rozdawać.

„Historya Jedynaczka, historya Jedynaczki”

scenariusz i rysunki: Franciszek Kostrzewski
liczba stron: 16
pierwsza publikacja: „Tygodnik Ilustrowany” 1859-1860
format: 215x290
oprawa: broszurowa
druk: czarno-biały
papier: offsetowy
ISBN: 978-83-65803-63-4
Wydanie: I
cena: bezpłatne

„Historya Jedynaczka w 32 obrazkach”, opublikowana w „Tygodniku Ilustrowanym” pod koniec roku 1859 to jedna z najstarszych polskich historyjek obrazkowych. Jest to satyra na próżniacze wychowanie młodzieży ziemiańskiej, prowadzące człowieka do moralnej i materialnej ruiny. Zrealizowana została techniką drzeworytniczą. Podobny charakter ma „Historya Jedynaczki w 22 obrazkach”, publikowana w roku 1860.


Offline Kadet

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #183 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 18:12:02 »
Wow, taki nasz "Rake's Progress" Hogartha :) Świetny pomysł. Planuję kupić Lestera na MFKiG, więc z radością zaopiekuję się tym albumikiem.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline PJP

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #184 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 19:43:08 »
Niezły pomysł. Kaganków oświaty nigdy zbyt wiele 8)

brvk

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #185 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 21:05:26 »
Taka perełka będzie dostępna wyłącznie na festiwalu?

Offline misiokles

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #186 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 21:08:42 »
Tak.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #187 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 07:46:58 »
Taka perełka będzie dostępna wyłącznie na festiwalu?

Nie martw się, zaraz kilku Januszy biznesu wystawi na Allegro jako białego kruka za chore pieniądze, jak to było z "Polska mistrzem Polski" ;)

Offline Hans

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #188 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 08:58:06 »
A to będzie w jakimś limitowanym nakładzie?
Czy jak w niedzielę będę chciał porobić spokojnie zakupy mam szansę na ten komiks??

Offline Szekak

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #189 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 11:07:03 »
Jestem pewien, że na spokojnie w niedzielę kupisz.
Piękno jest w oczach patrzącego.

brvk

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #190 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 11:24:46 »
Szkoda, że wydawnictwo nie sprzedaje wysyłkowo. Chętnie wziąłbym od nich Lestera z gratisem za okładkową, ale skoro się nie da to trudno, obejdę się smakiem.

Rozumiem, że ongrysowe gratisy mają być formą zachęty do przyjazdu na festiwal. Ciekawe czy i w jakim stopniu spełniają swoją rolę.

Offline misiokles

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #191 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 12:06:09 »
Raczej darmowe komiksy Ongrysa nie ogrywają kluczowej roli w podjęciu decyzji o przybyciu na festiwal, ale tworzy mimo wszystko mini-magię uczestnictwa w czymś 'niepowtarzalnym'.

Offline laf

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #192 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 12:19:54 »
Ale na pewno stanowią dodatkową zachętę do zrobienia zakupów na ich stoisku. Lesterem jestem umiarkowanie zainteresowany, ale jakbym był na festiwalu to zdecydował bym się na zakup u nich właśnie dzięki temu dodatkowemu komiksowi.

Offline misiokles

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #193 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 12:35:16 »
Tak, bez dwóch zdań.

Offline Hans

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #194 dnia: Cz, 19 Wrzesień 2019, 22:46:14 »
Jestem pewien, że na spokojnie w niedzielę kupisz.
Dzięki za info.