Autor Wątek: Ongrys  (Przeczytany 395721 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Leyek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1320 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 16:16:37 »
@ukaszm84

Masz rację ten BB to się tylko do przeglądania nadaje ;)

Offline Midar

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1321 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 17:44:06 »
@ukaszm84

Masz rację ten BB to się tylko do przeglądania nadaje ;)
I tu się mylisz.

Offline Leyek

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1322 dnia: Cz, 08 Wrzesień 2022, 21:40:15 »
@Midar Mam pierwszy tom. Przeczytałem pierwszy album i dalej nie dałem rady. Końcówka jego jest już głupkowata, a przekartkowałem dalej i widziałem, że jeszcze większe głupotki się pojawiają. Graficznie to jest pierwsza klasa, klimat też spoko, ale scenariusz już jest niestety mocno ramotkowy.
I żeby nie było, byłem mocno napalony na ten tytuł. Nawet zrobiłem preordera u Sideci na komplet z boxem, za co kasę odzyskiwałem 2 czy 3 lata :)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1323 dnia: Śr, 14 Wrzesień 2022, 12:48:18 »
Cytuj
Wysłane do druku:
Noc sprawiedliwych pięści
scenariusz i rysunki: Andrzej Nowakowski
liczba stron: 80
format: 165 x 235
oprawa: miękka
druk: czarno-biały
papier: offsetowy
ISBN: 978-83-66603-58-5
Wydanie: II
cena: 25,99 zł
Stan No-Wang, porywczy młodzieniec o słowiańskich korzeniach, przebywa w klasztorze, w którym razem z innymi adeptami studiuje tajniki kung-fu. Po zaliczeniu wszystkich prób i zdobyciu tytułu mistrza, zostaje przydzielony do Federacji Narodów jako agent specjalny. Jego pierwsze zadanie: dotrzeć do Megapolis, miasta położonego w Amazonii, którego władze są podejrzewane o zbrodnicze badania na ludziach. Musi zdobyć niezbite dowody tej działalności, a także odnaleźć innych agentów Federacji, którzy wyruszyli przed nim i przepadli bez wieści.
„Noc Sprawiedliwych Pięści” to jeden z najbardziej kultowych komiksów w czasach PRL-u. Pojawił się na rynku w 1983 roku, gdy w Polsce wielką popularnością cieszyły się filmy kung-fu, zwłaszcza te, w których występował Bruce Lee. Aktor stał się idolem młodych ludzi, którzy kolekcjonowali związane z nim gadżety i zakładali jego fankluby. Właśnie dla nich Andrzej Nowakowski narysował swój komiks.



Cytuj
W sklepach komiksowych album będzie też dostępny z alternatywną okładką opracowaną przez Jarosława Wojtasińskiego:


Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1324 dnia: Śr, 14 Wrzesień 2022, 13:05:38 »
Moj pierwszy komiks  :)

Offline Takesh

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1325 dnia: Śr, 14 Wrzesień 2022, 13:08:15 »
JPRDL!!!

Nigdy bym nie powiedział, że to będzie ponownie wydane. Cena niska, więc zerknę na jakość wydania. Jak będzie ok, jak to u Ongrysa, to pewnie kupię i będę miał dubla. Jakieś dodatki poza nową okładką?

Ale i tak jestem zdziwiony. Brawo Ongrys!

Offline deFranco

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1326 dnia: Śr, 14 Wrzesień 2022, 13:22:56 »
Mocna rzecz
Skoro Ongrys tak zagłębia się w nasze rodzime komiksowe odmęty, to bym się nie
zdziwił jak następna będzie "Klątwa Atacamy", najlepiej w kolorze  ;D

Offline Death

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1327 dnia: Śr, 14 Wrzesień 2022, 13:24:07 »
Mam nadzieję, że na MFK wyjdzie jeszcze Jonathan 2.

Offline Szekak

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1328 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 14:52:36 »
Ongrys przestal foliowac komiksy? Bo przyszedl mi cortes i bez folii.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Rodrigues

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1329 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 15:27:26 »
Mój też był bez folii.

Offline Szekak

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1330 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 15:53:06 »
Ok, dzieki. Mam nadzieje, ze to nie stanie sie normom i dzialaniem pro eko skutkujace tym, ze co drugi komiks bedzie przychodzil w stanie "uzywany".

Swoją drogą świetny papier.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Corto Maltese

  • Wiadomości: 142
  • Polubień: 314
  • „Jestem Polakiem, więc mam obowiązki polskie"
    • Zobacz profil
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1331 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 16:53:15 »
Fajno, że w końcu będzie drugi zbiorczy "Bruno Brazil". Wiadomo jednak coś o kolejnych tomach "Jonathana"?
"Głównym obiektem zainteresowania całego chrześcijaństwa jest człowiek stojący na rozdrożu. Natomiast rozległe, płytkie filozofie – wielkie syntezy bredni – zawsze traktują o epokach, ewolucji i ostatecznych rozwiązaniach." G.K. Chesterton

Login lichess/chess.com: CortoMaltesePL

Online Alexandrus888

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1332 dnia: Cz, 15 Wrzesień 2022, 17:55:58 »
Ej, jestem za młody by znać ten komiks, ale jakoś brzmi zachęcająco. To bardziej parodia, parodia niezamierzona, czy na poważnie? to bardzo ramotkowa historia?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1333 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 16:18:51 »
Cytuj
Drukarnia pracuje nad produkcją pierwszego zeszytu nowej serii dla dzieci pt. "Nieustraszeni Łowcy Strachów", a uczestników MFKiG zapraszamy na spotkania z twórcami, którzy w sobotę o 12:30 w sali C opowiedzą jaka jest recepta na dobre komiksy dla dzieci, a o godz. 14:00 będą podpisywać w strefie autografów.
Nieustraszeni Łowcy Strachów – 1 – Potwór z bagna
scenariusz: Maciej Jasiński
rysunki: Piotr Nowacki
liczba stron: 32
format: 170x238
oprawa: broszurowa
druk: kolor
papier: kredowy
ISBN: 978-83-66603-56-1
Wydanie: I
cena: 15 zł
„Nieustraszeni Łowcy Strachów” to nowa seria dla dzieci autorów „Detektywa Misia Zbysia” oraz „Smoczka Loczka”. Tym razem Piotr Nowacki i Maciej Jasiński zapraszają czytelników do świata strachów. Każdy się czegoś boi, ma jakieś lęki, ale gdy spotyka w piwnicy ducha lub trafia na zjawę w trakcie spaceru – wtedy najlepiej wezwać specjalistów, czyli ekipę Nieustraszonych Łowców Strachów. To pies Dylan i tchórz Piotruś, którzy przełamując swe lęki, nie spoczną, dopóki nie rozwiążą zagadki.
W pierwszym zeszycie serii będą musieli zająć się sprawą potwora, który grasuje na bagnach. Mieszkańcy pobliskiego miasteczka są przerażeni, więc w Nieustraszonych Łowcach Strachów jedyna nadzieja.


Offline moai

Odp: Ongrys
« Odpowiedź #1334 dnia: Pt, 16 Wrzesień 2022, 17:48:44 »
Ongrys przestal foliowac komiksy? Bo przyszedl mi cortes i bez folii.
Niektore sa foliowane, niektore nie. Ostatnio roznie to bywa.