Autor Wątek: OMG! Wytwórnia Słowobrazu  (Przeczytany 13590 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #30 dnia: Pn, 30 Grudzień 2019, 20:47:01 »
Małego nemo nie polecam. Odchodzący od oryginału, jakoś dziwnie nie pasujący do pierwowzoru - jestem rozczarowany tym tytułem.
Dlatego nawet specjalna edycja nie przekona mnie do ponownego zakupu.
Co do reszty propozycji wydawnictwa, dla mnie ich plany są na rękę, zwłaszcza przy takiej obfitości tytułów innych wydawnictw.

Midar

  • Gość
Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #31 dnia: Pn, 30 Grudzień 2019, 23:53:20 »
To ja, dla odmiany polecam. Przeczytałem zwykłą wersję i teraz czekam na kolekcjonerską. Bo tutaj mamy do czynienia z prawdziwą wersją kolekcjonerską: mały nakład, bardzo solidna porcja stron dodatków i uszlachetnienia, obwoluta, etc. OMG! Wytwórnia Słowobrazu, podobnie jak przy Legionie (kapitalny slipcase) zrobiła to fantastycznie i za naprawdę przyzwoitą cenę. Niektórzy tzw. wydawcy wydań ekskluzywnych powinni wziąć przykład.

Offline Hans

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #32 dnia: Wt, 31 Grudzień 2019, 01:02:55 »
Mam Legion w komplecie i jest to w ładnie wydany komiks (ponieważ ma slipcase) i nic poza tym.
Zdecydowanie brakuje mi w nim większego formatu bo nie tylko historia , ale i same rysunki na taki zasługują (nie oceniam komiksu który uważam za bardzo fajny). Nie wiem natomiast o jakich uszlachetnieniach przy tym wydaniu piszesz? Możesz nieco doprecyzować, może jakieś zdjęcia.
A teraz mały Nemo. Po przeczytaniu tej pozycji mam jakieś nieodparte wrażenie, że autorzy próbowali na siłę kopiować  pierwowzór. Jednak poza w miarę fajną kreską brakuje mi w tym komiksie klimatu oryginału, brakuje uroku plansz McCaya.  A skoro komiks w wersji podstawowej mi się nie podoba, to tym bardziej nie zakupię go w wersji limitowanej. Tutaj mocno też rozmijamy się w określeniu znaczenia słowa „kolekcjonerska”.
Dla mnie jest to zwykły wydany komiks i do tego w małym formacie (18,4x28,5 cm), ze zmienioną okładką. Fajnie że będą dodatki, ale nadal nie przekonuje mnie to do zakupu, bo sam komis jest po prostu strasznym średniakiem.
Co do formatu, to już bardziej ekskluzywne są wydania  Egmontu czy Screamu. Nie wiem skąd taki pęd za tymi małymi edycjami.

Midar

  • Gość
Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 01 Styczeń 2020, 19:40:20 »
Przy Legionie chodziło mi właśnie o ten przepięknie wykonany (w zasadzie było to rękodzieło)slipcase. Pisząc o uszlachetnieniach miałem na myśli Małego Nemo. No, i komiksy OMG! są zwykle tak dopracowane, że jestem spokojny o brak dyletanckich błędów, jakie zawierają niektóre horrendalnie drogie, ekskluzywne wydania (Scream, Libertago).

Offline michał81

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #34 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 14:12:46 »
Jest już możliwość zamówienia drugiego tomu Prison Pitt
https://www.gildia.pl/komiksy/420977-prison-pit-ksiega-druga

Jak informuje wydawca na swojej stronie fb nakład znacznie limitowany w porównaniu do pierwszego tomu.
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Styczeń 2020, 14:14:41 wysłana przez michał81 »

Offline Kalander

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #35 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 16:47:07 »
Ej, ale kupujcie Prison Pita, bo to kosmicznie dobry komiks jest. A z posta wydawcy wynika, że jedynka sprzedała się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Mam nadzieję, że starczy silnej woli, żeby skończyć serię.

Offline Hans

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #36 dnia: Wt, 21 Styczeń 2020, 22:51:28 »
Jedynka dla mnie była nie do strawienia.
Nie wiem czemu , ale takie komiksy mnie odrzucają. Nie polecam.
Natomiast plus dla wydawcy, ze mimo tego kontynuują tą pozycję.

Offline stachel

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #37 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 00:41:51 »
Też miałem okazję przejrzeć ten komiks i mnie odrzucił.

Offline rzodkiew

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #38 dnia: Śr, 22 Styczeń 2020, 08:24:17 »
A ja stwierdziłem,  że to jakieś chory, bezsensowny szajs, ale nie mogłem przestać czytać  :) I zamierzam skompletować całość.

Offline michał81

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #39 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 08:47:19 »
Jeśli ktoś jest zainteresowany jak wygląda edycja specjalna Nemo to polecam zerknąć na prezentację od wydawcy, przy czym to nie są wszystkie niespodzianki jaki były w tym zestawie
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2530865540524842&id=1815434545401282
« Ostatnia zmiana: Śr, 05 Luty 2020, 08:54:04 wysłana przez michał81 »

Itachi

  • Gość
Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 11:50:16 »
Mały Nemo Powrót do Krainy Snów

Moja dobra passa trwa, kolejna pozycja na rozkładzie i kolejne pole do zachwytu. Ale od początku, swego czasu zakupiłem wszystkie trzy części Małego Nemo od wydawnictwa Krakers. Niestety pomimo dwóch, trzech podejść nie zdołałem ukończyć nawet pierwszej części. Powód? Banalny. To co idealnie wkomponowywało się w paski w gazetach, nie do końca przekłada się na dłuższą lekturę. Szybkie znużenie, powtarzalność schematów, to nie są cechy jakie intrygują mnie na tyle mocno aby wsiąknąć w komiks na dłuższą chwilę. To raczej seria, której należy poświęcić więcej uwagi i rozkładać czas na jej poznanie na wiele dni, a nawet tygodni.

Gdy dowiedziałem się, że pojawi się w Polsce kontynuacja zacząłem się zastanawiać jak twórcy połączą klasyczne cechy, a zarazem spowodują unowocześnienie Małego Nemo przystosowując go do aktualnych trendów, mających niewiele wspólnego z czasami pierwowzoru. Czym i jak się im to udało?

Ano, w taki sposób że skonstruowali idealną pozycję dla czytelnika w każdym wieku. Uniwersalność tego dzieła przeszła moje oczekiwania, ponieważ doskonale bawiłem się przy lekturze. Niesamowicie lekka, płynna fabuła, przy której czas przestaje mieć znaczenie. Dynamiczne sceny niwelują powtarzalność, ogólnie pierwszy rozdział stanowi chyba najbardziej przypominającą kompozycyjnie treść oryginału. Dalej czuć już lekką innowacyjność i oparcie się schematom. Czyli twórcy dostali po prostu nową możliwość, jakiej nie miał swego czasu Winsor McCay. I chwała im za to, że wykorzystali szansę. Gabriel Rodriguez tylko potwierdził, iż swoim warsztatem może przenosić góry, to znaczy spowodować sytuację w której czytelnik po prostu czuje się jak jeden z uczestników wydarzeń. A pola do manewrów miał całkiem sporo, ponieważ Księżniczka z Nemo oraz resztą bandy przeżywa zwariowane przygody przerywane tylko...

Eric Shanower podołał wielkiemu wyzwaniu. Koncept Powrotu do Krainy Snów nadał nowych barw całej historii. Często w takich sytuacjach łatwo można odnieść wrażenie, że wznawia się coś na siłę, odcina się przy tym kupony i po chwili zapomina o danej pozycji. W tym wypadku ten problem znika.

Moja ocena? 9/10. Za pozytywne zaskoczenie, za udany projekt, za miło spędzony czas przy lekturze, doskonałej co powtarzam dla ludzi w każdym wieku.

Na koniec kilka słów o jakości wydania. Pierwsze co należy pochwalić do dokonały wybór papieru, dzięki któremu kolory "żyją". W edycji specjalnej znalazło się kilkadziesiąt stron dodatków, na które zawsze zwracam uwagę, do tego dołączone zostały dodatkowe grafiki. Obwoluta została świetnie zaprojektowana, widać że nad całością pochylono uwagę wiele razy. Uczta dla oczu.


Midar

  • Gość
Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 22:19:51 »
No,wreszcie jjeszcze ktoś. Już myślałem, że tylko mi się podoba.

Offline Death

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 22:32:21 »
No dobra, kupię.

Offline rzodkiew

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #43 dnia: Śr, 19 Luty 2020, 11:10:13 »

Offline michał81

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #44 dnia: Wt, 11 Sierpień 2020, 20:51:53 »
Jest już zapowiedź 3 i 4 tomu Prison Pitta. Premiera: koniec września.



ceny okładkowe: „Księga Trzecia” – 56 PLN; „Księga Czwarta” – 56 PLN

Na obecną chwilę można zamawiać w przedsprzedaży komplet trójki i czwórki z rabatem 25%, czyli 84 PLN + 10 PLN za wysyłkę paczkomatem bezpośrednio od Słowobrazu pod adresem piszedo@omg-ws.pl. Przedsprzedaż do końca sierpnia. Nie będzie przedsprzedaży pojedynczych tomów. Pojedynczo będzie można zakupić komiksy w sklepie gildii, kiedy pojawią się w ich ofercie.