Autor Wątek: OMG! Wytwórnia Słowobrazu  (Przeczytany 13524 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline nocny

OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« dnia: Nd, 03 Luty 2019, 23:36:28 »
OMG! Wytwórnia Słowobrazu to marka dedykowana pozycjom zbiorczym dla dojrzałego czytelnika. Wydali między innymi "Tylera Crossa" czy "Legion".

strona www
Facebook

Offline pMk_91

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #1 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 11:13:27 »
Podczas Rumia Comic Con swoją premierę będzie miał 3 tom Tyler Cross!

Przeczytałem dwa pierwsze tomy i z całą pewnością mogę polecić serię, świetne historie i oprawa która mnie urzekła, liczę że trzeci tom utrzyma poziom.



Tyler Cross - Miami (tom 3)
Wydawca: Słowobraz
Scenariusz: Fabien Nury / Rysunki: Brüno / Kolory: Laurence Croix

Tłumaczenie: Jakub Syty / Format: 215x290 / Liczba stron: 104 / Oprawa: miękka / Papier: kredowy / Druk: kolor

Cena okładkowa: 69 zł (52 zł na festiwalu, w sprzedaży będą również dwa pierwsze tomy)

Mafia nie lubi Tylera Crossa, niewątpliwie ze wzajemnością. Gdy otwierają kontrakt na jego głowę i ginie ważna dla niego osoba, Tyler nie ma wyjścia, zaczyna poszukiwania…
Musi tylko odzyskać kasę z ostatniej roboty. Ale ktoś już ją wydał, inwestując w szemrany interes w Miami. Jeśli Tyler chce odzyskać swoje pieniądze (a zapewne i „zarobić” jeszcze więcej), będzie musiał wejść do gry. Osiłki z biura prokuratora, zbiry z kubańskiej mafii, deweloper-krętacz, sekretarka w toksycznym związku z nie do końca byłym przestępcą – wszyscy oni spróbują utrudnić życie Tylerowi. Na szczęście Cross nie tylko szybko wyciąga broń, ale przede wszystkim – logiczne wnioski.
W grze, która pozornie toczyła się o grubszą kasę, najważniejsze staje się przetrwanie…

***
„Podkład dźwiękowy do twoich snów: odgłosy piły łańcuchowej i siekiery.
Poćwiartowane ciała w wodzie. Walc rekinów pod pomostem. I morze, które zabarwiło się na czerwono.
Zapomnisz.
Zapomniałeś o tylu innych.”

Itachi

  • Gość
Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #2 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 11:50:49 »
Seria ma tendencję wznoszącą, także tytuł Miami powoduje, że od razu mam pozytywne skojarzenia. Może gdzieś tam zabłądzi się porucznik Horacio Caine?  ;)

Tylera Crossa wyróżnia kilka rzeczy co pozytywnie wpływa na jego odbiór. Przede wszystkim warstwa graficzna prezentuje się inaczej, lekko chaotyczne rysunki z twardymi liniami sprawnie komponują się z charakterem głównego bohatera. W Angoli panuje również mocny kontrast pomiędzy tłem a postaciami. Z jednej strony oddaje to klimat miejsca akcji, z drugiej ciągłą grę w której uczestniczymy. Dodając do tego kilka smaczków scenariuszowych mogę śmiało uznać Crossa za jedną z najlepszych serii wydawanych w Polsce. Dla mnie to takie naturalne zastępstwo Parkera.

Offline LordDisneyland

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #3 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 13:35:25 »
Okładka trójki jak z Bonda :D Fajna sprawa.
Czy "TCross" to seria już zakończona, czy też nadal ją tworzą?
,, - Eeeeech.''

majkelus81

  • Gość
Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #4 dnia: Śr, 06 Luty 2019, 14:13:34 »
Czy "TCross" to seria już zakończona, czy też nadal ją tworzą?
Każda kolejna część powstawała w odstępie mniej więcej 2 lat. A że każda część to oddzielna historia więc pewnie będzie kolejna.

majkelus81

  • Gość
Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #5 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 18:55:21 »
Łukasz Kowalczuk ze Słowobrazem zapowiadają na ten rok

Offline Kalander

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #6 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 20:52:50 »
Nie jarałem się tak nowym Kowalczuk iem od czasu zbiorczego "Nienawidzę Ludzi". Rzut oka na okładkę i już widzę, że będzie super.

Offline turucorp

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #7 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 20:57:21 »
Nie jarałem się tak nowym Kowalczuk iem od czasu zbiorczego "Nienawidzę Ludzi". Rzut oka na okładkę i już widzę, że będzie super.
Eee... ale to nie Łukasz rysuje tylko Johnny Ryan  ;)

Offline Kalander

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #8 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 22:59:20 »
Ale Łukasz Kowalczuk przedstawia ;)

Offline Talvi

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 15:00:22 »
Z FB:
"To dłuższa historia, uprzedzamy od razu…

Dobrze ponad rok temu zgłosiliśmy się do pewnego wydawcy zagranicznego o jeden tytuł, który naszym zdaniem powinien się pojawić na polskim rynku z kilku powodów:

- raz, że to po prostu kawał pięknej, graficznej roboty wynikającej z bardzo przemyślanego - pod kątem grafiki właśnie - scenariusza

- dwa, że stoją za tym wyjątkowe nazwiska – dwóch facetów, których komiksy w Polsce były już publikowane (bo ciężko, żeby nie), a którzy jednocześnie są rysownikami i scenarzystami w jednym, każdy z nich

- trzy, że to po prostu warto mieć, żeby móc pokazać innym, z jaką finezją można tworzyć komiksy dla ludzi w każdym wieku, jak można czerpać z bezkresu wyobraźni i dawać estetyczną radość, bo komiks to nie tylko rysunki i dymki – w swej najlepszej postaci to złożona wizualna uczta, to wymagająca sztuka, a nie infantylizowanie literatury, że „dla dzieci” – sztuka jednocześnie wyjątkowo przystępna, dla każdego

- i w końcu: to hołd dla jeszcze innego pana, którego nazwisko w historii komiksu zapisało się bardzo wyraźnymi literami…

Ale okazało się w tamtym okresie, że tytuł jest już zarezerwowany. Odpuściliśmy…

Temat powrócił niedawno, przy okazji. Bo przecież ten komiks się u nas nigdy nie ukazał. Zablokowana licencja została uwolniona, więc nawet przez chwilę się nie zastanawialiśmy :D <3

Postanowiliśmy wydać ten komiks po raz pierwszy w naszej krótkiej karierze inaczej niż dotychczasowe pozycje. Będziemy chcieli Wam zaproponować dwa wyraźnie różniące się warianty wydawnicze. Więcej szczegółów już wkrótce! :D ;)"

Offline Szekak

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 15:11:25 »
Nie moge sie doczekac. Jakies pomysly?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Talvi

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 15:21:15 »
Nic mi do głowy nie przychodzi. Ale atmosferę podkręcili ładnie.

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 15:43:51 »
No i atmosfera chyba padła.

Offline Kalander

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 16:09:46 »
Jeśli to rzeczywiście to, to ja bardzo się cieszę. Piękne rysunki, mega pozytywne przygody, no i ja w ogóle jestem wielkim fanem oryginalnego Małego Nemo. W ramach dwóch edycji liczę na limitowany duży format, na jaki ten komiks zdecydowanie zasługuje.

Offline Szekak

Odp: OMG! Wytwórnia Słowobrazu
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 20 Marzec 2019, 16:17:41 »
Ja rowniez. Moze dzieki tej zapowiedz Michas zbierze wiecej chetnych na integral. Bardzo cieszy tez limitowana edycja, ciekawe jak bedzie wygladac.
Piękno jest w oczach patrzącego.