Autor Wątek: Odp: Wywiady z twórcami  (Przeczytany 3364 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #30 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 13:17:30 »
Taaaak... Jestem pewien, że Kołodziejczak wszystko genialnie skalkulował sobie w swojej fortecy zła by nakręcić tak zwaną spiralę nienawiści i zaśmiewając się złowieszczo wnosił toast kielichem wypełnionym liberalnymi łzami...

Wcześniej nie było kompletnie żadnego bojkotu Kijuca, ludzi rzucającym mięsem w komentarzach na stronach MFKiG i głośnej afery na całe środowisko komiksowe. To teraz sobie uroiliśmy po dwóch latach.

Że Kołodziejczak odwołał było moim zdaniem złym ruchem ale też nie takim nieracjonalnym patrząc ile jadu się wylewało na sieci choć nie zdziwię się jeśli do decyzji przyczyniło się MFKiG które chciało jak najprędzej odciąć się od toksycznego fandomu co im robił złą prasę i to było logicznie najszybsze rozwiązanie by uspokoić sprawę.

Dla mnie o jakimkolwiek cyrku można by mówić jeśli Kołodziejczak istotnie by zrobił jakieś jawne prowokacje, czego nie mogę powiedzieć o przeciwnej stronie...

Będzie dalej offtop, ale skoro się upierasz  ::)
-Kołodziejczak jest cholernie inteligentnym człowiekiem, nie ukrywa również swoich prawicowych sympatii, co „trochę” koliduje z ofertą wydawniczą Egmontu, chociaż najczęściej jego sympatie pozostają jego prywatną sprawą.
-decyzja zlecenia realizacji tej okładki Kijucowi była jego decyzją i zdecydowanie nie wynikała z braku innych, obiektywnie lepszych grafików. Ba, jak już wspomniałem, Kijuc zrealizował projekt znacznie poniżej swoich możliwości, nikt mu nie powiedził „chłopie, potrafisz lepiej, weź jeszcze nad tym popracuj” jak to ma miejsce przy dużo mniej prestiżowych realizacjach.
-rozmawiamy na forum, na którym hejt po prostu leje się strumieniem. Czy ja albo moi wydawcy odwołują spotkania ze mną czy innymi autorami tylko dlatego, że jakaś grupa fanatyków odstawia tutaj jakiś cyrk?
-co masz na myśli pisząc o „bojkocie Kijuca”? Wiem o deklaracjach niektórych autorek i autorów, że zbojkotują festiwal, ale na czym konkretnie miałby polegać ten „bojkot Kijuca”? Że nie będą kupować jego komiksów? Przecież tutaj co chwilę padają takie deklaracje np. w kwestii moich prac i jakoś nikt z tego dramy nie robi?
Jakieś podwójne standardy?  ::)
-I kolejny raz, sprawa była tutaj była omawiana w odpowiednim temacie i na bieżąco, przekłamywanie i reinterpretowanie jej teraz „na bardziej wygodne” jest śmieszne i świadczy tylko o tym, jak duża grupa osób o coraz bardziej radykalnie prawicowych poglądach znalazła tutaj swoje przytulisko i zaczyna pisać historię na nowo.

Offline Dracos

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #31 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 14:11:34 »
Z drugiej strony ty w opozycji do tych radykalnie prawicowych poglądów prezentujesz swoje radykalnie lewicowe dzielnie dając odpór wrażym hordom poprzez uczestnictwo w wielu dyskusjach tak żeby "przytulisko" nie było zbyt przytulne czyli wilk syty i owca cała.

Offline turucorp

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #32 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 14:40:42 »
Z drugiej strony ty w opozycji do tych radykalnie prawicowych poglądów prezentujesz swoje radykalnie lewicowe dzielnie dając odpór wrażym hordom poprzez uczestnictwo w wielu dyskusjach tak żeby "przytulisko" nie było zbyt przytulne czyli wilk syty i owca cała.

„Radykalnie lewicowe”? Bez przesady, ostatnio dostałem dwa bany na grupach na FB za szowinizm i prawicowość  :o (nie tylko ja zresztą  :D ).
A tutaj wataha wilków wciąż głodna, a owca marnotrawi cenny czas.

Offline Dracos

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #33 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 14:46:26 »
Zgadzam się czas jest cenny i może czasem warto odpuścić, no chyba że to kwestia pryncypiów wtedy nie można. Z ta radykalnością tak napisałem tylko żeby uwypuklić twoją opozycyjność, tak szczerze to daleko tobie do radykała nawet powiedziałbym że bardzo daleko :)

Offline Kot Tip-Top

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #34 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 15:02:12 »
-co masz na myśli pisząc o „bojkocie Kijuca”? Wiem o deklaracjach niektórych autorek i autorów, że zbojkotują festiwal, ale na czym konkretnie miałby polegać ten „bojkot Kijuca”?

Bojkotowali jego przez bojkot festiwalu domagając się by go usnęli z listy gości bo się nie zjawią - proste.

Offline chch

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #35 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 15:16:27 »
Ja się bardzo cieszę, że prawa strona kolejnej raz dokonuje manipulacji i pisze historię na nowo.
Przypomnę jedynie, że decyzja o wybraniu Kijuca na realizatora tej okładki była autonomiczną decyzją Tomasza (a nie, jak tu próbuje się wmówić, jakiegoś „wydawnictwa”), jakość tej okładki jest jaka jest (dużo poniżej możliwości samego Kijuca), od początku było pewne, że wybór tego autora wzbudzi kontrowersje, „zadyma” miała charakter czysto wirtualny, to szef Egmontu zrobił niestety z tego cyrk, odwołując spotkanie z wszystkimi autorami ze względów „bezpieczeństwa”.
Sprawa była już omawiana na tym forum, zaraz po konferencji prasowej na MFKiG, więc przestańcie tutaj świrować i naginać rzeczywistość do waszych potrzeb.
Kijuc bez problemu siedział sobie przy stoliku i podpisywał w czasie festiwalu, nikt go nie zaatakował, nie znieważył ani nie zabrał kredek  ::)
Żeby zamknąć temat do końca, jestem przeciwnikiem cenzurowania i ingerowania w komiksy i grafiki, wielokrotnie podczas tej zadymy z Kijucem, jasno i wyraźnie zaznaczałem to podczas dyskusji na FB.
Autor bierze na siebie konsekwencje związane z danym utworem, ale nikt nie ma prawa zabraniać mu rysować czy publikować.
Kłamcy i hejterzy, którzy twierdzą, że działam w jakimś „lewackim” stowarzyszeniu czy , że zabraniam komukolwiek rysować, proszeni są o udowodnienie tych bezczelnych pomówień (heh, wiadomo, że się nie doczekam, ale zawsze warto próbować).

Twoje manipulacje i wpadanie w narrację o prześladujących Cię prawicowcach/faszystach/antysemitach, którzy rzekomo znaleźli na tym forum bezpieczne schronienie, staje się męczące i aż nazbyt widoczne. Piszesz bzdury sugerując, że Kijucowi blisko poglądami z dyktatorami (powinien wydać komiksy w Rosji, Turcji) i że chodzi na skróty (czyli wszystko osiąga dzięki znajomościom), do tego przypisujesz TK odpowiedzialność za falę hejtu, jaka się wylała (czyli tak naprawdę, wbrew Twoim deklaracjom, popierasz cenzurę, bo nie byłoby tego hejtu, gdyby TK samodzielnie nie dokonał wyboru JK do projektu, może powinien konsultować swoje decyzje biznesowe z jakimś komitetem?). Notorycznie łamiesz § 1 ust. 1 regulaminu forum, ale jak moderacja reaguje przyznając Ci ostrzeżenie, to pierwszy piszesz o prześladowaniu...
Oburzasz się, gdy ktoś przypisuje Ci lewicowe poglądy, ale jednocześnie sam wyzywasz wszystkich wokół od prawaków... Jesteś człowiekiem pełnym sprzeczności...

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #36 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 15:26:09 »
Nie ma w tym wypadku żadnych sprzeczności.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #37 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 15:37:02 »
On nie jest sprzeczny. On jest po prostu... "wyjątkowy"  :)

Offline turucorp

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #38 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 15:43:09 »
Bojkotowali jego przez bojkot festiwalu domagając się by go usnęli z listy gości bo się nie zjawią - proste.
Czytasz to co piszesz?  :o
Wywalanie wystaw z festiwali, medialne "afery" z wydawaniem darmowych publikacji itd., wszystko spoko.
Ktoś powiedział, że nie przyjedzie na festiwal, drama prawicy, afera o bojkot i hejtowanie.
JPDL

@chch, może jakieś konkrety, a nie tylko twoje wizje?

Offline Kot Tip-Top

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #39 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 15:47:26 »
Wywalanie wystaw z festiwali, medialne "afery" z wydawaniem darmowych publikacji itd., wszystko spoko.

Po primo: Kołodziejczak twierdzi, że to nie była jego decyzja tylko wspólna Egmontu i MFKiG
Po drugie primo: A daj dowód że to On jakieś medialne afery osobiście nakręcał.

Chyba że taki z niego genialny strateg działający na odległość tylko pytam się w tym przypadku o najważniejszą rzecz w każdym śledztwie czyli motyw - Co niby takiego chciał przez to osiągnąć proszę ja ciebie?

Offline chch

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #40 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 16:10:07 »
@chch, może jakieś konkrety, a nie tylko twoje wizje?

Nie wiesz już co piszesz? Przeczytaj swoje posty w tym temacie, w temaciu Kijuca. Sprawdź co wypisywałeś w temacie sugestii nt. forum. Mam Cię za inteligentnego człowieka, więc zakładam, ze świadomie w tym momencie trollujesz.

Offline turucorp

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #41 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 20:14:03 »
Dobra, to może uporządkujmy to zgodnie z waszą wersją?
-największy wydawca komiksów w Polsce podejmuje decyzję o doborze autorów do prestiżowego cyklu okładek DC.
-ponieważ doskonale wie kto i co robi i może to zaproponować każdemu twórcy w kraju, to wpada na pomysł, żeby wybrać autora, który niekoniecznie jest najbardziej popularny czy sprawny warsztatowo, ale za to jest dosyć powszechnie postrzegany jako homofob, antyfeminista i antysemita. Żeby dodać smaczku tej decyzji, daje mu do realizacji okładkę Supermana (ponieważ wydawca świetnie zna niuanse związane z tym komiksem, raczej trudno to oceniać jako nieprzemyślaną czy pochopna decyzję).
-okładka wypada kiepsko, ale zamiast poprawek przepycha się ją bez zastanowienia (żeby tylko Kijuc się załapał?).
-na festiwalu w Łodzi ma odbyć się spotkanie z autorami wszystkich okładek.
-oburzeni ludzie na FB deklarują, że skoro ma się tam lansować Kijuca, to oni nie przyjadą na festiwal.
-wydawca podejmuje decyzję (konsultując to z orgami festiwalu, co jest dosyć naturalne) o rezygnacji z całości spotkania.
-motywem tej decyzji jest strach przed jakimiś zamieszkami (?!) zamachem (?!) czy cholera wie czym (ale jest okazja wspomnieć o lewakach :) )
-Kijuc przybywa na festiwal, siedzi, podpisuje sobie przy stoliku, jakoś niewielu to obchodzi, festiwalowy dzień jak codzień.
-oburzeni prawicowcy przez dwa lata robią dramę, jak to zbanowano Kijuca.
Tak było?
LOL  :)

Offline Kot Tip-Top

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #42 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 20:54:51 »
-ponieważ doskonale wie kto i co robi i może to zaproponować każdemu twórcy w kraju, to wpada na pomysł, żeby wybrać autora, który niekoniecznie jest najbardziej popularny czy sprawny warsztatowo, ale za to jest dosyć powszechnie postrzegany jako homofob, antyfeminista i antysemita. Żeby dodać smaczku tej decyzji, daje mu do realizacji okładkę Supermana (ponieważ wydawca świetnie zna niuanse związane z tym komiksem, raczej trudno to oceniać jako nieprzemyślaną czy pochopna decyzję).

No nie, zgodnie z "naszą wersją" (znaną lepiej w szerszym gronie jako "rzeczywistość") Kijuc został wybrany bo robi Polski komiks superhero.

-okładka wypada kiepsko, ale zamiast poprawek przepycha się ją bez zastanowienia (żeby tylko Kijuc się załapał?).

Twoje zdanie ale jak nawet - bo nie odpowiedziałeś: Co niby *Twoim* zdaniem Tomek Kołodziejczak chciał osiągnąć dając odwołaną okładkę? Co twoim zdaniem wydawca jednak nastawiony na biznes i dobry PR firmy chciał osiągnąć dając kontrowersyjnego autora? Jaki jest tutaj endgame tutaj Kołodziejczaka?

Bo jeśli twoim zdaniem te decyzje były podjęte tylko by wkurzyć i sprowokować lewaków ryzykując tym sprzedaż, relacje z DC i dobrą prasę firmy to dla mnie teoria spiskowa, której antyszepionkowcy oskarżający Billa Gatesa o umieszczanie chipów w szczepionkach by się nie powstydzili...

-oburzeni prawicowcy przez dwa lata robią dramę, jak to zbanowano Kijuca.

O pardon. Myśmy dramy nie robili, to ty wyskoczyłeś z teoriami, że całość to prowokacja Kołodziejczaka jak tylko ową okładkę nawiązałem wymieniając sukces Kijuca.


P.S.
Późno, za chwilę do łóżka. Pamiętaj Marku przed snem umyć starannie zęby.

(Widzisz? W głębi serca się troszczymy o ciebie :) )

Offline michał81

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #43 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 21:26:40 »
-ponieważ doskonale wie kto i co robi i może to zaproponować każdemu twórcy w kraju, to wpada na pomysł, żeby wybrać autora, który niekoniecznie jest najbardziej popularny czy sprawny warsztatowo, ale za to jest dosyć powszechnie postrzegany jako homofob, antyfeminista i antysemita.
Wybacz ale Marianna Strychowska która została wybrana do jednej z okładek też warsztatowo nie zachwyca, dodatkowo powiedziałbym, że jej styl jest bardzo generyczny w porównaniu do stylu rysunków Kijuca, które jak na nie spojrzysz to wiesz, że to jego dzieło. Inna spraw to popularność, bo ja do tej pory nie wiem co zrobił np. Tomasz Larek (on rysował jakieś komisy?), Grzegorz Przybyś i Piotr Cieśliński. I nie odpowiadaj mi, że jestem jedynym który z "komiksowa" nie wie, jakie komiksy Ci panowie zrobili. Więc chyba jednak Kijuc ma pewną "popularność" pomimo swoich poglądów.

No nie, zgodnie z "naszą wersją" (znaną lepiej w szerszym gronie jako "rzeczywistość") Kijuc został wybrany bo robi Polski komiks superhero.
Chyba to nie było kryterium jakim kierowano się wybierając artystów do okładek, bo spora część chyba nigdy nic superbohaterskiego nie rysował poza kilkoma. Popraw mnie ale nie kojarzę, aby były podawane jakieś kryteria doboru. I jedyne jakie widzę, to że spora część tych twórców w jakimś stopniu pracowała na Egmontu lub znała się/współpracowała z panem Kołodziejczakiem.
« Ostatnia zmiana: Nd, 11 Lipiec 2021, 22:01:15 wysłana przez michał81 »

Offline turucorp

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #44 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 21:32:37 »
@Kot Tip-Top, weź nie rób jaj, Kasprzak też robi superhero? A może Truściński? Albo Grzegorz Przybyś? Piotr Cieśliński? Nawet Strychowska nie miała wtedy nic takiego na koncie.
Serio musisz pisać takie naciągane bzdury?  :(

@michał81, z całym szacunkiem dla warstwy graficznej tego co robi Kijuc, nie raz udowodnił, że naprawdę potrafi zrobić cóż konkretnego, tutaj ewidentnie jest poniżej swoich możliwości. W normalnej sytuacji (i być może u innego wydawcy) byłoby to do zrobienia na nowo.
BTW Kijuc robił coś wcześniej dla Egmontu?