Autor Wątek: Odp: Wywiady z twórcami  (Przeczytany 3363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gloriadeus

  • Wiadomości: 105
  • Polubień: 121
  • Obrona cywilnych ofiar to nie antysemityzm
    • Zobacz profil
Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #15 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 16:20:50 »
Dowody na przynależność do jakieś grupy i potwierdzające, że domagam się bojkotu Kijuca?
Jedziesz po bandzie z tymi pomówieniami koleżko.

Czy już mam się pakować na Sybir ? Udajesz jakbyś nie wiedział co piszesz.
Kto ratuje jednego palestyńczyka, ratuje cały świat.

Trybunał karny za ludobójstwo na Palestyńczykach!

Wykluczyć Izrael z rozgrywek sportowych!

"Maus. Opowieść ocalałego" nie jest wybitny tylko rozreklamowany, chociaż trzeba oddać Art Spiegelmanowi że jest wybitną świnią.

***** właścicieli TVN

Offline turucorp

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #16 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 16:39:13 »
Czy już mam się pakować na Sybir ? Udajesz jakbyś nie wiedział co piszesz.

A co mnie obchodzi gdzie ty się wybierasz i co pakujesz?  ::)
Wyraźnie napisałeś, że należę do jakiejś grupy i domagam się bojkotu Kijuca, czekam aż udowodnisz te swoje bezczelne pomówienia.
Skoro ja mam tłumaczyć się tutaj z każdego słowa, to ta zasada działa w obie strony.
Chyba, że jesteś bezczelnym kłamcą i hejterem, przekraczającym zasady dyskusji, określone w regulaminie?

Offline Gazza

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #17 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 18:32:24 »
Czyli jakim?
Nawiazując do kampanii @Gazzy, na rzecz przedstawiania odpowiednich dowodów podczas prezentowania swoich opinii, poproszę jakieś konkrety na temat mojej przynależności do jakiegoś domniemanego środowiska czy grupy światopoglądowej, bez tego można uznać twoje posty po prostu za głupie i oszczercze (to cytat z Gazzy, żeby nie było  :) ).
Z łaski swojej - możesz przybliżyć mi fakt istnienia jakiejkolwiek kampanii sygnowanej moim nickiem?
Zacytuj mnie proszę. Bo ja tutaj cytatu nie widzę.
O czym Ty tu piszesz człowieku?

Offline Kot Tip-Top

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #18 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 18:37:36 »
I tyle co można napisać o komiksach Kijuca, że gdzieś są,  ale nikt ich nie czyta. Rozgłos zyskał tylko dzięki takim wrzutom.
Tak bardzo niewidoczne, że je aż z Brazylii dojrzeli ;)

Piszesz tak jakby inni autorzy nie wspomagali swojego rozgłosu działalnością pozakomiksową. Inna sprawa, że Twórczość Kijuca się jednak sprzedaje i swoją popularność ma (inaczej Egmont by go nawet nie brał pod uwagę do Polskiej okładki Supermana)

BTW Kocie, niby podejmujesz jakiś racjonalny dialog, a symultanicznie lajkujesz tak ewidentne łamanie regulaminu forum prezentowane przez @gloriadeus?
Jak mam cię traktować poważnie?  ::)

Jego przynajmniej ktoś lajkuje  ::)
Co do traktowania nie poważnie to trochę wszystko mi jedno jaki jest twój stosunek do mojej osoby. Z tego co mi się obiło o uszy w środowisku ty do niepoważnego traktowania już dawno przywykłeś  ::)

Offline turucorp

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #19 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 18:48:03 »
Z łaski swojej - możesz przybliżyć mi fakt istnienia jakiejkolwiek kampanii sygnowanej moim nickiem?
Zacytuj mnie proszę. Bo ja tutaj cytatu nie widzę.
O czym Ty tu piszesz człowieku?

Poświęciłeś sporo swojego czasu (i miejsca na forum) domagając się ode mnie przedstawiana bezpośrednich cytatów, potwierdzających moje słowa.
Nie przeszkadza ci, że użytkownicy o bliższych ci poglądach pozwalają sobie na znacznie więcej i robią to bez żadnych podstaw?
Chcesz oceniać tylko i wyłącznie moje wypowiedzi?
Toż to jawna forma stalkingu, człowieku.

Jego przynajmniej ktoś lajkuje  ::)
Co do traktowania nie poważnie to trochę wszystko mi jedno jaki jest twój stosunek do mojej osoby. Z tego co mi się obiło o uszy w środowisku ty do niepoważnego traktowania już dawno przywykłeś  ::)

To wy już macie nawet jakieś swoje „prawicowe środowisko komiksowe”?  :o
Dobrze wiedzieć, bo do tej pory leciała narracja, że każdy z was hejtuje tutaj solowo.

W kwestii wyboru Kijuca do realizacji okładki Batmana, sprawa od początku była klarowna i nie miała zbyt wiele wspólnego z jego „popularnością”, naprawdę powinieneś odrobić lekcję zanim postawisz tego typu tezę.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #20 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 18:54:59 »
To wy już macie nawet jakieś swoje „prawicowe środowisko komiksowe”?  :o
Bawi mnie, że cię dziwi, że takie coś może istnieć biorąc pod uwagę jak sporo jest i było prawicowych komiksowców ;D Oj, ktoś tu siedział za długo w lewej bańce... 

Cytuj
W kwestii wyboru Kijuca do realizacji okładki Batmana
"Supermana" , panie "Ten Douczony" ::)

Cytuj
sprawa od początku była klarowna i nie miała zbyt wiele wspólnego z jego „popularnością” 

Taaak? Bo Ja co innego widziałem, przynajmniej patrząc na ilość tym wyborem ucieszonych  ;D I taaaaak, jestem przekonany że wydawnictwo tak biznesowo myślące jak Egmont by się kierowało wyłącznie (wątpliwie) ideologicznymi pobudkami zgarniając Kijuca do projektu
« Ostatnia zmiana: So, 10 Lipiec 2021, 19:00:54 wysłana przez Kot Tip-Top »

Offline turucorp

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #21 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 19:11:31 »
Bawi mnie, że cię dziwi, że takie coś może istnieć biorąc pod uwagę jak sporo jest i było prawicowych komiksowców ;D Oj, ktoś tu siedział za długo w lewej bańce... 

Czemu zaraz „w bance”? Po prostu uwierzyłem wam na słowo, o ja naiwny (muszę sobie zapisać, jak jakiś prawicowy hejter deklaruje, że działa samodzielnie, to prawie na pewno kłamie), dzięki za wyklarowanie sytuacji.  :D

"Supermana" , panie "Ten Douczony" ::)

Czeski błąd, ale oczywiście przepraszam (tak jakby to cokolwiek zmieniało, chyba rzeczywiście jestem naiwnym frajerem).

Taaak? Bo Ja co innego widziałem, przynajmniej patrząc na ilość tym wyborem ucieszonych  ;D I taaaaak, jestem przekonany że wydawnictwo tak biznesowo myślące jak Egmont by się kierowało wyłącznie (wątpliwie) ideologicznymi pobudkami zgarniając Kijuca do projektu

Nie „wydawnictwo” tylko naczelny, w dodatku przy okazji radośnie nakręcił niezłą spiralę hejtu i paranoi, czasami jednak powinien sobie dać na wstrzymanie z tymi swoimi prywatnymi poglądami w przestrzeni publicznej.

Offline Gazza

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #22 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 19:44:52 »
Poświęciłeś sporo swojego czasu (i miejsca na forum) domagając się ode mnie przedstawiana bezpośrednich cytatów, potwierdzających moje słowa.
Nie przeszkadza ci, że użytkownicy o bliższych ci poglądach pozwalają sobie na znacznie więcej i robią to bez żadnych podstaw?
Chcesz oceniać tylko i wyłącznie moje wypowiedzi?
Toż to jawna forma stalkingu, człowieku.
Gdzie? Konkrety? Odlot to już mało powiedziane!
Przestań siać ferment i pomawiać ludzi!
To, że być może cierpisz na jakieś zaburzenia rzeczywistości nie oznacza, że wolno Tobie publicznie pomawiać forumowiczów.
Zgłoszenie do moderacji!
« Ostatnia zmiana: So, 10 Lipiec 2021, 19:47:23 wysłana przez Gazza »

Offline turucorp

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #23 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 19:59:03 »
Gdzie? Konkrety? Odlot to już mało powiedziane!
Przestań siać ferment i pomawiać ludzi!
To, że być może cierpisz na jakieś zaburzenia rzeczywistości nie oznacza, że wolno Tobie publicznie pomawiać forumowiczów.
Zgłoszenie do moderacji!

O rany, faktycznie, przepraszam, przez te twoje akcje z obsesją na punkcie „facetów w łańcuchach” zlało mi się z Koalarem.
Sorry, zgłoszenie jak najbardziej zasadne.
Kurcze, byłoby rzeczywiście łatwiej, gdybyście mieli jakiegoś jednego rzecznika, bo ciężko spamiętać, który i w którym temacie poczuł się urażony.  :-\
« Ostatnia zmiana: So, 10 Lipiec 2021, 20:01:24 wysłana przez turucorp »

Offline chch

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #24 dnia: So, 10 Lipiec 2021, 23:34:33 »

Nie „wydawnictwo” tylko naczelny, w dodatku przy okazji radośnie nakręcił niezłą spiralę hejtu i paranoi, czasami jednak powinien sobie dać na wstrzymanie z tymi swoimi prywatnymi poglądami w przestrzeni publicznej.
Możesz rozwinąć tę myśl? Mam wrażenie, że żyjesz w równoległej rzeczywistości...
Fala hejtu i paranoi wylała się na Kijuca, Egmont i organizatorów mfkig za zaproszenie Kijuca. W jaki sposób Twój umysł dokonał projekcji i przypisał winę za te wydarzenia Tomaszowi Kołodziejczakowi?

Offline nayroth

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #25 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 09:40:51 »
Cytat: chch
Fala hejtu i paranoi wylała się na Kijuca, Egmont i organizatorów mfkig za zaproszenie Kijuca. W jaki sposób Twój umysł dokonał projekcji i przypisał winę za te wydarzenia Tomaszowi Kołodziejczakowi?
To akurat ogólnie znany mechanizm psychologiczny przenoszenia winy na ofiarę. Każdy uważa podświadomie ze on (jego grupa, środowisko, osoby o podobnym swiatologladzie) są "W porzadku", więc kiedy dochodzi do ataku na 'drugą strone' to należy sobie szybciutko w głowie wytłumaczyć że tamci sami sobie zawinili. Każdy umysł tak działa, i ratuje nas przed nieprzyjemnym dysonansami poznawczymi kiedy 'Ci dobrzy' postapili 'niedobrze'.

Więc w tym wypadku, skoro T.Kolodziejczak i spółka  został bezpardonowo zhejtowany , to ustawienie go w roli "rozkrecajacego spiralę hejtu" załatwia temat i można dalej patrzeć w lustro.

Offline Kot Tip-Top

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #26 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 09:46:35 »
Nie „wydawnictwo” tylko naczelny, w dodatku przy okazji radośnie nakręcił niezłą spiralę hejtu i paranoi, czasami jednak powinien sobie dać na wstrzymanie z tymi swoimi prywatnymi poglądami w przestrzeni publicznej.
No ja pamiętam że to lewa strona miała ból wiadomo czego że Kijuc na MFKiG został zaproszony promować okładkę którą narysował i hejtersko bojkotowali jego obecność jak i okłakdę a "Naczelny" jak był zapytany to bardzo ładnie odpowiedział że jak będziemy robić selekcję kogo wpuszczamy bo nam się poglądy podobają lub nie to się prędko zrobić bardzo wąskie grono i nie przypominam sobie by publicznie w tej sprawie swoje poglądy manifestował tylko starał się być jak zawsze PRowo neutralny... No ale jak komuś przeszkadza jakie Kołodziejczak ma prywatnie poglądy to mu to podtekst zawsze będzie  ::)

Offline turucorp

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #27 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 11:28:05 »
Możesz rozwinąć tę myśl? Mam wrażenie, że żyjesz w równoległej rzeczywistości...
Fala hejtu i paranoi wylała się na Kijuca, Egmont i organizatorów mfkig za zaproszenie Kijuca. W jaki sposób Twój umysł dokonał projekcji i przypisał winę za te wydarzenia Tomaszowi Kołodziejczakowi?

Ja się bardzo cieszę, że prawa strona kolejnej raz dokonuje manipulacji i pisze historię na nowo.
Przypomnę jedynie, że decyzja o wybraniu Kijuca na realizatora tej okładki była autonomiczną decyzją Tomasza (a nie, jak tu próbuje się wmówić, jakiegoś „wydawnictwa”), jakość tej okładki jest jaka jest (dużo poniżej możliwości samego Kijuca), od początku było pewne, że wybór tego autora wzbudzi kontrowersje, „zadyma” miała charakter czysto wirtualny, to szef Egmontu zrobił niestety z tego cyrk, odwołując spotkanie z wszystkimi autorami ze względów „bezpieczeństwa”.
Sprawa była już omawiana na tym forum, zaraz po konferencji prasowej na MFKiG, więc przestańcie tutaj świrować i naginać rzeczywistość do waszych potrzeb.
Kijuc bez problemu siedział sobie przy stoliku i podpisywał w czasie festiwalu, nikt go nie zaatakował, nie znieważył ani nie zabrał kredek  ::)
Żeby zamknąć temat do końca, jestem przeciwnikiem cenzurowania i ingerowania w komiksy i grafiki, wielokrotnie podczas tej zadymy z Kijucem, jasno i wyraźnie zaznaczałem to podczas dyskusji na FB.
Autor bierze na siebie konsekwencje związane z danym utworem, ale nikt nie ma prawa zabraniać mu rysować czy publikować.
Kłamcy i hejterzy, którzy twierdzą, że działam w jakimś „lewackim” stowarzyszeniu czy , że zabraniam komukolwiek rysować, proszeni są o udowodnienie tych bezczelnych pomówień (heh, wiadomo, że się nie doczekam, ale zawsze warto próbować).

Offline Kadet

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #28 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 12:00:18 »
Ta okładka też jest daleka od "ok", ale pozostawia wybór.

Mam odmienne zdanie w tej kwestii, bo uważam, że prawo dziecka do życia jest w tej sytuacji ważniejsze niż prawo do wyboru... ale nie wydaje mi się, żeby to była kwestia, na temat której dyskusja pasuje do działu "Wywiady z twórcami".

Ostatnio ogólnie dyskusja podgrzała się w paru tematach i choć nie zgadzam się w wielu kwestiach z turucorpem, trudno mi też poprzeć zaczepny i napastliwy ton wypowiedzi gloriadeus - mam nadzieję, że moderacja będzie śledzić rozwój sytuacji.

A żeby nie odchodzić zupełnie od tematu, to załączam link do wywiadu z Silvio Cambonim, rysownikiem serii "Niezwykła podróż" z wyd. Kurc i komiksów Disneya, w tym dwóch zapowiedzianych u nas tytułów z wyd. Glenat: "Miki i Kraina Pradawnych" i "Miki i zaginiony ocean". Niestety wszystko po włosku, więc zainteresowani muszą go sobie przepuścić przez Google Tłumacza, ale jest parę ciekawych uwag nt. różnic między rynkiem komiksów we Włoszech i we Francji.

https://www.ventennipaperoni.com/2021/03/24/silvio-camboni-intervista/
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Kot Tip-Top

Odp: Odp: Wywiady z twórcami
« Odpowiedź #29 dnia: Nd, 11 Lipiec 2021, 12:46:24 »
to szef Egmontu zrobił niestety z tego cyrk, odwołując spotkanie z wszystkimi autorami ze względów „bezpieczeństwa”.
Taaaak... Jestem pewien, że Kołodziejczak wszystko genialnie skalkulował sobie w swojej fortecy zła by nakręcić tak zwaną spiralę nienawiści i zaśmiewając się złowieszczo wnosił toast kielichem wypełnionym liberalnymi łzami...

Wcześniej nie było kompletnie żadnego bojkotu Kijuca, ludzi rzucającym mięsem w komentarzach na stronach MFKiG i głośnej afery na całe środowisko komiksowe. To teraz sobie uroiliśmy po dwóch latach.

Że Kołodziejczak odwołał było moim zdaniem złym ruchem ale też nie takim nieracjonalnym patrząc ile jadu się wylewało na sieci choć nie zdziwię się jeśli do decyzji przyczyniło się MFKiG które chciało jak najprędzej odciąć się od toksycznego fandomu co im robił złą prasę i to było logicznie najszybsze rozwiązanie by uspokoić sprawę.

Dla mnie o jakimkolwiek cyrku można by mówić jeśli Kołodziejczak istotnie by zrobił jakieś jawne prowokacje, czego nie mogę powiedzieć o przeciwnej stronie...