Autor Wątek: Najlepsze wydawnictwo w Polsce  (Przeczytany 7814 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #45 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 22:21:48 »
Rozczarowaniem jest dla mnie Non Stop Comics, bo myślałem, że to będzie konkurent dla Egmontu, a to raczej konkurent dla Timofa czy Kurca.

Najbardziej, to chyba jednak konkurent dla Muchy?

Offline Pawel.M

Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #46 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 22:33:34 »
Najbardziej, to chyba jednak konkurent dla Muchy?
Być może. Mucha akurat najmniej mnie interesuje ze średniaków, bo stoją Marvelem i Brubakerem :D Tym niemniej, wszyscy chyba oczekiwaliśmy więcej od NSC - wydawcy z takim zapleczem finansowym i nie tylko finansowym. Patrząc nie po ilości pozycji, a wydanej kasie, NSC przegrywa u mnie ze Studiem Lain.

Gdybym umiał się rozstać z tym, co już mi niepotrzebne, to proporcje by się zmieniły jeszcze bardziej na niekorzyść Egmontu i Hachette, bo w pierwszej kolejności poleciałby cały Marvel kupiony na początku powrotu do komiksów.

Offline misiokles

Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #47 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 22:42:07 »
wszyscy chyba oczekiwaliśmy więcej od NSC - wydawcy z takim zapleczem finansowym i nie tylko finansowym.
Ja nie oczekiwałem. Każde wydawnictwo nie wydające regularnych serii z Marvela i DC może pomarzyć o nakładach osiągających z w wielkiej dwójki. Polska pod tym względem nie różni się aż tak bardz od świata.

ramirez82

  • Gość
Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #48 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 22:47:05 »
Mnie NSC w ogóle nie zawiodło - kilka dobrych serii z Image, Goon, Torpedo, Breccia... wydają komiksy, jakie chciałbym, aby były u nas wydawane :) Mają też słabsze tytuły w ofercie, wiadomo, jak każdy.

Offline Pawel.M

Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #49 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 22:48:57 »
misiokles
Ale to co NSC wydaje to żadne łał. Na dziś interesuje mnie ich pięć serii: The Goon, Breccia, Head Lopper, Oblivion Song i Monstressa. Może jeszcze Coda, bo zacząłem czytać i jest nawet niezłe. Ale tak naprawdę"niezbędne" mi się tylko The Goon i Breccia. To już istotniejszy jest dla mnie Timof, a ze Studiem Lain w ogóle startu nie ma.

Non Stop Comics to dla mnie wydawca, którego w bieżącym roku sobie nieco odpuszczę, na rzecz zwiększonego zainteresowania Timofem, Hanami i Mandiocą.
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Maj 2020, 22:50:38 wysłana przez Pawel.M »

Offline parsom

Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #50 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 23:55:16 »
Zasadniczo odpowiedź na postawione w tytule pytanie jest prosta - żadne z tych wydawnictw nie jest najlepsze, bo żadne nie posiada imprimatur.

JanT

  • Gość
Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #51 dnia: So, 23 Maj 2020, 11:15:26 »
Egmont wydaje tyle że tak naprawdę nikt nie może być dla niego konkurentem.

Offline Marvelek

Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #52 dnia: So, 23 Maj 2020, 18:12:30 »
Zależy jakie mają być kryteria oceny. Dla mnie najważniejsze są dwie rzeczy - poziom wydawanych tytułów i jakoś wydania, dlatego według mnie Mucha jest bezkonkurencyjna. Z polskich wydawnictw jest to zresztą wydawnictwo, którego komiksów kupuje najwięcej.

krzychw75

  • Gość
Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #53 dnia: So, 23 Maj 2020, 22:09:17 »
Nie zapominajmy o Sidece  ;D

Offline death_bird

Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #54 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 12:00:50 »
Zależy jakie mają być kryteria oceny. Dla mnie najważniejsze są dwie rzeczy - poziom wydawanych tytułów i jakoś wydania, dlatego według mnie Mucha jest bezkonkurencyjna. Z polskich wydawnictw jest to zresztą wydawnictwo, którego komiksów kupuje najwięcej.

Lubię Muchę (niech wydaje jak najwięcej), ale przypominam sobie "ściśniętą" JJ, wyblakłych "Astonishing X-Men", wpadki redakcyjne w "Criminal" i dochodzę do wniosku, że z tą jakością czasami bywa u nich różnie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

ramirez82

  • Gość
Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #55 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 12:16:16 »
Dokładnie.

A jeśli chodzi o poziom wydawanych tytułów - zastanawiam się czy rzeczywiście dla miłośnika komiksów amerykańskich, oferta Muchy w kontekście oferty Egmontu, może być bezkonkurencyjna? Z Marvela wydają cenione serie z mutantami i Jessicę Jones, dużo Image i Hrabstwo Harrow z Dark Horse - nie przeczę, oferta świetna. Ale Egmont z samego Marvela ma DD, Punishera, Ultimate Spider-man, Kapitana Amerykę Bru, do tego dużo Vertigo, więcej DH od Muchy, bo uniwersum Hellboya, Usagi Yojimbo, czy Czarny Młot, Invincible z Image. I na dokładkę DC na wyłączność - fakt, w tej kwestii zawodzi, ale wciąż ma świetne tytuły w DC Deluxe. Naprawdę nie wiem w czym oferta Muchy jest lepsza od Egmontu...

JanT

  • Gość
Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #56 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 12:17:20 »
Lubię Muchę (niech wydaje jak najwięcej), ale przypominam sobie "ściśniętą" JJ, wyblakłych "Astonishing X-Men", wpadki redakcyjne w "Criminal" i dochodzę do wniosku, że z tą jakością czasami bywa u nich różnie.
Astonishing X-Men nie jest wyblakłe. Z jakością u Muchy znacznie lepiej niż w Egmoncie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #57 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 12:20:50 »
Z jakością u Muchy znacznie lepiej niż w Egmoncie.

Ostatnio może się poprawili, ale gdy biorę do ręki Daytrippera, Opowieści wojenne, czy Alias, to rzeczywiście te "za małe" grzbiety, mocno mnie irytują.

Offline death_bird

Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #58 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 12:22:58 »
Astonishing X-Men nie jest wyblakłe.

Jeżeli poprzednie wydania są "przesycone" kolorami to wolę ów "przesyt".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

JanT

  • Gość
Odp: Najlepsze wydawnictwo w Polsce
« Odpowiedź #59 dnia: Nd, 24 Maj 2020, 12:29:55 »
Ostatnio może się poprawili, ale gdy biorę do ręki Daytrippera, Opowieści wojenne, czy Alias, to rzeczywiście te "za małe" grzbiety, mocno mnie irytują.
W SC tego problemu by nie było  ;)

Jeżeli poprzednie wydania są "przesycone" kolorami to wolę ów "przesyt".

OK ale te kolory nie są wyblakłe.