Autor Wątek: Ceny trudno dostępnych komiksów  (Przeczytany 7415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #45 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 12:22:19 »
W restauracji do ceny składników dodajesz koszt przygotowania posiłku i obsługę - czy gość, który "oszukał" dziadka włożył coś od siebie zanim sprzedał komiks z niebotycznym zyskiem?
Przykład jak zwykle niedopasowany do omawianej sytuacji.

EDIT @Global, w punkt.

Włożył choćby know-how którego dziadek nie miał.

Do do przykładu to jest kiepski faktycznie

Offline Global

Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #46 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 12:26:49 »
Dla mnie to tez absurd, ale prawo jest po stronie sprzedajacego.

Ale to wszystko są wasze i prawników interpretacje. Jeżeli dochodzi do procesu sądowego, to przed sądem te różne argumentacje są przedstawiane, a potem sąd podejmuje decyzje. Może być taka, albo inna. A w innym sądzie zupełnie odwrotna.
Zaloze sie, ze prawnik kupujacego bedzie przekonywal swojego klienta do nie bawienia sie w sady.
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Listopad 2021, 12:29:36 wysłana przez Global »

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #47 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 12:34:12 »
Ciekaw jestem jak to jest z nakładami komiksów które tworzą serie. Np. taki DESCENDER - zawiera 6 tomów i nakład każdego tomu jest taki sam ?

czy np. jak pierwszy tom sprzeda się w 70 % drugi w 40 % to nakład 3 tomu jest taki jak pierwszego ? czy wydawca robi sobie jakąś korektę i zmniejsza nakład ?

Bo takie żonglowanie nakładem w poszczególnych tomach serii też może tworzyć patologiczne sytuacje.

Ale nie wiem czy takie akcje są  możliwe. :-)

Wg mnie są i zdarzają się dość często. Patrz np hellboy tom 4. Wszystkie inne są, a tego nie było conajmniej pół roku. Teraz już jest dostępny na szczęście. Nie wierzę że naturalnie wyprzedał się tylko jeden tom.
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Listopad 2021, 12:37:47 wysłana przez Tcoldmeat »

Offline NuoLab

Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #48 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 12:42:02 »
Ale kupujesz w sklepie spodnie, mimo iż uszycie samemu z półproduktów wychodzi taniej ;)

Ale kupuje tanią masówkę ze sklepu a nie zamawiam na wymiar u ekskluzywnego krawca.

Offline OokamiG

Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #49 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 13:33:29 »
Możesz podać definicję "prawdziwego komiksiarza"? Czy też przytoczone przez ciebie stwierdzenie jest jedynym wyznacznikiem definiującym prawdziwego komiksiarza?
Ktoś kto kupuje, nawet nie zamierzając odfoliować i przeglądnąć, jest bliżej handlowca, niż komiksiarza. "Prawdziwy" by tak raczej nie postąpił, bo by kupił, bo go coś w danym tytule zainteresowało. Ale definicji nie podam, bo każdy może uważać się za prawdziwego komiksiarza i mieć zupełnie rożny zestaw cech go czyniących.

Offline radef

Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #50 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 13:53:10 »
Wg mnie są i zdarzają się dość często. Patrz np hellboy tom 4. Wszystkie inne są, a tego nie było conajmniej pół roku. Teraz już jest dostępny na szczęście. Nie wierzę że naturalnie wyprzedał się tylko jeden tom.
Prawdopodobnie wynika to w tym wypadku z tego, że Hellboye regularnie są dodrukowane. Najpewniej pierwsze 3 były dodrukowane częściej, a 4 czekał w kolejce.
Kacza Agencja Informacyjna - newsy, recenzje, artykuły nie tylko o komiksach Disneya

Offline PJP

Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #51 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 16:50:24 »
Ciekawy temat :) Miałem kilka razy sytuację, że uświadomiłem sprzedającego co posiada. Raz czy dwa mi się to opłaciło bo zdobyłem poszukiwane komiksy w zasadzie po cenie okazyjnej z lekką podbitką. Może jestem wczorajszy czy niedzisiejszy, ale nie lubię wykorzystywać sytuacji, aby uzyskać coś, na czym mi zależy, w tym przypadku komiksy. Odnośnie kwot - na tę chwilę ustaliłem sobie, że nie zapłacę więcej niż 300 zł za jakiś okaz, bo wyżej po prostu się nie opłaca. Oczywiście, gdybym dysponował większą kasą to możliwe, że dałbym się wystawić na leszcza - w granicach rozsądku i posiadanej wiedzy ^^

Offline Global

Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #52 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 18:14:38 »
Jeszcze dodam tylko ze podziwiam ludzi, ktorzy kupuja polskojezyczne reprinty zagranicznych komiksow jako inwestycja ;)

To po lewej warte mniej niz to po prawej :D
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Listopad 2021, 18:19:21 wysłana przez Global »

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #53 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 19:04:19 »
Ciekawy temat :) Miałem kilka razy sytuację, że uświadomiłem sprzedającego co posiada. Raz czy dwa mi się to opłaciło bo zdobyłem poszukiwane komiksy w zasadzie po cenie okazyjnej z lekką podbitką. Może jestem wczorajszy czy niedzisiejszy, ale nie lubię wykorzystywać sytuacji, aby uzyskać coś, na czym mi zależy, w tym przypadku komiksy. Odnośnie kwot - na tę chwilę ustaliłem sobie, że nie zapłacę więcej niż 300 zł za jakiś okaz, bo wyżej po prostu się nie opłaca. Oczywiście, gdybym dysponował większą kasą to możliwe, że dałbym się wystawić na leszcza - w granicach rozsądku i posiadanej wiedzy ^^

Jak rozumiem kupujesz tylko od wydawców? Nie korzystasz z dyskontów z promocjami które oszukują wydawców?

Offline PJP

Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #54 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 20:01:49 »
Oczywiście, że korzystam. Moja wypowiedź dotyczyła rynku wtórnego i poszukiwań na różnych grupach, giełdach czy forach.

Offline Pig-Pen

Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #55 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 20:41:20 »
Jeśli chodzi o kwestie prawne, to reguluje to art. 388 k.c. (wyzysk)

§  1.
Jeżeli jedna ze stron, wyzyskując przymusowe położenie, niedołęstwo lub niedoświadczenie drugiej strony, w zamian za swoje świadczenie przyjmuje albo zastrzega dla siebie lub dla osoby trzeciej świadczenie, którego wartość w chwili zawarcia umowy przewyższa w rażącym stopniu wartość jej własnego świadczenia, druga strona może żądać zmniejszenia swego świadczenia lub zwiększenia należnego jej świadczenia, a w wypadku gdy jedno i drugie byłoby nadmiernie utrudnione, może ona żądać unieważnienia umowy.
§  2.
Uprawnienia powyższe wygasają z upływem lat dwóch od dnia zawarcia umowy.

Offline Castiglione

Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #56 dnia: Cz, 18 Listopad 2021, 21:46:34 »
Karma jednak istnieje bo do artykulu w Wyborczej pozyczyli komiks do zeskanowania jako ilustracje i podczas skanowania naderwali okladke co obnizylo znacznie jego wartosc.
Kwestie moralne kwestiami moralnymi, ale to akurat świadczy, że ten sprzedawca był debilem.

Jak rozumiem kupujesz tylko od wydawców? Nie korzystasz z dyskontów z promocjami które oszukują wydawców?
W jaki sposób oszukują?

Offline bosssu

Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #57 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 10:37:17 »
Bawiłem się dawno temu w handel komiksami. Kupowałem i sprzedawałem, wymieniałem itp. Wszystkie moje działania polegały na tym aby zdobyć więcej kasy na nowe komiksy, które pojawiały się jak grzyby po deszczu. Sprzedawałem "białe kruki" aby za nie kupić kilka nowo-wydawanych. Wartość komiksu to nie jest cena jaką się żąda a cena jaką są w stanie zapłacić zainteresowane osoby. Pamiętam jak wywindowana była cena Feralnego Majora Moebiusa- ludzie płacili po 600-800zł. Równie wysoko chodziły pierwsze komiksy z serii Mistrzowie Komiksu: Azyl Arkham, Kingdom Come, Incal. Z naszego rynku był niedosyt późniejszych tomów Yansa, Ekspedycji zbiorczej. Wysokie ceny miał RORK, Blacksad, Sambre, Cromwell Stone. W chwili obecnej nie czekam już na żaden komiks, wszystko co mnie "męczyło" zostało wznowione i praktycznie jest dostępne. Nie ma już tej adrenalinki i śledzenia allegro. Tęsknię trochę za tymi czasami gdy wertowało się stosy w antykwariatach za Yansem czy Thorgalem...

Offline starcek

Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #58 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 10:42:38 »
Ale nie miałeś poczucia, że więcej czasu szło na zabawę w szukanie, kupowanie i sprzedawanie niż na czystą radość z czytania ciekawego komiksu?
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline bibliotekarz

Odp: Ceny trudno dostępnych komiksów
« Odpowiedź #59 dnia: Pt, 19 Listopad 2021, 10:53:18 »
Ale nie miałeś poczucia, że więcej czasu szło na zabawę w szukanie, kupowanie i sprzedawanie niż na czystą radość z czytania ciekawego komiksu?
Ja mam wrażenie, że obecnie więcej czasu idzie na przeglądanie opisów w internecie, śledzenie zapowiedzi, sprawdzanie cech każdego rodzaju papieru, porównywanie jakości wydań, mierzenie ich wielkości, ustawianie na półce, dodawanie/usuwanie z koszyka zamówień, wyszukiwanie promocji i kodów rabatowych niż na czytanie komiksów.  :D
Batman returns
his books to the library