Autor Wątek: Samochody elektryczne  (Przeczytany 1342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Samochody elektryczne
« dnia: Wt, 25 Maj 2021, 08:24:25 »
Dyskusja wydzielona z wątku Egmont 2021: https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/egmont-2021-2667/msg135620/#msg135620


Sa tak eko jak elektryczne samochody na coraz wiekszym zlomowisku pod Paryzem bo bo naprawy lub utylizacja baterii przekracza wartosc samochodu? 😁
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Maj 2021, 10:55:15 wysłana przez stachel »

Online misiokles

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #1 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 13:36:52 »
Sa tak eko jak elektryczne samochody na coraz wiekszym zlomowisku pod Paryzem bo bo naprawy lub utylizacja baterii przekracza wartosc samochodu? 😁
Naprawdę widzicie po tych zdjęciach czy w tych samochodach jest wyjęta bateria bądź nie?

Offline Cringer

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #2 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 14:20:17 »
Sa tak eko jak elektryczne samochody na coraz wiekszym zlomowisku pod Paryzem bo bo naprawy lub utylizacja baterii przekracza wartosc samochodu? 😁
tymczasem w rzeczywistości:
"Strażacy wiedzą, że plac jest dobrze zorganizowany. Wszystkie baterie zostały wyjęte, a złącza są izolowane – powiedział Paul Aouizerate, szef Atis Production w rozmowie z France Info."

sum41

  • Gość
Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #3 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 23:11:02 »
Tak sa wyjete i to juz rozwiazuje problem aha ok...jakie to proste rozwiazanie dla srodowiska, normalnie jak Niemcy ktorzy juz nie truja fabrykami bo przeniesli je do Chin a jak wiadomo Chiny sa na Marsie.

Offline O.

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #4 dnia: Wt, 25 Maj 2021, 23:40:11 »
Niemcy nie przenieśli fabryk do Chin tylko Chińczycy wykupili niemieckie fabryki :)

Offline Cringer

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #5 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 02:23:10 »
Tak sa wyjete i to juz rozwiazuje problem aha ok...jakie to proste rozwiazanie dla srodowiska,
Nie wiem czy rozwiązuje problem środowiska, wiem natomiast że przeczy temu co napisałeś wcześniej, i tu cytuję: "Sa tak eko jak elektryczne samochody na coraz wiekszym zlomowisku pod Paryzem bo bo naprawy lub utylizacja baterii przekracza wartosc samochodu?"

...jakie to proste rozwiazanie dla srodowiska,
mogę jeszcze dodać to:
"Nawet jeśli pozostała partia samochodów nie znajdzie nabywców, to auta staną się dawcami surowców do następnych wyrobów. Aluminiowa karoseria, miedź z okablowania, magnesy i metale ziem rzadkich z elektrycznego silnika to idealne surowce do ponownego wykorzystania w obiegu zamkniętym. O kwestiach recyklingu samych akumulatorów trakcyjnych pisałam w ostatnim czasie kilkukrotnie. Przypomnę, ze władze UE chcą regulacji, które będą wymuszać recykling baterii z samochodów elektrycznych. Zanim jednak zostaną one przetworzone mają być naprawiane, m.in. w zakładzie w Polsce".

Co do Niemieckich fabryk to nawet nie wiem co odpisać. Skaczesz po offtopie jak pszczoła po kwiatkach.

sum41

  • Gość
Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #6 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 08:09:18 »
Pewnie usuna do kosza ale co mi tam. Naprawy w Polsce czyli wyslanie zlomu do nas, nie pierwszy raz wysylaja smieci do Polski, bedzie jak ze starymi niemieckimi wiatrakami ktorych utylizacja (głównie łopat śmigieł) ponownie jest bardzo droga i w ramach przyjazni sa ony sprzedawane za symboliczna kwote. Kolega pracuje jako przedstawiciel w takiej firmie.

Tez bym chcial dbania o planete ale z rasadkiem a nie w sposob bardziej jej szkodzacy, nie wspominajac juz o przekrecie tysiaclecia w postaci emisji zanieczyszczen... sorry kolejny raz skakam ☺
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Maj 2021, 09:00:37 wysłana przez sum41 »

Offline xanar

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #7 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 08:34:51 »
Odnośnie samochodów i "eko szaleństwa" to szef Renault powiedział, że do 2025 samochody będą 2x droższe.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online misiokles

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #8 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 09:00:57 »
Czyli część ludzi przesiądzie się na transport zbiorowy.

Offline asx76

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #9 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 09:03:30 »
Albo indywidualny ;)

Offline xanar

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #10 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 09:06:40 »
Będą jeździć starymi nie eko i tyle z eko transportu. Też nie bardzo wiem co jest eko w samochodach, które trzeba zmieniać co max 5 lat bo się rozpadają.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline chch

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #11 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 09:30:55 »
Człowiek wchodzi rano w temat "Egmont 2021", a tam dyskusja o samochodach elektrycznych... Panowie, załóżcie osobny temat i nie offtopujcie już tutaj.

Online parsom

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #12 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 13:07:22 »
Jak wygląda kwestia recyklingu itd. to nie tak dawno pokazali Brytyjczycy. To w większości kompletna fikcja i kreatywne księgowanie śmieci.

Online misiokles

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #13 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 13:09:57 »
Tak, ale to żaden argument przeciw rozwijaniu technologi tylko dlatego, że społeczeństwo jest leniwe.

Online parsom

Odp: Samochody elektryczne
« Odpowiedź #14 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 13:23:22 »
Ale to nie kwestia społeczeństwa. Społeczeństwo grzecznie segreguje. To kwestia braku możliwości przetworzenia tego co posegregowane. I kwestia skutku ubocznego segregowania - segreguję, więc mogę kupować ile wlezie, nie zważając jak to jest robione, pakowane itd. Kwestia ilości produkowanych śmieci jest zdecydowanie większym problem. A ilość jest konsekwencją m.in. krótkiego życia cyklu produktów. Tymczasem marketingowcy znaleźli magiczny sposób - udajemy, że dbamy o ekologię (np. nasze butelki są z recyklingu) jednocześnie doprowadzając do tego, ze ludzie kupują coraz więcej i w efekcie coraz więcej wyrzucają.