Autor Wątek: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce  (Przeczytany 28212 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #45 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 11:47:14 »
Wydaje sie, ze to dobry moment by przwchodzic na cyfre, skoro ceny druku, papieru i transportu skokowo rosna...
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Cringer

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #46 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 13:08:56 »
Ceny prądu też rosną. Do tego problemy z comixology mocno mnie zniechęcają do wersji cyfrowych. A na kompie jakoś nie lubię komiksów czytać.

Offline michał81

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #47 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 13:15:51 »
Teraz to co z comixology się odwaliło to masakra. Widać, że amazon ma tą usługę gdzieś przez większą integrację.
Całe szczęście DC UNIVERSE INFINITE będzie dostępne już dla wszystkich jak Marvel Unlimited. Zostaje jeszcze Image, Dark Horse, Oni, IDW i inni, Mam nadzieje, że chociaż Image też pójdzie w stronę taką jak DC i Marvel i zrobi własną platformę do czytania w cyfrze.

Online xanar

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #48 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 13:24:23 »
Z Image może być problem bo tam w większości to twórcy mają prawa.
Te mniejsze korporacje nie zdzierają tak jak te większe, ostatnio dotarło do mnie Deadly Class vol.3 cena jest tam sama co vol.2 z 2018 r., fakt vol.3 mam mniej kartek niż vol.2, ale jakość książki jest praktycznie taka sama, może te kartki są delikatnie cieńsze, są wciąż super grube.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Midar

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #49 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 18:23:19 »
Wydaje sie, ze to dobry moment by przwchodzic na cyfre, skoro ceny druku, papieru i transportu skokowo rosna...
Cyfrowo to ja mogę pograć na konsoli. W komiksie dla mnie tylko papier, albo koniec tego hobby.

Offline Tymon Nadany

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #50 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 19:26:03 »
Ceny prądu też rosną. Do tego problemy z comixology mocno mnie zniechęcają do wersji cyfrowych. A na kompie jakoś nie lubię komiksów czytać.
A kto mówi o kompie 70% z nas i tak jest uzależniona od smartfona.

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #51 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 19:33:30 »
  Na smartfonie chcesz komiksy czytać? Chyba te rysowane przez Liefelda.

Offline Adolf

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #52 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 19:38:41 »
Póki mam pracę, to będę wydawać na komiksy. Choć umowa na stałe od wielu lat, to jednak nie jest to pewna ochronka. Jednak jeśli wypłata będzie co miesiąc na koncie, to z dumą będę przekazywać swoje złotówki na rozwój rynku komiksowego. Szkoda by było żeby ostatnie 10 lat rozkwitu zniszczył jakiś kryzys. Zarabiają nie tylko wydawnictwa, ale także księgarnie i masa podwykonawców. Do tego ubogacana jest nasza krajowa popkultura. Szkoda by było to wszystko stracić.

Offline misiokles

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #53 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 20:16:30 »
Wydaje sie, ze to dobry moment by przwchodzic na cyfre, skoro ceny druku, papieru i transportu skokowo rosna...

Koszty utrzymania serwerów też rosną.

Offline Death

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #54 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 20:31:35 »
Ja mam tylko nadzieję, że zanim ja zacznę robić większą selekcję zakupów, nie zaczną jej robić wydawcy w wydawaniu. Bo zaraz się okaże, że cóż z tego, że moją selekcję przejdą Toppi, Hermann, Bourgeon, Blain, Tardi czy Loisel, a Marvel, Predator i DC nie, skoro wydawnictwa mi zrobią taką selekcję, że tego Nestora Burmy nie kupię, bo Screamowi lepiej będzie wydać Predatora, a Egmontowi Marvel Now, a nie nowego Corto i najnowszych Pasażerów wiatru.

Offline michał81

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #55 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 20:38:34 »
@Death ale Scream już więcej z Predatorem nie wyda, więc nie musisz się martwić.  ;)

Offline Death

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #56 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 20:40:58 »
To był tylko przykład. ;)
Zresztą lubię Predatory, ale w sekcji komiksowej, to wiesz...Burma i Mroczne Miasta wyżej.

Offline Szekak

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #57 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 20:48:24 »
Cyfrowo to ja mogę pograć na konsoli. W komiksie dla mnie tylko papier, albo koniec tego hobby.
Ja mam podobne zdanie, choć uważam, ze przejscie na cyfrę jest nieuniknione. Też patrząc na forum, jest masa kolekcjonerów którzy lubią zbierać itp. ale nie sądzę by tak wyglądał rynek komiksowy ogółem. Myślę, że jest sporo osób które z cyfrowych i tańszych komiksów by się bardzo ucieszyło.
« Ostatnia zmiana: Pn, 11 Kwiecień 2022, 20:50:25 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Leyek

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #58 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 21:22:02 »
Cyfra to nie komiks :)

Tzn. inaczej do cyfry to mogą się nadać Marvele, DC i inne masówki, co czytasz i za 2 dni zapominasz. Komiks autorski tylko na papierze.

Offline freshmaker

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #59 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 21:36:52 »
miałem podobne podejście do ksiazek a od 10 lat czytam tylko ebooki. kwestia przyzwyczajenia dla czytelnika. cyfra to cięższy temat dla zbieracza.