Autor Wątek: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce  (Przeczytany 27967 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szekak

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #30 dnia: Śr, 16 Marzec 2022, 15:01:39 »
A jeżeli Kowalski nie dorobi się trzech mieszkań bo pracuje w Biedronce i dorobi się z małżonkiem tylko jednego kieszkania na raty, to można go kopać w cztery litery? Bo wychodzi na to, że tak.
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Hobgoblin

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #31 dnia: Śr, 16 Marzec 2022, 15:07:49 »
A jeżeli Kowalski nie dorobi się trzech mieszkań bo pracuje w Biedronce i dorobi się z małżonkiem tylko jednego kieszkania na raty, to można go kopać w cztery litery? Bo wychodzi na to, że tak.

Podatek katastralny mogl juz wejsc dawno ale Polska poszla droga niskich podatkow od nieruchomosci i wysokich cen nieruchomosci. Nieruchomosci sa w Polsce SKRAJNIE modne jako inwestycja na czym cierpi np. GPW.

Jezeli jakis odwazni rzadzacy (bo mnostwo politykow jest obkupionych w nieruchomosci :D ) w koncu zdecyduja sie na jakas forme dodatkowego podatku od nieruchomosci (nazwa to inaczej jak katastralny) to zwali to ceny na rynku.
Ale nie bój nic, opodatkowanie będzie generalnie wzrastac i cos z podatkami od nieruchomosci predzej czy pozniej beda musieli zrobic.

Offline Szekak

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #32 dnia: Śr, 16 Marzec 2022, 15:10:51 »
bo mnostwo politykow jest obkupionych w nieruchomosci :D
Raczej ich małżonkowie. ::)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline kosmoski

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #33 dnia: Śr, 16 Marzec 2022, 15:41:26 »
Dla odmiany wrócę do sedna tematu - trochę lub mocno ograniczę, gdyż:
 - nie mam już więcej miejsca na nowe zakupy,
 - mam coraz mniej czasu na czytanie,
 - udziela mi się coraz częściej skleroza - niestety im więcej czytam, tym mniej pamiętam z tego co czytałem...

Offline death_bird

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #34 dnia: Śr, 16 Marzec 2022, 18:46:23 »
A jeżeli Kowalski nie dorobi się trzech mieszkań bo pracuje w Biedronce i dorobi się z małżonkiem tylko jednego kieszkania na raty, to można go kopać w cztery litery? Bo wychodzi na to, że tak.

A w jakiż to sposób ów Kowalski z Biedronki jest kopany w cztery litery?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline PJP

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #35 dnia: Śr, 16 Marzec 2022, 19:25:42 »
W zasadzie od dawna się ograniczam bo oferta niby jest bogata ale nie ma aż tak dużo komiksów "musowych" :)

Offline Castiglione

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #36 dnia: Śr, 16 Marzec 2022, 20:00:40 »
Nie biorę udziału w ankiecie, bo jak na razie nie ma to bezpośredniego związku z inflacją, ale zakupy jak najbardziej mam zamiar ograniczać i od kilku miesięcy biorę maksymalnie taką ilość, jaką jestem w stanie przeczytać w ciągu miesiąca, a najchętniej nawet mniej, żeby pozbyć się w końcu reszty zaległości. Nie będę sam przed sobą ściemniać, bo dopóki będę mieć takie możliwości, to będę zaopatrywać się w interesujące mnie tytuły nawet jeżeli wzrosną ceny - może po prostu będę brać mniej ilościowo, ale na dobrą sprawę większość tego, co kupuję to raczej nie są nowości na polskim rynku. Natomiast od maniakalnego zbieractwa i robienia zapasów na kilka lat mam nadzieję trzymać się jak najdalej.

Offline rzodkiew

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #37 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 10:51:55 »
Ja trzy-cztery lata temu wróciłem do czytania komiksów i tak jak na początku śliniłem się do prawie każdej premiery i z żalem wyjmowałem rzeczy z koszyka, tak teraz już trochę ochłonąłem - zwłaszcza, że przyzwyczaiłem się, że entuzjastyczne zapowiedzi potrafią się mocno rozminąć z moimi odczuciami. Mieszkanie specjalnie rozciągliwe nie jest, na głodzie już nie jestem i bardziej wybiórczo do tego podchodzę. A kwestia cen tym bardziej pomaga mi zachować umiar.

Offline gashu

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #38 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 12:16:20 »
Od kilku miesięcy staram się ograniczać komiksowe zakupy do 2-3 pozycji miesięcznie.

Podobnie jednak jak w przypadku kilku przedmówców nie ma to związku z inflacją, czy wzrostem cen, ale z brakiem miejsca na półkach oraz czasu na czytanie tego wszystkiego.

No i myślę, że jeśli, nie daj borze, bomby będą lecieć na głowy, to i tak całą tą makulaturę trafi szlag. Skutecznie zniechęca mnie to od kupowania "na zapas".

Offline Hobgoblin

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #39 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 14:50:45 »
Darz bór bomby :)

Offline PJP

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #40 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 19:30:51 »
Dodam, że moje ograniczanie się zakupowe idzie w parze z coraz lepszą ofertą komiksową w lokalnych bibliotekach ;-)

Offline Bazyliszek

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #41 dnia: Cz, 17 Marzec 2022, 20:03:06 »
@UP
Serio pytanie - widział ktoś, gdzieś w którejś warszawskiej bibliotece książkę Thrawn: Zdrada? Bo pytałem w Narodowej i tam niby nie mieli.

Dla odmiany wrócę do sedna tematu - trochę lub mocno ograniczę, gdyż:
 - nie mam już więcej miejsca na nowe zakupy,
 - mam coraz mniej czasu na czytanie,
 - udziela mi się coraz częściej skleroza - niestety im więcej czytam, tym mniej pamiętam z tego co czytałem...

No bo Egmont wydaje dane serie (Mucha z EA też), z takimi przerwami, że sam też mam problemy by pamiętać co tam było w poprzednim tomie pół roku temu.
Trochę tytułów na kupce wstydu leży, ale głównie DCki. Jeszcze nadrobię, tylko w tym miesiącu jestem naprawdę zabiegany i poza czytaniem mam też inne sprawy.

Egmont sam ogranicza liczbę tytułów, albo puszcza duble, więc z przyczyn obiektywnych będę kupował mniej. Też mam stały budżet na komiksy na miesiąc, ale w Warszawie okazje same pchają się w ręce, więc czasem ciężko się powstrzymać.

Offline freshmaker


Offline xanar

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #43 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 08:26:03 »
Ale to można tam wstawić każdy inny produkt i będzie to samo, u mnie producent od maja wprowadza "opłatę energetyczną" jako osobną pozycję na fakturze, która może sobie rosną w nieskończoność a aktualnie będzie wynosić więcej niż transport.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline freshmaker

Odp: Obecna kondycja rynku komiksowego w Polsce
« Odpowiedź #44 dnia: Pn, 11 Kwiecień 2022, 08:46:27 »
tak jak napisalem ze artykuł niewiele wnosi ale padają wartośc np wzrostu kosztów druku o 80%. z grubego aplucha to sie przekłada na 30-40% wzrostu ceny okładkowej.