Autor Wątek: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu  (Przeczytany 31403 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline celtic

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #315 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 17:44:24 »
Facet przez 7 lat nie potrafił wydać głównej serii LL w całości, a bierze się za spin-offy.

Przecież wcześniej pisałes że LL nie jestes zainteresowany, a to był ten od Hatchette, sorry
Trzy Cienie - 10/10
Opowieści z czasów Kobry -8/10
Twierdzi Pereira -10/10
Bezprawie - 7/10
Locke & Key #1-6 - 9/10
Niezwyciężony - 7/10

Offline 79ers

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #316 dnia: Pn, 01 Maj 2023, 18:15:57 »
Mam nadzieję, że etap niedokończonych/urwanych serii Egmont ma już za sobą. LL to zdecydowanie jeden z większych sukcesów wydawnictwa - oczywiście z mojej czytelniczej perspektywy, więc dobrze, że bliżej niż dalej. Przygody młodego LL nie przekonują mnie natomiast ani trochę.

Offline ww24

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #317 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 10:48:13 »
Mam nadzieję, że etap niedokończonych/urwanych serii Egmont ma już za sobą. LL to zdecydowanie jeden z większych sukcesów wydawnictwa - oczywiście z mojej czytelniczej perspektywy, więc dobrze, że bliżej niż dalej. Przygody młodego LL nie przekonują mnie natomiast ani trochę.
Przekonywać nie muszą :) ważne że nabywców znajduje :) jak serie poboczne franczyzy Thorgala - może się nie podobać jednemu drugiemu - bez znaczenia skoro sprzedaż ogólnie idzie do przodu. Taki urok czasów nowożytnych - dożynanie złotych kur. Ja niektóre po prostu ignoruję i do przodu :)

Offline Spiff

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #318 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 13:42:19 »
No tak - TK w ciągu 7 lat wydał "tylko" 76 albumów serii. No po prostu tragedia. W takim tempie nie była nadrabiana jakakolwiek europejska seria komiksowa.
offtop.
Spoiler: PokażUkryj
W Niderlandach w latach (2006-2016) wyszło 71  integrali serii " Suse an Wiske" (ok. 260 albumów ).
policzmy:  120 mies. / 71 integ. =


=1.69014084507 integrala/miesiąc. :D
Żeby tak u nas kiedyś Lucky Luke'a wydali.

- No i jesteśmy na bezludnej wyspie.
- Jaka tam ona bezludna! A ty, to pies?

Offline 79ers

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #319 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 17:06:26 »
@ww24 ja akurat Thorgala kupuję po całości pomimo nierównego poziomu, podobnie jak LL. Odpuściłem jedynie Asteriksa(po LaTraviata) i polskiego Tytusa po księdze 18-tej.

Offline Midar

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #320 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 17:30:44 »
Facet przez 7 lat nie potrafił wydać głównej serii LL w całości, a bierze się za spin-offy.

Jak to można próbować wmawiać, że białe jest czarne. Sukces wydawnictwa jakim jest LL od Egmontu (w tym tempo wydawania), przedstawić jako porażkę.
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Maj 2023, 17:34:05 wysłana przez Midar »

Online xanar

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #321 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 17:44:57 »
Komentuję i krytykuję działania TK jako szefa Egmontu. Bo niektóre uważam za złe i niekorzystne dla komiksiarzy. I niektóre uważam, że robi z premedytacją, żeby sztucznie podbijać zysk wydawnictwa.
Ledwo TK zapowiedział odejście z Egmontu i juz coś się na rynku konkurencji dzieje. :) Oby tak dalej.
Bo TK przestał być szefem Egmontu i można dogadać się z Panini.
To już nie można mieć swoich poglądów na temat zakulisowych działań TK na polskim rynku komiksowym?
No bo to jest trochę dziwne. Ledwo padła wieść, że TK wreszcie odchodzi, a tu Mucha rzuca że wyda Ghost Ridera, X-Men Jima Lee i Brood Sagę Claremonta. I to z rocznym wyprzedzeniem. W którym poprzednim roku były od nich tak obfite zapowiedzi Marvela z continuuity??
Ale jak TK często sobie żartował "Po co ta konkurencja tyle wydaje?"
Facet przez 7 lat nie potrafił wydać głównej serii LL w całości, a bierze się za spin-offy.
Bo powiedział, że Egmont bazuje na nostalgii i że wydaje te duble, bo tak mu się podoba. No i dobrze i teraz go nie będzie.

Ale co ty się dziwisz, to jest jego twórczość z ostatnich paru dni, i jeszcze powiedzcie, że to jest normalne, przecież to jest jakaś obsesja na punkcie TK.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #322 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 17:53:52 »
@xanar że ci się chciało szukać i czytać jeszcze raz co on napisał to podziwiam.

Online xanar

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #323 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 17:57:53 »
To wcale nie jest takie czasochłonne, wybierasz posty Bazyla naciskasz Ctrl+F wpisujesz TK, i to jest z 90% jego postów z ostatnich paru dni.  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Dracos

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #324 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 19:48:50 »
Ale co ty się dziwisz, to jest jego twórczość z ostatnich paru dni, i jeszcze powiedzcie, że to jest normalne, przecież to jest jakaś obsesja na punkcie TK.

Jedni piszą że obsesja, ktoś że urojenia, a imo to mania prześladowcza. Najlepiej jakby psychiatra który z nami na tym forum się kolebie (a jestem więcej niż pewien że chociaż jeden się tutaj znajduje) napisał by parę słów na ten temat :)

Offline Kadet

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #325 dnia: Wt, 02 Maj 2023, 21:45:39 »
Dajcie spokój...

Czytanie postów Bazyliszka bywa męczące, ale męczące bywa też czytanie entego posta odnoszącego się do postów Bazyliszka, zwłaszcza z uwagami personalnymi. A żartowanie z chorób psychicznych też nie za bardzo mi podchodzi. Idąc w przyjemniejszy off-top:

@ww24 ja akurat Thorgala kupuję po całości pomimo nierównego poziomu, podobnie jak LL. Odpuściłem jedynie Asteriksa(po LaTraviata) i polskiego Tytusa po księdze 18-tej.

Z Asteriksa to radzę jeszcze wziąć album 32 "Galijskie początki", bo to jest zbiór szortów i wiele z nich pochodzi jeszcze z czasów Goscinnego. Z późniejszych... hm... "Asteriks u Piktów" był w porzo. Ludziom podobał się też "Papirus Cezara", mnie jakoś nie urzekł. Ogólnie obawiam się, że w przyszłości Asteriks rozwodni się jak Lucky Luke, gdzie osobiście po śmierci Goscinnego widzę jeden góra dwa albumy dorównujące mu poziomem na kilkadziesiąt ("Daily Star" i może "Pony Express", jakby ktoś był ciekawy).
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Bazyliszek

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #326 dnia: Śr, 03 Maj 2023, 07:15:25 »
@xanar że ci się chciało szukać i czytać jeszcze raz co on napisał to podziwiam.

Ale co ty się dziwisz, to jest jego twórczość z ostatnich paru dni, i jeszcze powiedzcie, że to jest normalne, przecież to jest jakaś obsesja na punkcie TK. 8azyliszka

Wyjaśnione.

Offline kaczogród

Odp: Tomasz Kołodziejczak odchodzi z Egmontu
« Odpowiedź #327 dnia: Pt, 05 Maj 2023, 00:58:04 »
@ww24 ja akurat Thorgala kupuję po całości pomimo nierównego poziomu, podobnie jak LL. Odpuściłem jedynie Asteriksa(po LaTraviata) i polskiego Tytusa po księdze 18-tej.
Polecam Tytus, Romek i A’Tomek księgę XIX ,,Tytus aktorem". Ostatnio czytałem wprawdzie dawno ale czytało mi się całkiem przyjemnie.
,,le monde est absurde"