Autor Wątek: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem  (Przeczytany 8677 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sgor

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #15 dnia: Śr, 05 Luty 2020, 20:12:24 »

Offline sgor

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #16 dnia: Nd, 01 Marzec 2020, 22:19:42 »
Trzymam kciuki żeby dotrzymali terminu.

https://www.facebook.com/GaleriaMistrzowPolskiegoKomiksu/photos/a.195834567829200/663793964366589/?type=3&theater

Stacjonarna galeria komiksu i ilustracji z 4000 prac samych najwybitniejszych polskich autorów.

Offline freshmaker

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #17 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 15:29:52 »
orientujecie się może w jakiej wysokości opłaty celne naliczają za plansze sprowadzane z usa? dziś miałem niemiłą niespodziankę bo w skrzynce zamiast planszy był polecony z prośbą o wyjaśnienia.

Offline Hans

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #18 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 18:22:06 »
Powinni doliczyć Ci średnio 23% od wartości.
Masz zdjęcie nadania w liście z celnego z informacją jaką wartość przesyłki zgłaszał wysyłający.
Najlepiej podać dokładne wyjaśnienie co jest w środku i ile za to dałeś (nie dołączaj paragonU, wpłaty czy wydruku konta czy paypala - napisz ze nie masz i po prostu nie żądają dodatków a ty szybciej załatwisz formalności.). Bardzo często otwierają przesyłki i wewnątrz sprzedawcy dorzucają paragony. A teraz najlepsze, jak otworzą Twoją przesyłkę aby ją sprawdzić, to urząd pocztowy przy urzędzie celnym dolicza dodatkową kwotę za ponowne pakowanie (nawet samo oklejenie)  :)
Kiedyś wzywali raz na jakiś czas, teraz prawie przy każdej przesyłce mam wezwanie do celnego.

Offline freshmaker

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #19 dnia: Pt, 22 Maj 2020, 18:31:47 »
no to tylko trzymam kciuki żeby dotarło w całości.

Offline freshmaker

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #20 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 16:36:56 »
no to zapłaciłem 146 pln dzis na poczcie - 130 pln cło i opłaty pocztowe. to jest chore wg mnie. przelicznik dolara zastosowali chyba z 1usd = 4,50 pln.

wiem ze sa jakies opcje zamawiania na adres w usa i pakują to do kontenera. znajomy tak kilka lat temu kupowal kindle. zastanawiam sie czy to warte zachodu.

Offline Kielo

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #21 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 22:02:47 »
Ja do zakupow z US uzywam serwisu myus.com, ale w tym przypadku nie byloby zadnej roznicy, bo jesli wartosc towaru przekracza $100 - podlega on oplatom celnym.

Offline starcek

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #22 dnia: Śr, 27 Maj 2020, 22:23:08 »
no to zapłaciłem 146 pln dzis na poczcie - 130 pln cło i opłaty pocztowe. to jest chore wg mnie. przelicznik dolara zastosowali chyba z 1usd = 4,50 pln.

wiem ze sa jakies opcje zamawiania na adres w usa i pakują to do kontenera. znajomy tak kilka lat temu kupowal kindle. zastanawiam sie czy to warte zachodu.

Ja tak kupuję od jakiegoś czasu, tyle że to uczy cierpliwości - paczka płynie od 4 do 6 tygodni , no i ja nigdy nie zamawiałem elektroniki. Tyle, co zapłaciłeś na poczcie, to ja chyba zapłaciłbym za wysyłkę ok. 10 kg komiksów.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline freshmaker

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #23 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 08:35:53 »
w tym wypadku plansza kosztowala 135 usd. doliczyli mi 21% vat tak jak pisał hans a nie cło. pytanie czy do zakupów poniżej 100 usd też doliczają vat.

Offline starcek

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #24 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 16:30:29 »
Tak, ponieważ 22 EUR to granica:
    "- towary do 22 EUR są zwolnione z opłat – w tym z cła i podatku VAT (wyjątek od tej reguły stanowią towary objęte akcyzą);
   -  towary od 22 EUR do 150 EUR – za takie przesyłki trzeba zapłacić podatek VAT i opłaty celne;
    - towary od 150 EUR wzwyż – tego typu paczki wymagają uiszczenia opłat celnych, cła oraz podatku VAT."
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Cypher

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #25 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 21:36:20 »
Nieprawda z tą granicą 22 euro.
Jeśli zamawiasz coś wysyłkowo, to zwolnienie nie obowiązuje.
Plus do tego ambitny celnik i ... niedawno płaciłem VAT za przedmiot wartości 70 złotych a był on i tak mniejszy od tych idiotycznych opłat celno pocztowych. :(

Offline starcek

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #26 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 22:27:37 »
Wygląda na to, że sprowadzałes z Chin - na to powyższe zdaje się nie obowiązuje.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.

Offline Leyek

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #27 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 22:30:25 »
Płaciłem kiedyś cło i/lub Vat za jakiś sprzęt.

Ale opłaty za plansze/rysunki, o których powyżej piszecie to jest zdzierstwo (żeby delikatnie nazwać).

Offline freshmaker

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #28 dnia: Cz, 28 Maj 2020, 23:03:34 »
pytanie czy nie powinien być VAT jak na komiksy 5%. w papierach mi to rozliczyli jako „rysunki”.

Offline Hans

Odp: OA - oryginalne grafiki związane z komiksem
« Odpowiedź #29 dnia: Pt, 29 Maj 2020, 02:06:28 »
Już Ci wszystko opisuję, bo sam zmuszony byłem poznać chore przepisy, w Polsce po powrocie do kraju.
Nie płacimy cła, ponieważ zgodnie z serwisem TARIC import ręcznie malowanych obrazów ze Stanów Zjednoczonych objęty jest cłem w wysokości 0%.
Jednak urząd nalicza VAT od wartości. Zgodnie z art. 41 ust. 1 ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), stawka podatku wynosi 22%.
Lecz jest jeden wyjątek: na mocy art. 120 ust. 2 ustawy, stawkę podatku 7% stosuje się do importu dzieł sztuki, przedmiotów kolekcjonerskich oraz antyków.
A teraz najśmieszniejsze (ale nie dla nas):
Urzędy celne dostały polecenie naliczania stawek VAT w wysokości 22% od niemal wszystkich przychodzących przesyłek z USA. Udowodnienie, że dana przesyłka podlega niższej stawce VAT jest niezwykle trudne i nawet przez kilka miesięcy można nie zobaczyć swojej paczuszki. Wiem bo sam ponad rok czekałem na akwarelę (niekomiksową wprawdzie, ale z planszami tez jest kłopot) i sprawa skończyła się w sądzie. Taki mamy dziadowski kraj i system, że urzędnik przyklepie zgodnie z wytycznymi z góry, a jak się nie zgadzasz to możesz odwoływać się do sądu a w praktyce możesz niewiele.
Przez 10 lat mieszkałem w Anglii i w Belgii i nigdzie nie było takich powikłań oraz problemów. Przesyłki przychodziły do mnie z całego świata.
Teraz zamawiam przesyłki do przyjaciół w Europie, a oni dodatkowo je pakują i przesyłają do mnie do Polski. Może i dłużej się schodzi, ale wiem że nie będę musiał się z nikim przepychać w urzędach i tracić mnóstwa czasu oraz nerwów.