Autor Wątek: Nowości komiksowe na blogach  (Przeczytany 234290 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.




Offline Severan


Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #454 dnia: So, 29 Maj 2021, 22:20:03 »
Takiego bloga z recenzjami ostatnio znalazłem. Autor się nie chwali to proszę, miłej lektury.

Dopiero teraz zauważyłem  :-[
Musiałem mu podpaść, bo starannie mnie wymazał z W7, jak ja to teraz moim dzieciom wytłumaczę  :o

Offline Lyricstof

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #455 dnia: So, 29 Maj 2021, 22:54:22 »
Musiałem mu podpaść, bo starannie mnie wymazał z W7  :o

Chyba przesadzasz, albo nie czytasz dokładnie.  ;D Cytat z recenzji "Operacji Totenkopf"

Cytuj
Na temat serii Wydział 7 powstałej dzięki zaangażowaniu Marka Turka napisano już chyba wszystko. W tej chwili jesteśmy w trakcie drugiego sezonu, ale każdy czas jest dobry by przypomnieć sobie sezon pierwszy i od czego się to wszystko zaczęło.
Greed is leaking like water. On your way. Hidden lurks lust.

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #456 dnia: So, 29 Maj 2021, 23:11:53 »
Chyba przesadzasz, albo nie czytasz dokładnie.  ;D Cytat z recenzji "Operacji Totenkopf"

Jak zawsze przeczytałem wszystkie recki o W7 z bloga, ten cytat to jedyne miejsce, w którym pada moje nazwisko.
W sumie powinienem się już przyzwyczaić, ale jednak za każdym razem trochę bolesne jest czytanie, że odpowiadam jedynie za "powstanie serii" (w sumie i tak dobrze, że czasami ktoś przynajmniej tyle zauważy). Naprawdę nie chcę podważać wkładu Tomka, bo robi olbrzymią i świetną robotę jako scenarzysta, ale kurcze, tyle pracy, serca i pomysłów ile tam wkładam, zredukowane w większości recenzji do "wpadł na pomysł serii" jest trudne do przełknięcia  :(
Mam taką pamiątkę z nominacji W7 do komiksu roku na MFKiG, dopisali mnie na szybko długopisem na marginesie jako kolorystę pierwszego zeszytu  :D

Offline misiokles

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #457 dnia: Nd, 30 Maj 2021, 00:09:28 »
Ale czy to nie jest pokłosie tego, że ludzie przepisują informacje ze stopki w komiksie? Owszem tam stoi też że pomysłodawcą i koordynacją jest Marek Turek, ale... czy to nie ta sama sytuacja, że recenzując najnowsze Thorgale trzeba zaznaczać, że pomysłodawcą był Van Hamme? Skąd czytelnik ma wiedzieć z tych stopkowych informacji ile w danym zeszycie jest roboty Kontnego a ile Turka? Pomyłki nie wynikają ze złej woli:)

Offline turucorp

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #458 dnia: Nd, 30 Maj 2021, 00:29:42 »
Ale czy to nie jest pokłosie tego, że ludzie przepisują informacje ze stopki w komiksie? Owszem tam stoi też że pomysłodawcą i koordynacją jest Marek Turek, ale...

ech... w pierwszym sezonie w każdym zeszycie jest informacja, że pomysł (historii zawartej w zeszycie) to robota moja i Tomka, być może uczciwe opisanie tego, kto za co odpowiada było nieczytelne, dlatego w drugim sezonie zmieniliśmy na "historia'", co zdaje się, że nadal jest nieczytelne.
Tu naprawdę nie chodzi o roszczenie sobie jakiś dodatkowych praw czy profitów z mojej strony, ale ciężko w języku polskim inaczej i klarownie opisać strukturę powstawania tej serii.
Jakoś w filmach i serialach to funkcjonuje (vide chociażby "Wataha"), odrębnie podawani są scenarzyści, a odrębnie pomysłodawcy.
Jestem dosyć starym człowiekiem i staram się jedynie zadbać o to co mnie pozostanie  ;)
A Van Hamme nie ma właściwie nic wspólnego z nowymi "Thorgalami" i to niestety widać i czuć  :(

Offline eridraven

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #459 dnia: Nd, 30 Maj 2021, 11:19:43 »
Start Marvel Fresh w Polsce

W maju 2021 wystartowała kolejne linia wydawnicza Marvela o nazwie - Marvel FRESH. Czy poczułem zmianą oraz czy jestem zadowolony, dowiecie się oglądając niniejszy film.

A w odcinku o:

🤜Wojny nieskończoności: Odliczanie
🤜Wojny nieskończoności
oraz ostatni tom z Marvel NOW! 2.0
🤜Potężna Thor. Tom 5. Śmierć Potężnej Thor.

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Offline Motyl

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #460 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 17:20:53 »


Offline eridraven

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #462 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 10:04:42 »
Co z tym Jokerem? Czyli majowe komiksy DC

W maju w polskim DC Comics brylował Joker za sprawą aż dwóch komiksów z jego udziałem. Czy okazał się księciem zbrodni zdolnym zaspokoić mój gust? Ponadto parę słów o komiksie dla nastolatków w oczach dwa raz starszego komiksiarza.

W odcinku o:

🤜Kod Oracle
🤜Uniwersum DC. Batman – Ich mroczne plany. Tom 1
🤜Black Label. Batman – Trzech Jokerów

Mile widziane łapki w górę i komentarze! :)

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy


Offline eridraven

Odp: Nowości komiksowe na blogach
« Odpowiedź #464 dnia: Nd, 20 Czerwiec 2021, 10:50:55 »
W czerwcu 2021 roku na tapet biorę kolejne dwa komiksy od Wydawnictwa Lost in Time:

🤜Świat Dryftu. Tom 2. Opowieść o czarodziejach
🤜Laowai.

Czy świat fantasy wykreowany przez Kena Broedersa wciągnął mnie na dobre? Czy starcie świata zachodu i wschodu wywarło na mnie wrażenie? Odpowiedzi znajdziecie w najnowszym filmie na moim kanale.

Zapraszam do oglądania!

Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy