Autor Wątek: Szukam komiksu  (Przeczytany 45575 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online volker

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #285 dnia: Wt, 20 Luty 2024, 14:26:33 »
Kiedyś w Toruniu w akademiku były prezentowane plansze A4 Grabarza innego niż ten obecnie rysowany przez Śmiechosława.
 

 
GRABARZ - przedwieczna i enigmatyczna postać odkryta ponad piętnaście lat temu przez Daniela Grabowskiego i Wojciecha Ciesielskiego w Toruniu. Być może to nie on zapalił światło, ale z pewnością je zgasi, bowiem zawsze musi być ktoś, kto posprząta.

Czy ktoś zna miejsce gdzie można znaleźć te plansze komiksowe albo inne materiały o tym komiksie?
Szczątkowo jakieś paski są tu: http://gardzina.blogspot.com, ale trochę mało tego. Szukam czegoś więcej.

Online Rodrigues

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #286 dnia: Wt, 20 Luty 2024, 15:52:03 »
W 32 numerze "Zeszytów Komiksowych", traktującym o zinach, na stronach 110-111 są dwa jednoplanszowe komiksy z tą postacią (ich tytuły to: "Myśli nieuczesane" i "Wyprowadzenie"). Seria jest opisana jako "Grabarz. Zza grobu".
« Ostatnia zmiana: Wt, 20 Luty 2024, 16:18:25 wysłana przez Rodrigues »

Offline saruman

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #287 dnia: Śr, 21 Luty 2024, 21:37:31 »
Może ktoś kojarzy... Jakieś 20 lat temu czytałem komiks:
- wymiary coś chyba jak świat akwilonu i podobna ilość stron
- beżowa okładka, miękka oprawa
- komiks był częścią jakiejś chyba dłuższej serii
- bohaterami byli chyba Meksykańcy (nie jestem pewien), trochę kojarzą mi się z daltonami (też może mi się zdawać), a akcja chyba działa się jakoś w czasach wojny secesyjnej, albo coś około, bo chyba byli tam żołnierze z tego okresu, ale mogę się mylić, możliwe też, że sami bohaterowie byli dezerterami?
- pamiętam, że wysadzali jakiś most, którym jechał pociąg, a później np. trafili do celi z której uciekli
- komiks chyba w humorystycznym klimacie
- kiedyś myślałem, że może to był któryś lucky luke (nie czytałem żadnego), ale przeglądałem wszystkie okładki i nie znalazłem nic podobnego
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Luty 2024, 21:40:02 wysłana przez saruman »

Offline Death

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #288 dnia: Śr, 21 Luty 2024, 21:43:56 »

Offline saruman

Odp: Szukam komiksu
« Odpowiedź #289 dnia: Śr, 21 Luty 2024, 21:47:02 »
Tak, o to mi chodziło :D Dzięki!

Miałem ten tom "Dla piętnastu setek dolarów", który jest na liście na gildii.

Dobrze zapamiętałem, że bohaterami w tym tomie byli między innymi Meksykanie (oczywiście w sombrero :D)
« Ostatnia zmiana: Śr, 21 Luty 2024, 22:08:31 wysłana przez saruman »