Autor Wątek: Noworoczne postanowienia  (Przeczytany 9035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PJP

Noworoczne postanowienia
« dnia: So, 28 Grudzień 2019, 17:16:21 »
Nie jestem fanem noworocznych postanowień, bo cała ta idea jest dla mnie dość dyskusyjna ale zrobię wyjątek dla komiksów ;) Czytam w zasadzie po kawałku z różnych gatunków czy serii, więc nie idę w kierunku powiększania kupek wstydu. Od dawna chodzi za mną stworzenie kolekcji komiksowych katalogów i chyba zacznę zbierać wrysy. To plan minimum oprócz standardowych zakupów czy uzupełnień.
Planujecie coś szczególnego w 2020?

Offline Wolvi

Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #1 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 17:20:18 »
 Tak planuję powiększyć kupkę wstydu ! ;)

Offline OokamiG

Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #2 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 17:21:55 »
Planuję kupować mniej, ale postanowienia zazwyczaj biorą w łeb, więc i tak pewnie kupię więcej.

Offline death_bird

Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #3 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 17:27:04 »
Podobnie.
Może nie tyle pod kątem nowego roku jako takiego, ale również postanowiłem sobie dokonać specjalizacji i kupować mniej. Początek roku w Egmoncie i Atomie sprzyja (zaległości zakupowych też zrobiło się mniej); inna sprawa, że Mucha...  ::)
Nic to. Zobaczymy jak będzie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Klint

Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #4 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 19:29:19 »
Moje postanowienia są uwarunkowane planami wydawnictw. Niemniej pewnie znów kupię więcej niż będę zakładał.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #5 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 19:33:29 »
Oczywiście postanawiam kupować mniej, a pewnie kupię tyle samo albo więcej. Niemniej wierzę, że jednak uda mi się zmniejszyć zakupy.

Offline isteklistek

Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #6 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 19:57:36 »
Najbardziej wypasione wydanie artbooka Bruce'a Timma od Fleska. Na całe szczęście nie będzie finansowane przez platformę crowdfunding tylko przez wydawnictwo, więc raczej można będzie przez polski sklep kupić. Druga rzecz to zdobycie jakiegoś blanka, rysunku od autora albo Sejic, albo Lupacchino. Pozostałe rzeczy do zakupienia: Absolute Art Adam Hughes, Omnibusy: Batwoman, She Hulk Byrne, She Hulk Slott.
« Ostatnia zmiana: So, 28 Grudzień 2019, 20:06:57 wysłana przez isteklistek »

Offline gashu

Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #7 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 20:05:17 »
Postanowienie numer 1 - pozbyć się "kupki wstydu" (czytając zalegające na niej komiksy, nie paląc nimi w piecu).

Bender

  • Gość
Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #8 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 20:58:29 »
Moje postnowienie to pozbyć się przynajmniej 3 z 4 kupek wstydu. I niekoniecznie przez nałożenie jednej na drugą.

Offline Cyber

Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #9 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 21:35:20 »
Moje postanowienie noworoczne! Rzucam kupowanie komiksów........................ w małych ilościach  ;D

Offline MarcusSz

Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #10 dnia: So, 28 Grudzień 2019, 23:13:47 »
Może nie do9 końca noworoczne (bo takich nie uznaje), ale przeprowadzić selekcję części kolekcji i po przeczytaniu/ponownym przeczytaniu pozbyć się choć części komiksów SH (szczególnie Marvel Now, bo jakoś DC bardziej lubię w komiksach).
Uzupełnienie kolekcji o kilka brakujących europejskich tytułów.
Większa selekcje przy zakupie nowych pozycji.
Powrócić do co niektórych mang (ostatnio już powoli zacząłem).
Ale najciężej będzie po sprzedawać, bo jednak dusza kolekcjonera się buntuje  :'(

Offline Hans

Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #11 dnia: Nd, 29 Grudzień 2019, 12:54:47 »
Już od jakiegoś czasu zmieniłem sposób kolekcjonowania.
Teraz dużo bardziej selektywnie wybieram kupowane komiksy i odszedłem od opcji „biorę wszystko, albo przynajmniej większość”.
Upodobałem sobie natomiast wydania powiększone oraz ekskluzywne. Obecnie mocno zastanawiam się nad absolutami.
I uzupełnienie tego typu albumów jest moim głównym postanowieniem.

Offline Gazza

Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #12 dnia: Pn, 30 Grudzień 2019, 10:40:39 »
Czytać więcej, ograniczyć nałogowe zakupy oryginalnych zeszytów do minimum i zaliczyć MFKiG jeśli lineup będzie godny. :)

Offline perek82

Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #13 dnia: Pn, 30 Grudzień 2019, 11:11:56 »
Naprawić półkę wstydu, która mi się zaczyna od ściany się odrywać (podejrzewam, że dziecko się wspinało, bo tam kiedyś schowałem telefon za karę).
Przeczytać to co na dziś jest na półce wstydu i jeszcze coś z półki żony (Tokarczuk, Twardoch, itd.)
Z komiksami wyszedłem już na prostą (ospa mi w tym pomogła ostatnio), więc chyba to jeszcze nałóg nie jest. Niemniej jednak trzeba mieć kontrolę nad bestią.
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

Offline rzodkiew

Odp: Noworoczne postanowienia
« Odpowiedź #14 dnia: Pn, 30 Grudzień 2019, 12:07:48 »
U mnie jedyne postanowienie to zapoznać się z uniwersum Dredda.