Autor Wątek: Nowe wydania posiadanych komiksów  (Przeczytany 9949 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Crono

Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #15 dnia: Pn, 08 Kwiecień 2019, 22:08:16 »
Spiff - sporo tego. Mnie w pamięci utwił jeden z użytkowników (chyba forum gildii), który kolekcjonował ... wszystkie wydania bodajże Asteriksa u Brytów (tzn. wszystkie wszystkie wydania - z całego świata). :) Generalnie jednak dupli w większości unikamy, ale mimo wszystko pojawiają się w naszych kolekcjach. Może zatem trochę racji jest w stwierdzeniu, że najlepiej się sprzedaje coś, co już czytelnik zna (i jest dobre).

Offline roble

Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #16 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 07:59:12 »
W duble ladujemy się bo nowe powiększone ładniejsze wydania kuszą. Długo walczyłem żeby nie kupić znów legend naszych czasów od Bilala i dałem radę. Teraz znów będzie mnie męczył Marvano i jego Berlin oraz grand prix.

Offline Teli

Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #17 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 09:13:35 »
Jak że jakiś czas temu zdałem sobie sprawę z tego że ilość miejsca w mojej biblioteczce jest mocno ograniczona staram się nie dublować. Wyjątkami w przypadku komiksów są duble z kolekcji które w miarę możliwości wymieniam na wersje nie kolekcyjne. Jako że same kolekcje kupuję bardzo wybiórczo nie mam wewnętrznych oporów żeby puścić dany tom z minimalną stratą na allegro. Także w przypadku komiksów dubli nie posiadam.

Inaczej sprawa ma się z częścią książkową mojej kolekcji gdzie duble się trafiają i są czynione z premedytacją. Tutaj wchodzi osobisty konik w porównywaniu jakości tłumaczeń który zaczął się od małej kolekcji Władcy Pierścieni Tolkiena którego mam już chyba w pięciu różnych wersjach -  jak mam zły dzień wyciągam z półki pierwsze wydanie Łozińskiego (to nie poprawione) po słowach "Kiedy Bilbo Bagosz z Bagoszyna..." od razu wraca mi humorek bo to jest tak złe że aż dobre :D
TO samo tyczy się Diuny, niektórych dzieł Kinga jak i klasyków literatury.

Online Martin Eden

Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #18 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 09:48:25 »
Ja się w duble ładuję w przypadku starszych pierwszych wydań. Mam straszną frajdę w porównywaniu tłumaczeń - to pokazuje jak zmienia się język, słownictwo i podejście tłumaczy.
Przykłady to Corto Maltese, Valerian, Yans, komiksy AS Editor, trochę Thorgal, no i TM-Semic.
Drugi rodzaj dubli to cz-b vs wydanie kolor. Ale tego jest niedużo.

Offline Gascon200

Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #19 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 10:04:20 »
Niezbyt często się spotykam z taką sytuacją, ale jeśli tak jest, to kupuję nowe wydanie. Czasem że względu na nowe dodatki, czasem na kolor, a czasem jak Martin Eden lubię sobie porównać tłumaczenie obu wydań, co się pozmieniało, czy coś straciło sens itp. Czasem dubluje jeśli np. jakaś korporacja wyda nowy komiks, który wcześniej był w jakiejś kolekcji, zwykle superhero :P

Offline R~Q

Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #20 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 14:36:29 »
Staram się nie dublować ale...
Wieczna wojna - nam wydanie z 1990 r. , i Egmontowe na miękko i na twardo.
Antresolka Baranowskiego - mam wyd. MAWu ,  Ongrysa  i kolekcjonerskie płócienne
Skąd się bierze woda sodowa Baranowskiego - MAW i Ongrys wyd. 1 + wyd . 2 - poprawione (tekst w dymkach)
Thorgal - wyd.Orbita , Egmont ,Hachette i 500 ( czekam)
Lucky Luke - stare od Egmontu , małe zbiorczaki i nowe od E
Asteriks - kilka albumów
Tytusy i Kleksy  - multum róźnorakich kombinacji
Szninkiel - Orbita , Egmont i Hachette
Kajko i Kokosz - mam stare , nowsze i najnowsze
Ostatnio zdublowałem Bezdomne wampiry i O zmroku - mam pojedyńcze i zbiorcze od KG
Zdublowany Funky Koval -  stare z KF , miękkie ( czarna paskudna okladka ) i zbiorczy
Valerian ...
starczy


Czyli nie starasz się nie dublować

Offline gashu

Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #21 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 19:38:57 »
Czasem wymieniam oryginalne wydania na polskie, bądź na odwrót (zwłaszcza w przypadku niedokończonych serii).
Nie mam w zwyczaju kupować nowych wydań posiadanych już komiksów.

Offline Damballa

Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #22 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 21:12:10 »
Czasami coś wymieniam na lepsze oryginalne wydania. Jak choćby Planet Hulk z kolekcji na Planet Hulk Omnibus, czy Hellboy miękki egmontu na Library od DH. Ale Uncanny X-Force z wydań complete collection wymieniłem na Musze wydanie.
Z dubli trzymam tylko X-Men i Spider-Mana z Semica i kolekcyjne, oraz Sandman od Egmontu, którego najpierw miałem w twardej, a jakiś czas temu zdublowałem 7 tomami w wydaniu Absolute.
Poza tym staram się nie trzymać dubli, szkoda mi miejsca.

Offline Deg

Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #23 dnia: Wt, 09 Kwiecień 2019, 21:44:05 »
Nie ma reguły. Czasem coś wymienię, czasem wolę oszczędzić i zostać przy starszym wydaniu. Zależy, od sentymentu, jakości, tłumaczenia, ceny, itd. Przykładowo, stare albumy Lucky Luke wymieniłem, bo moje były podniszczone. Sin City zostawiłem miękkie, bo mi to wystarczy. Thorgale z Orbity wymieniłbym na Egmont, ale tylko na miękkie oprawy, a z tym problem. Ghost Ridera i Punishera z Mandragory wymieniłem na Hachette, bo i tak mam prenumeratę. Hugo z Orbity miałem zamiar wymienić, ale ich tłumaczenie mnie się akurat nie podoba  :P Czyli, nie ma reguły :)
This is my truth, tell me yours.

Offline Archie

Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #24 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 16:16:18 »
Jak to jest z wydaniem Calvina i Hobbesa przez Egmont? Tomy 1-7 mają rozmiar "kwadratowy" (23,5 x 21,5 cm), a tomy 8-11 typowego prostokąta (16,5 x 21,5 cm). Wiadomo czym zmiana formatu była podyktowana i czy od Egmontu pojawił się dodruk z ujednoliceniem rozmiarów?
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthafuckin' happens. And it can happen to you."

Offline Arne

Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #25 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 18:43:31 »
Calvin i Hobbes tak samo byl wydawany w oryginale. Do tej pory nie ukazalo sie po polsku wydanie calosci w jednym, spojnym formacie.

Offline Pawel.M

Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #26 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 18:53:31 »
Dubluję tylko wtedy, jeśli spełnione są łącznie dwa warunki: 1) Nowe wydanie jest znacznie lepsze od starego, 2) stare mam niekompletne.

Bender

  • Gość
Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #27 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 18:55:08 »
3) i dlatego, że to Incal ;)

KOMIKSIARZ

  • Gość
Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #28 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 18:56:39 »
Też staram się nie dublować. Ale może być różnie. Jak już coś kupię to muszę mieć komplet, albo nic. Albo też czekam na nowe wydanie a starych staram się nie kupować.

Offline starcek

Odp: Nowe wydania posiadanych komiksów
« Odpowiedź #29 dnia: Pn, 11 Maj 2020, 18:57:59 »
Dubluję, ale po czasie przychodzi refleksja i zaczyna się redukcja.
Za każdym razem, gdy ktoś napisze: 80-ych, 70-tych, 60.tych, '50tych - pies sra na chodniku w Tychach.