Autor Wątek: Nowe i zmienione wydania wydanych już w Polsce serii i albumów komiksowych i man  (Przeczytany 338 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Takesh

Naszła mnie myśl na stworzenie takiego tematu, gdy ostatnio w miarę nowy forumowicz chciał się czegoś dowiedzieć o DD Millera. Znalezienie właściwych porównań i opisów nie jest łatwe w gąszczu wszystkich informacji. A jak jeszcze dostaje się bazylowe odpowiedzi bez ładu i składu, to tym bardziej można się pogubić. Poza tym wystarczy wspomnieć Borgie w wersji Screamu i lawiny komentarzy... A pamiętam jak jeden z forumowiczów zrobił piękne porównanie wszystkich wydań DD Millera i Romity, ze wskazaniem na różnice w tłumaczeniu. Czy inne pięknie opisane i zilustrowane zdjęciami porównania innych pozycji, nad którymi ktoś poświęcił sporo czasu, a teraz ciężkie do znalezienia.

Dlatego proponuję tutaj wrzucać tego typu porównania, nowe, jak i stare. Wszelkie konkretne opisy różnić, zdjęcia, dodatkowe podpowiedzi co dalej z np. nie dokończoną serią, a która od nowa została wydana.

Mam nadzieję, że ten wątek będzie pomocny wszystkim zagubionym, czy też niezdecydowanym co do ewentualnej wymiany starych wydań na nowe.

Przy okazji mała prośba, aby nie zaśmiecać wątku nie istotnymi komentarzami. Te niech dalej dzieją się w odpowiednich wątkach wydawców, serii, czy autorów. Bo kolejne kilkadziesiąt stron oburzenia i tłumaczeń, jak w przypadku Borgii, zostawmy w tamtych wątkach.

Dlatego kto ma opracowane fajne porównania  - wrzucajcie!

Kto potrzebuje jakiegoś porównania- pytajcie!


A ja zacznę pytaniem o Miecz nieśmiertelnego. Jak nowe tłumaczenie, wydanie? Warto całość wymienić? Czy może da radę sensownie tylko dokupić kolejne tomy? Jeśli tak, to jak mają się egmontowe tomy do nowych?