Autor Wątek: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów  (Przeczytany 358548 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #285 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 08:23:44 »
Uwielbiam twórczość Jaya Anacleto, ale szkoda, że tworzy głównie takie exclusive covery. Jego czarno-białe wrzuty na instagramie to dopiero mistrzostwo...

Edit: tak prezentuje się STAR WARS #64 GRANOV GREATEST MOMENTS VAR:

« Ostatnia zmiana: Cz, 14 Marzec 2019, 10:12:44 wysłana przez Gazza »

sum41

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #286 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 11:31:43 »
Zgadzam sie Gazza co do Jaya Anacleto i wbrew temu co myśli większość to nie jest b&w w tuszu a sam ołówek (czasem ale rzadko gdzieś się wspomoże tuszem) - sledze jego prace i cenie je za ich mnogość detali :)

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #287 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 17:51:00 »
Savage Avengers #1 Midtown Exclusive Lucio Parrillo Variant Cover  ::)

sum41

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #288 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:33:48 »
Hmm mutanci, zombie, napromieniowani a moze stuknieci? Hmmm...

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #289 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:49:13 »
Akurat mają na sobie symbionta :P

sum41

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #290 dnia: Cz, 14 Marzec 2019, 20:51:49 »
Rece Conana wygladaja jak po napromieniowaniu i owrzodzeniu  8)

Offline Grzmichuj

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #291 dnia: Pt, 15 Marzec 2019, 00:32:25 »
Powinni brać przykład z DC jak robić warianty, aby wszystko było dyskretnie rozmieszczone, aby nie gryźć się z wariantem.

To chyba DC właśnie jest mistrzem w psuciu okładek. Wprowadzili minimal trade dress, owszem, ale ich maximum trade dress to dopiero porażka. Porównaj art z final cover, heh




Myślę, że to akurat ma mało wspólnego z prawdą ;) Artgerm, z logiem czy bez, i tak sprzedaje się zazwyczaj bardzo dobrze i żaden trade dress tego nie popsuje. Chętni na okładkę virgin zapewne się znajdą, jednak jest to ratio 1:200, więc mało sklepów dostanie ten wariant. Z tego powodu można zapomnieć o nakręcaniu popytu tą wersją, bo zwyczajnie mało kto będzie miał okazję kupić ten cover. Zapewne zarobek z wersji open będzie znacznie większy.
No i tutaj ciekawa rzecz. Virgin cover stoi po $200 od 2 dni w preorderze i nie spieszy mu się z wyjściem. To jest sztuka sprzedać raw exclusive dzisiaj w tej cenie. CGC, owszem, tutaj nie ma problemu, ale raw w tej cenie nawet Lau ciężko zrobić. A open variant zapewne dobrze idzie.
Wygląda na to, że 1:200 wyznacza tylko orientacyjną cenę komiksu na podstawie ilości zamówień (jeśli cena dla sklepu to $1, to sprzedając virgin finansuje się zamówienie 200 open variantów), ale faktyczny stosunek exclusive do nakładu może być wyższy (1:100, 1:50).
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline stachel

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #292 dnia: So, 16 Marzec 2019, 01:37:55 »
Gdzie Wy te wszystkie warianty kupujecie? Ostatnio zacząłem szukać paru wariantów, które tuż tuż mają mieć  premierę i w Atomie żadnych rzadszych nie mają (tj. 1:50, 1:100), wątki o zakupie komiksów tu, czy na gildii też w tym temacie nie pomagają, a na ebayu znalazłem jeden, ale wysyłka z USA przerosła cenę komiksu.

John_

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #293 dnia: So, 16 Marzec 2019, 01:41:29 »
Świeżynka. Czy Miller wróci do formy?


Offline Red Fury

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #294 dnia: So, 16 Marzec 2019, 07:04:03 »
Gdzie Wy te wszystkie warianty kupujecie? Ostatnio zacząłem szukać paru wariantów, które tuż tuż mają mieć  premierę i w Atomie żadnych rzadszych nie mają (tj. 1:50, 1:100), wątki o zakupie komiksów tu, czy na gildii też w tym temacie nie pomagają, a na ebayu znalazłem jeden, ale wysyłka z USA przerosła cenę komiksu.

O dany wariant zawsze trzeba się pytać mailowo ( wysyłając załącznik) w Atom Comics to że czegoś akurat nie ma na stronie, nie znaczy, że nie mogą tego sprowadzić.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline isteklistek

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #295 dnia: So, 16 Marzec 2019, 11:15:39 »
Zazwyczaj wariant jest opisany. Jeżeli jest dodane zdjęcie z tytułem i numerem, to zazwyczaj standardowa okładka, jeżeli w zdjęciu jest opis VR, to standardowy warianty. Z tym raczej nie ma problemu ze zdobyciem, schody się zaczynają, gdy są 1:25, 1:50 itd. itd., wtedy trzeba pisać do ATOM i z tym jest różnie, jeżeli jeszcze jest sporo czasu do premiery i zamówienia są otwarte, to możne się udać. Po premierze jest trudniej, ale też jest możliwe.

Warianty z opisem np. " Midtown Exclusive Lucio Parrillo Variant Cover" ATOM nie ściągnie, bo to sklep je wydaje i tylko w tym sklepie można je kupić. Może się zdarzyć, że ten sam wariant jest promowany jako specjalny dla sklepu w dwóch różnych miejscach, ale i tak zasada jest ta sama, jeżeli chodzi o zakup.


Catwoman #12 Artgerm Variant

« Ostatnia zmiana: So, 16 Marzec 2019, 11:27:07 wysłana przez isteklistek »

Offline stachel

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #296 dnia: So, 16 Marzec 2019, 11:31:42 »
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, wariant na którym mi najbardziej zależy wychodzi w maju, więc może uda się jeszcze przez Atom. Później tylko eBay, czy polecacie jakieś sklepy zagraniczne?

Catwoman #12 Artgerm Variant
Artgerm robi cudowne okładki, chociaż ta akurat nie robi na mnie aż takiego wrażenia.
« Ostatnia zmiana: So, 16 Marzec 2019, 11:34:59 wysłana przez stachel »

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #297 dnia: So, 16 Marzec 2019, 11:46:14 »
Tak z ciekawości, o jaki wariant chodzi? Co do zakupów to polecam eBay i tylko z UK, bo wysyłka jest w miarę tania. Jeżeli chodzi o sklepy to Sad Lemon, 7Ate9Comics (te są z UK), ze Stanów Unknown, IGComicStore, ComicXposure.

Offline stachel

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #298 dnia: So, 16 Marzec 2019, 12:31:00 »


Tak z ciekawości, o jaki wariant chodzi?

https://www.previewsworld.com/Catalog/MAR190861
Z tego co znalazłem to ratio 1:100 i ma to być wersja virgin okładki https://www.previewsworld.com/Catalog/MAR190860

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #299 dnia: So, 16 Marzec 2019, 12:50:22 »
No to bliżej premiery obserwuj Midtown Comics. Na pewno będą mieli ten wariant w jakieś turbo cenie na poziomie 150$-200$.