Autor Wątek: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów  (Przeczytany 357958 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #525 dnia: Pn, 20 Maj 2019, 09:01:35 »
Tak myślałem ale wolałem upewnić się u ekspertów. ;) Dzięki.
Jest nadal na AC, ale ta zmyłka previewsworldu ciągnie się do sklepu i już myślałem, że będzie lipa.

Offline eyesore

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #526 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 10:32:17 »
Szukałem tutaj i na "starym" forum ale nigdzie nie mogę doszukać się tej informacji (a wiem że była).
Mianowicie, chciał bym kilka swoich zeszytówek zrobic po "kolekcjonersku", tzn. wrzucić w pudełka od CGC (oczywiście zrobione i certyfikowane przez nich) i potrzymać na półce aż osiągną jakś wartość. Gdzie mam je wysłać albo gdzie znajdę jakieś wskazówki jak to zrobić? Dzieki z góry za pomoc (moze nie ten temat to w takim razie przekierujecie mnie proszę do odpowiedniego miejsca).

Offline isteklistek

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #527 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 11:13:17 »
Próbowałem ogarnąć temat, mam nawet kontakt do osoby, która tym się zajmuje na facebook, chyba się jeszcze zajmuje. Bardzo pomocna osoba.....do rzeczy. Pierwsza i najważniejsza rzecz to ceny, jeżeli nie masz wartościowych zeszytówek, to raczej nie warto ich oprawiać, ale to już Twój wybór. Koszt CGC to w zależności od wariantu, ale standard coś koło 60 funtów (są tańsze, niewiele), jeszcze wysyłka i odsyłka to jakieś 20-24 funty. O ile robisz co najmniej 4 warianty - ja tak chciałem - to się opłaca wysłać, ale już robić mniej to szkoda, jak masz zamiar wyłożyć 240 funtów to warto się zastanowić. W dolarach może być podobnie, albo drożej.

Jeżeli chodzi o CGC, to trochę załuję, ze nie mam jeszcze żadnego i nic nie wysłałem. Na teraz można kupić w ATOM CGC V1, Jusko 309 zł. i tak myślę, że mi się podoba, ale wariant za 15 zł. też mi pasuje.
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Maj 2019, 11:45:56 wysłana przez isteklistek »

Offline eyesore

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #528 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 13:26:36 »
Dzięki bardzo za odpowiedź, masz jakieś namiary na miejsce gdzie wysyła się zeszytówki?

Offline isteklistek

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #529 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 13:30:41 »
https://www.cgccomics.com/

Drugiej nie mam w zakładkach, bo są tylko dwie firmy warte uwagi.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #530 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 13:45:38 »
Jest jeszcze CBCS oraz PGX, a serio liczy się tylko CGC. Wysyłanie z Polski jest mocno nieopłacalne, dodatkowo naprawdę trzeba się zastanowić co się "slabuje", bo pochopne decyzje mogą spowodować stratę kasy, bo wzrost wartości nigdy nie nastąpi. Powiedz co chcesz ocenić, bo jestem ciekaw :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Maj 2019, 13:48:02 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline eyesore

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #531 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 13:58:48 »
Bardziej chciałem niż chcę bo raczej nie ma to sensu finansowo (sądziłem że to koszt 50-100zł max), lepiej chyba juz kupowac gotowce
AMAZING SPIDER-MAN #1.1 ROMITA VAR
KINGPIN #1 SIENKIEWICZ VAR
takie dwie pozycje, wiem że one nie śmigają ża jakieś poteżne pieniądze obecnie ale myślalem przyszłościowo.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #532 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 14:02:33 »
Nie ma szans, aby te okładki zyskały na wartości kiedykolwiek.

Offline eyesore

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #533 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 14:07:13 »
ech...  :-[
no trudno, zostanę na kolekcjonowaniu wariantów i karmieniu swojego wewnętrznego geeka  8)

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #534 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 14:08:42 »
No to zakładaj temat w dziale o kolekcjach i pokazuj jakie warianty posiadasz ;)

Offline eyesore

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #535 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 14:11:41 »
 ;D
podliczyłem na szybko ok 150 sztuk więc będzie co wrzucać (tabela w excelu bo bym sie nie doliczył),
ogarne zdjęcia i wrzucę w niedzielę/poniedziałek (do weekendu nie ma szansy)

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #536 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 15:52:20 »
Czekam również.  8)

Swoją drogą uświadomiłem sobie, że też muszę wreszcie założyć swój wątek w kolekcjach. Szału może nie zrobi ale trochę się tego wszystkiego uzbierało (pełne (piszę tylko o zeszytach) 4 short i 1 long boxy)...

Również chodzi za mną zakup - tak dla szpanu ;) - jakiegoś fajnego gradowanego zeszytu. :)

Nie ma szans, aby te okładki zyskały na wartości kiedykolwiek.
Kurcze, tego właśnie nie ogarniam - czasami zwykła np. AVENGERS #684 nagle z dnia na dzień dostaje kopa i cena skacze w "kosmos" (mam  ;D):
« Ostatnia zmiana: Śr, 22 Maj 2019, 15:56:38 wysłana przez Gazza »

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #537 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 16:20:01 »
Bo to pierwsze pojawienie się Immortal Hulka ;). Liczy się środek, okładka ma mniejsze znaczenie.

Offline LordDisneyland

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #538 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 16:55:25 »
Liczy się środek, okładka ma mniejsze znaczenie.

Rany boskie, czegośmy dożyli :D
,, - Eeeeech.''

Offline Pan_Andrzejek

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #539 dnia: Śr, 22 Maj 2019, 17:54:42 »
,,Grejdowanie" komiksów w CGC wychodzi drogo i gdy się nie ma czegoś naprawdę cennego, to jest to raczej nieopłacalne, jeżeli ktoś liczy na przyszły zysk.

Za to niewątpliwie wielką zaletą jest własna satysfakcja posiadania takiego egzemplarza w kolekcji. Sam myślałem nad wysłaniem do oceny swojego Batmana Damned #1 po gackowo-wackowej aferze, ale na razie się wstrzymałem.

A poza tym, to witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;D