Autor Wątek: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów  (Przeczytany 358019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #90 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 11:26:45 »
Po tym jak macha pędzlem widzę, że chyba będzie trzeba zakład wycofać.  ;D
Mógł rzeczywiście nie domalować. Czapki z głów zwłaszcza za tę granulacje cegły.
Tło w pracy do Red Hooda (ta cegła) to obróbka cyfrowa. Parrillo wrzucił zdjęcie gotowej pracy na IG i ewidentnie nie widać tam tego dopracowanego tła. Miałeś rację :)

sum41

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #91 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 11:55:36 »
Alternatywna okładka do "Red Hood Outlaws #31"

Offline Red Fury

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #92 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 12:38:30 »

Nom ogólnie te okładki w wariancie do Czerwonego Kapturka cieszą oko, po Goodnight Gotham serio ich jakość poszybowała w górę. Wcześniej RHATO nie miało takich dobrych okładek i były takie se. Pieczołowicie zbierane w mojej kolekcji. Teraz widzę, że będzie trzeba zainwestować w warianty do Nightwinga skoro Egmont się wypiął i anulował serię.
Nightwing #59 Putri

« Ostatnia zmiana: Nd, 17 Luty 2019, 12:51:05 wysłana przez Red Fury »
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

John_

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #93 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 21:12:32 »
Swoją drogą Lodbell od lat samodzielnie pisze Jasona, układając pionki po swojemu i rozwijając protagonistę tak jak mu się podoba. W przeciwieństwie do tego jak próbował zniszczyć go lata temu G. Morrison.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #94 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 09:46:36 »
Venom #11 w wykonaniu Mayhew. Okładka dla Sad Lemon/7Ate9Comics

« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Luty 2019, 09:48:43 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #95 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 10:11:19 »
@sum41 - ten Vader i szturmowcy odpierający Obcych to jakiś cover?

Nightwing #59 Putri - ja tam ogólnie bardzo cenię sobie prace pani Putri, w każdej serii ma coś ciekawego do pokazania. Ale przede wszystkim wyrobiła sobie fajny rozpoznawalny styl.

Venom #11 Mayhew - o ile uwielbiam rysunki Mike Mayhew o tyle tu czegoś mi brakuje. Gdyby nie opis nie rozpoznałbym tej pracy.

KamilM

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #96 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 10:41:12 »
No niestety to nie jest homage. Ciężko nazwać hołdem zaczerpnięcie wizji rzeźbiarza (okładka z Magneto), pomysłu na grafikę wówczas nieznanego In-Hyuk Lee (Venom na MegaCon) czy ewidentną kopię części pracy Bena Olivier w przypadku nadchodzącego wariantu do Deathatroke'a. Internauci znajdują coraz więcej dowodów na to, że starsze, znane pracę Mattiny to kopie powstałe na pracach innych artystów, które zawierają przemalowane elementy z tych grafik. Przykładów jest całe mnóstwo. To co zebrało Bleedingcool to nie wszystko. Żeby nie być gołosłownym:



Wkleiłem fragment pracy Oliviera




Nadal lubię tego rysownika, ale nadszarpnął mocno moje zaufanie. Umiejętności nie można mu odmówić, ale "kwiatki", które wypłynęły ostatnio stawiają go w złym świetle.
Hmm, ja jestem ciekaw dlaczego nikt jeszcze nie doczepił się do Grega Landa, bo cechuje go podobna artystyczna swoboda twórcza:
https://comicvine.gamespot.com/greg-land/4040-2064/forums/greg-lands-art-why-i-hate-it-take-178-407907/


Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #97 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 10:56:33 »
Od ostatniego posta stan mojej wiedzy trochę się zmienił i aktualnie oskarżanie Mattiny o plagiat sobie daruję. Rozmawiałem z osobą dobrze zorientiwaną w temacie i patrzę teraz na to zupełnie inaczej.
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Luty 2019, 10:59:46 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #98 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 14:49:19 »
Nie rozwinąłbyś tej myśli? Jestem bardzo ciekaw tej opinii. Tym bardziej, że sam należę do entuzjastów Mattiny. Mnie takie praktyki naprawdę nie przeszkadzają. Dopóki nie naruszają praw autorskich etc nie mam z tym problemu. Przykład Grega Landa - to samo. Dla mnie to tylko zdjęcia referencyjne...

sum41

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #99 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 14:57:47 »
Dokładnie rozwiń temat proszę bo chyba masz w tym dziale największą wiedzę z nas wszystkich w temacie variantów :)


Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #100 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 15:27:49 »
Dowiedziałem się trochę na grupie FB. Okazuje się, że jest w Polsce osoba mająca dostęp do wyroku w sprawie Mattina/JeHyung. Informacja pojawiła się publicznie, więc ją przeklejam.

"Każdemu da się coś znaleźć. Nikt nie tworzy ex nihilo. Poza tym jak na razie wszystko wygrywa. No i trzeba być ostrożnym z zarzutami, co podkreślono w wyroku JeeHyung/Mattina. "Poza osoby fotografowanej, która zostaje uchwycona na rysunku nie jest przedmiotem prawa autorskiego twórcy ilustracji. Nie może zakazać jej eksploatacji innym osobom w swoich rysunkach. Na tej samej zasadzie nie można zakazać innej osobie namalowania martwej natury, która - jeśli jest przenoszona na płótno z fotografii - u poszczególnych osób będzie wyglądać podobnie". Nie ma co popadać w przesadę"

Pisał to prawnik, komiksowy geek, piszący książkę o prawach autorskich na przykładzie naszego ulubionego medium.
JeeHyung będzie odwoływał się od wyroku.

Offline Red Fury

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #101 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 17:42:46 »

Wyszedł już katalog na maj z DC. Variant cover do deathstroke'a  wydaje sie ciekawy. Tym razem Selina nie ma jakieś ciekawej okładki

https://www.bleedingcool.com/2019/02/18/full-dc-comics-may-2019-catalog-solicits-from-year-of-the-villain-the-last-knight-on-earth/
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #102 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 18:11:34 »
Będzie miała :)

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #103 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 19:56:00 »
Okładki do majowego eventu DCeased, czyli DC Zombies
Horrorowy wariant jest świetny.


Offline LordDisneyland

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #104 dnia: Wt, 19 Luty 2019, 01:44:17 »
Oj, tak. Jedne z lepszych wśród tych zapowiedzi...ale muszę przyznać, ze największe wrażenie zrobiły na mnie figurki



Są po prostu świetne :D

Fajna jest też okładka WW70 Frison, o ile dobrze patrzę. Nie znam komiksu Pearl", ale mają okładkę Kenta Williamsa...też dawno o nim nie słyszałem, ale wygląda to lepiej, niż praca Kelleya Jonesa.
,, - Eeeeech.''