Autor Wątek: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów  (Przeczytany 354721 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #870 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:11:18 »
Dziwna sprawa. Wierzę, że się na tym znasz i teraz jestem w lekkim szoku.
Uwielbiam twórczość M.Mayhew i śledząc ją od lat nigdy nie spotkałem się z opcją retuszu zdjęć. Zawsze szkic, tusz i bywa, że kolor nakładany jest już cyfrowo. Ale nie twierdzę, że Bender nie wie lepiej. Spoko. Ja nie przestanę lubić twórczości MM z powodu OPINII kogokolwiek. :)
Dziwne to o tyle, że ma świetny warsztat (mam jego całe The Star Wars) i widziałem sporo okładek. Może po prostu zrobił sobie eksperyment.
Mam też. I nie tylko to.
A może jesteś w błędzie?

Bender

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #871 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:25:02 »
Nikt nie każe przecież przestać Ci ja lubić :) , mówię po prostu o tej konkretnej pracy.
Oczywiście, że mogę być w błędzie. Natomiast gdybym miał się z kimś założyć, że to foto nawet o większą kasę, to bym się założył. :)

Niemniej panowie, tak wyglądają filtrowane w fotoszopie włosy. Robiłem to setki razy na róże potrzeby. Mogą być przepalone jak tu, przekontrastowane, ale zawsze zostają te same wspólne charakterystyki. Plus jak zmrużycie oczy to będziecie mieli ogólne wrażenie fotografii. Nie malowanego hiperrealizmu, ale właśnie fotografii. Na to składa się kilka czynników, są pewne rzeczy, których nie da się oszukać, albo namalować z pamięci.
« Ostatnia zmiana: Cz, 12 Wrzesień 2019, 09:28:54 wysłana przez Bender »

sum41

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #872 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 14:14:42 »
Haha, nie nie nie.... może sobie robić takie szkice PO. Ale jest przerobiona fotka. Widać to nawet gołym okiem. Panowie, miałem rysunek i malarstwo w liceum i na studiach. Naprawdę wiem co mówię. Ten szkic to jest lipa.

Tez siedzę w "rysunkach/grafice/studia - grafika komputerowa" od około 10 lat  i tak zgadzam się z Benderem że najpierw powstała kompozycja w PS potem można z łatwością stworzyć ołówkowy szkic- powód - sprzedaż "oryginału" lub kolejny wariant dla wydawnictwa.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #873 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 19:18:18 »
Campbell oraz Sienkiewicz do Spawn #301


Offline Kielo

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #874 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 20:09:11 »
@UP - zamowione. Pozostale zreszta tez  ;D Mattina, Ross i Alexander tez sa niezle.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #875 dnia: Cz, 12 Wrzesień 2019, 20:10:33 »
Dla mnie Campbell przez te kolory. Uwielbiam taką paletę barw.

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #876 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 08:25:29 »
Dla mnie virgin Mattiny. :))

Offline Antari

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #877 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 09:53:42 »
Ja wziąłem virgina Campbella. Faktycznie świetna.

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #878 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 13:19:41 »
Dorzuciłem virgin Rosa. :))

Offline LordDisneyland

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #879 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 01:32:24 »
Jaracie się, jak ja przed pierwszym polskim numerem Pomiotu :)


Czy DerpDealer już gościł w temacie?



https://shop.heavymetal.com/products/soft-wood-cover-b


Alez mam do nadrobienia...nie uwierzycie, ale od przeszło miesiąca nie czytałem komiksu. Od 1 sierpnia kupiłem raptem 12. Postanowiłęm przełamać oczywisty kryzys odtwórczy zaglądając do tego tematu ;) I czuję się jak w domu :D :D :D
,, - Eeeeech.''

Offline Gazza

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #880 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 08:45:47 »
Witamy z powrotem!! :))

Ja się nie jaram aż tak tymi Spawn'ami. Może gdyby to były kobiece kształty to jeszcze.... ;)

Up: homage Frazetty widzę ;)

A skoro o babkach wspomniałem - może ktoś się skusi - jedziemy:
ANGELA DELLA MORTE #1 CVR A


LIVEWIRE #12 CVR C WADA


NIOBE SHE IS DEATH #1 CVR A NAM
« Ostatnia zmiana: Wt, 17 Wrzesień 2019, 08:50:27 wysłana przez Gazza »

Offline Grzmichuj

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #881 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 12:20:45 »
Nikt nie każe przecież przestać Ci ja lubić :) , mówię po prostu o tej konkretnej pracy.
Oczywiście, że mogę być w błędzie. Natomiast gdybym miał się z kimś założyć, że to foto nawet o większą kasę, to bym się założył. :)

Niemniej panowie, tak wyglądają filtrowane w fotoszopie włosy. Robiłem to setki razy na róże potrzeby. Mogą być przepalone jak tu, przekontrastowane, ale zawsze zostają te same wspólne charakterystyki. Plus jak zmrużycie oczy to będziecie mieli ogólne wrażenie fotografii. Nie malowanego hiperrealizmu, ale właśnie fotografii. Na to składa się kilka czynników, są pewne rzeczy, których nie da się oszukać, albo namalować z pamięci.

Przyjacielu, zrób nam wszystkim przysługę i albo się dokształć w dziedzinie plastyki, albo zacznij robić covery dla Marvela. ALbo przynajmniej załóż konto na Instagramie, bo tam jest wszystko wyjaśnione. Bo ja Mayhew znam jak siebie samego, jego warsztat, wrysy i szkice. Jedyne, z czym się zgadzam, a co wcale nie jest tajemnicą, to fakt organizowania sesji i castingu do każdej okładki, tworzenie zdjęć referencyjnych i na ich podstawie tworzenie szkicu. Dokładnie jak Ross.
Ale to, że na okładce są manipulowane rastry i jakieś "charakterystyki włosów" to kocopoł i wskazuje raczej na twoje sposoby pracy i niskie aspiracje. Albo po prostu nie wiesz jak działa maska akwareli, ale o tak mikre doświadczenia nie podejrzewałbym kogoś, kto wypowiada się publicznie o pracy Mayhew.
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Bender

  • Gość
Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #882 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 13:13:59 »
Nie wiem czemu się tak emocjonujesz. Generalnie się zgadzam, co do fotograficznych referencji i nie kwestionuje jego warsztatu. Mówię o tym jednym konkretnym przykładzie i nadal obstaję przy swoim, został zrobiony bezpośrednio na zdjęciu. Cały jego instagram ani warsztat w żaden sposób nie wyklucza, że tym razem zrobił to inaczej. I jeśli już robimy sobie przysługi, to może mniej niepotrzebnych osobistych wycieczek poprosiłbym.

Offline isteklistek

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #883 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 16:58:13 »
DC Lee



DC Cho


Offline Antari

Odp: Nowe, ciekawe warianty okładkowe komiksów
« Odpowiedź #884 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 18:07:53 »
W przypadku Lee niepotrzebnie wrzucili tę z Damned #1. Dla mnie to totalna słabizna. Poza tym bez zaskoczeń, dużo Husha.