Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 438690 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Eduardo

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #735 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 22:04:19 »
Royal City i Grass Kings: warto kupić w tej promocji czy sobie darować? Lemire'a się trochę obawiam, bo trzaska ostatnio komiks za komiksem, więc prędzej czy później noga się mu powinie... Kindt też bywa nierówny... A w oryginale nie zdążyłem przeczytać. Za ewentualne podpowiedzi z góry dziękuję.

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #736 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 22:08:11 »
Oba były dla mnie rozczarowaniem- choć GrassKings jednak dużo mniejszym. Royal City to chyba jedyny komiks Lemire'a, przy którym żal mi wydanych piniąchów [bez promocji, dodajmy - to boli podwójnie ;) ].
,, - Eeeeech.''

Offline sad_drone

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #737 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 22:11:22 »
@Eduardo
Royal city mi się podobało, ale ostrzegam że to jest powolna obyczajówka w której nie dzieje się za wiele. Seria jest bardzo podobna do hrabstwa essex, więc jak to czytałeś i ci się podobało to royal city tez polecam. (chociaż essex lepsze)

Grass kings odradzam, rysunki są bardzo ładne i pomysł wyjściowy z autonomiczną wioską jest całkiem interesujący, niestety główna intryga kryminalna ma rozwiązanie tak banalne i oczywiste, że po samym krótkim opisie postaci występujących w komiksie możesz z łatwością wytypować mordercę.

Przy okazji polecajek nsc, co waszym zdaniem warto kupić z oferty po angielsku ? Myślę o drifter i the beauty, ktoś czytał i może powiedzieć parę słów ?
« Ostatnia zmiana: Wt, 21 Kwiecień 2020, 22:13:54 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline michał81

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #738 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 22:25:43 »
No niestety, dopiero w drugiej połowie roku :(
Rok różnicy pomiędzy tomami? Zabójcze tempo wydawnicze prawie jak w przypadku Sandman Uniwersum  :o ::)

36degrees

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #739 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 22:43:47 »
Beauty nie warto z prostego względu - Image zrobił cancel serii przed finałem

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #740 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 23:00:10 »
Rok różnicy pomiędzy tomami? Zabójcze tempo wydawnicze prawie jak w przypadku Sandman Uniwersum  :o ::)

Ach, dlatego wspominasz o Goonie :) Rzeczywiście podobnie, pomijając kwestie, że Goona dostajemy w jednym tomie tylko co w trzech tomach serii z Uniwersum Sandmana ;)

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #741 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 23:09:38 »
On sobie po prostu musi ponarzekać :)

Offline michał81

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #742 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 23:15:27 »
Ach, dlatego wspominasz o Goonie :)
Nie dlatego, bo czekam a tu rok przewy między tomami, to sporo, tym bardziej, że seria jest zamknięta.

Reszta to tylko przytyk to Jankowych wyliczeń wiadomo czego ;) 

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #743 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 23:16:51 »
Oj tam, dajcie już spokój :)

Może Goon nie sprzedaje się jakoś szałowo? Byłoby szkoda, bo dałbym sobie rękę uciąć, że to murowany hit.

JanT

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #744 dnia: Wt, 21 Kwiecień 2020, 23:34:03 »
Goon + kilka innych tytułów zostały przesunięte przez zeszłoroczną obsuwę.

Offline Eduardo

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #745 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 04:54:24 »
Oba były dla mnie rozczarowaniem- choć GrassKings jednak dużo mniejszym. Royal City to chyba jedyny komiks Lemire'a, przy którym żal mi wydanych piniąchów [bez promocji, dodajmy - to boli podwójnie ;) ].
No to wbiłeś mi klina, bo generalnie w internetach Royal zbiera pozytywne recenzje... Mógłbyś rozwinąć myśl dlaczego to jedyny komiks Lemire'a, przy którym żałujesz wydanej kasy? Które z jego komiksów uważasz za najlepsze? Może dzięki temu będzie mi łatwiej podjąć decyzję (ciagle się waham, z Grass Kings zrezygnowałem).

Offline Eduardo

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #746 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 04:59:38 »
@Eduardo
Royal city mi się podobało, ale ostrzegam że to jest powolna obyczajówka w której nie dzieje się za wiele. Seria jest bardzo podobna do hrabstwa essex, więc jak to czytałeś i ci się podobało to royal city tez polecam. (chociaż essex lepsze)

Grass kings odradzam, rysunki są bardzo ładne i pomysł wyjściowy z autonomiczną wioską jest całkiem interesujący, niestety główna intryga kryminalna ma rozwiązanie tak banalne i oczywiste, że po samym krótkim opisie postaci występujących w komiksie możesz z łatwością wytypować mordercę.

Grass Kings już usunąłem z mojej listy - Twoja opinia plus kilka negatywnych z innych źródeł swoje zrobiły (ktoś pięknie napisał, że Grass Kings to gorszego sortu Skalp).
Przy Royal City ciągle się waham. Hrabstwo mi się podobało, aczkolwiek czytałem to już wieki temu (pierwsze wydanie Timofa), kiedy sytuacja na rynku była nieco inna i tytuł ten wydawał się znakomity (może dalej jest? Musiałbym go sobie odświeżyć). Jak już pisałem post wyżej, generalnie Royal zbiera bardzo dobre recenzje. Ale taki Podwodny Spawacz też, a akurat uważam go za słabiutką pozycję... Ot, jałowe dyskusje o gustach  ;D

Offline Grrrgory

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #747 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 11:23:02 »
Hej a może orientuje się ktoś, czy NSC planuje wznowienie Torpedo 1936?
A jeśli nie, to warto na to polować na rynku wtórnym (póki ceny są jeszcze poniżej okładkowej ;) ?

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #748 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 11:39:28 »
Torpedo jest świetny! Jak lubisz klasyczne gangsterskie klimaty, czarny humor i nie zraża cię epatowanie przemocą, to tym bardziej. Pewnie nikt nie wie, czy będzie wznowienie, ale dotąd chyba żaden tytuł NSC nie był na dłużej niedostępny? Choć też nie chce mi się wierzyć, że taką cegłę ciągle będą dodrukowywać.

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #749 dnia: Śr, 22 Kwiecień 2020, 11:48:51 »
@Eduardo

Słuchaj, do trzeciego tomu jest to bardzo interesujący komiks- o ciekawie zarysowanym tle i powolnej, pełnej napięcia akcji. Lemire daje nam bardzo wiarygodny portret rodziny, którą nękają różnorakie, bardzo poważne problemy i czekałem w napięciu na zakończenie. A tu na kilku stronach ciach-mach, pan scenarzysta pokazuje, jak prosto i bezkonfliktowo w krótkim czasie uporać się z największymi nawet problemami, rozwiązać ciągnące się od lat konflikty.  Miałem uczucie, że ktoś mnie tu oszukuje :/ Rzecz nawet nie ma prawa stać koło Essex County ;)
Gdyby w ten sposób rozwiązał problemy bohaterów Marvela, w internetach podniósłby się bunt :D

@sad_drone  :

Z anglojęzycznych bezustannie polecam to samo, więc się powtórzę: dobry jest Ellis i jego "Injection", "Loose Ends" przypomina mi w sumie "Prawdziwy romans" Scotta ;) , "Rumble" bardzo mi się podoba, no i świetny cykl "Prophet"- fantastyka naukowa, co się zowie, a Extremity wziąłem, bo mi się ilustracje Spicera podobały...jeszcze czeka na lekturę.
"I Kill Giants" też można wrzucić, bo taniej chyba tego się nie dostanie.

@Grrrgory - ramirez82 ma rację , bierz, póki jest dostępny... Czarny kryminał na wysokim poziomie.
,, - Eeeeech.''