Autor Wątek: Non Stop Comics  (Przeczytany 438526 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hans

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #630 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 16:27:30 »
Ja kilka pozycji znajdę, choć przyznam że liczyłem na troszkę inne tytuły.
Na pewno będę kontynuował to co zacząłem.

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #631 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 18:03:52 »
Czy mi się wydaje, czy widzę ogólne rozczarowanie ofertą NSC na pierwsze półrocze? Zwolnić, chyba nie zwolnili - na pierwszą połowę 2019 roku naliczyłem 23 tytuły, czyli tyle co w nowym katalogu :) Skręcają bardziej w kierunku komiksu europejskiego, co chyba jakiś czas temu zapowiadali, ale wciąż połowa ich oferty na te półrocze, to komiksy amerykańskie. Może brak w zapowiedziach jakichś potencjalnych megahitów, ale skoro wcześniej potencjalne megahity z rynku amerykańskiego, wcale nie okazywały się nimi być, to nie dziwota, że NSC próbuje innych rzeczy. A z tych innych rzeczy, P.T.S.D., Dni których nie znamy, Coda, czy Miasto wyrzutków zapowiadają się co najmniej ciekawie. Do tego finał Odrodzenia, i kontynuacje wielu świetnych serii - widać po Deadly Class, The Goon, Giant Days, czy Lastman, że już w tempie dostosowanym do możliwości naszego rynku :(

Offline LordDisneyland

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #632 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 18:45:29 »
Chyba raczej przy pierwszym tomie autor nie wiedział czym ma być ta seria, a pomysł wykrystalizował się później.

W sumie racja! :)
,, - Eeeeech.''

Offline eskim

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #633 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 18:58:40 »
Seria została zawieszona w 2019 roku przez problemy ze zdrowiem rysownika. Kilka tygodni temu ten rysownik na swoim Instagramie na pytanie jednego z fanów, o Black Monday Murders napisał, że pracuje obecnie non stop na stworzeniem kolejnych numerów - https://www.instagram.com/p/B6yWFJhhCIR/
też chciałem o to zapytać. Dzięki za odp
Porcelana warta zainteresowania? Przykładowe plansze wydają się być ok.

Offline rand

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #634 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 20:29:41 »
Czy mi się wydaje, czy widzę ogólne rozczarowanie ofertą NSC na pierwsze półrocze? Z

Kto się zawiódł ten się zawiódł, kwestia gustu. Ja jestem zadowolony i dla mnie to jest jedno z najlepszych wydawnictw w Polsce.  ;)
Ktoś wspominał, że brakuje im jakiś mocnych tytułów, wg mnie mają tak samo mocne tytuły jak Mucha. Jest Deadly Class, Monstressa, Paper Girls, Zabij albo Zgiń... Same głośne tytuły znanych scenarzystów. Do tego dochodzi Die i Something is killing Children na jesień. Jak to nie są głośne tytuły to nie wiem co jest, chyba wszystko zależy od oczekiwań. Ja mocno trzymam kciuki, żeby utrzymywali standardy przy tych cenach.

Online xanar

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #635 dnia: Cz, 13 Luty 2020, 20:41:26 »
Mi się wydaje, że niektórym to się w d%&@#h poprzewracało od tego dobrobytu komiksowego  :)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Grzmichuj

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #636 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 13:59:53 »
Mi się wydaje, że niektórym to się w d%&@#h poprzewracało od tego dobrobytu komiksowego  :)

O typowy polski komiksiarz z syndromem sztokholmskim. Wymagasz? To ci się w dupie poprzewracało. Trzeba siedzieć na dupie i kupować co jest, bo jak się wydawca wku%^ to po rusku będziecie czytać.
Prawda jest taka, że nasz rynek jest tak bardzo w dupie, że mnie nie satysfakcjonuje perspektywa wyjścia z jelita cienkiego do grubego, bo nadal jesteś w dupie. Chwaliłem NSC za ofertę, ale nie widzę progresu.

Kilka tytułów się wyprzedało i robili ciche dodruki. Było o tym na forum.
O tym nie wiedziałem. Czy ktoś ma napisane "Wydanie drugie"?

W sumie mogliby wydawać, jak TM-Semic 30 lat temu albo na papierze toaletowym, byłoby jeszcze taniej.
Przypadkiem Goon nie miał dodruku tani kolego.

Polski kolekcjoner inaczej postrzega komiksy w HC i jest w stanie zapłacić za niego więcej, dlatego Mucha tłucze HC nawet wtedy kiedy okładka jest grubsza niż zawartość. Moim zdaniem to wieś użytkownika (jak metalowe samochodziki w oczach pokolenia PRL) i manipulacja wydawcy, bo w produkcji okładka HC nie robi aż takiej różnicy, ale zajmowane miejsce na półce jest na wagę złota.
Jak w ogóle można komuś robić wyrzut za to, że dba o własny portfel? Z wydawnictwa jesteś czy urzędnik państwowy? Jest chyba jakiś rozsądek między papierem toaletowym z TM-Semic, a pakowaniem w tekturę każdego tytułu. TP powinny być jak w oryginale - tylko SC.
I wiedz, dożynkowy agresorze, że tylko bogaci ludzie dbają o każdy grosz. Dlatego są bogaci.
« Ostatnia zmiana: Pt, 14 Luty 2020, 14:03:05 wysłana przez Grzmichuj »
jeżeli nadal będzie opowiadał takie bzdury, to skontaktuję się z odpowiednimi organami odnośnie pomawiania mnie, Egmontu i jeszcze kilku innych polskich wydawnictw. Ciekawe, czy wówczas będziesz takim kozakiem?

Offline rekinn

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #637 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 14:14:18 »
Biorę na bank Black Holes i PTSD! :) Goona nie wiem czy będę kontynuował, narazie jakoś do mnie nie przemawia.
Cieszę się, że nie ma więcej propozycji, które mnie intersują bo i tak mało kupuję. ^^

ramirez82

  • Gość
Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #638 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 14:31:40 »
Wymagasz? To ci się w dupie poprzewracało.

Ale, że co? Ze jako klient, masz prawo wymagać, by wydawca wydawał te komiksy, które ty chcesz?

Offline laf

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #639 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 15:07:02 »
O tym nie wiedziałem. Czy ktoś ma napisane "Wydanie drugie"?
Przecież masz napisane jak byk, że to były DODRUKI, a nie kolejne wydanie wyprzedanego komiksu.

Offline Kalander

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #640 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 18:45:01 »
Z pewnego źródła wiem, że dodruki miało Paper Girls 1, Monstressa 1, Goon 1 i Lovecraft.

Offline radioblackmetal

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #641 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 21:57:25 »
Prawda jest taka, że nasz rynek jest tak bardzo w dupie, że mnie nie satysfakcjonuje perspektywa wyjścia z jelita cienkiego do grubego, bo nadal jesteś w dupie.

Nieprawda bo jelito cienkie nie jest w dupie  :P
Tolerancja nie oznacza akceptacji.


The darkness will swallow everything

Offline Łukasz

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #642 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 00:11:10 »
https://twitter.com/i/status/1234891662993870848
- krótka prezentacja pierwszego tomu serii pt. Something is Killing the Children (BOOM Studios). Ciekaw jestem, czy w u nas na jesieni NSC wyda ten komiks z tą okładką, czy może w grę wejdzie jakiś inny wariant? Ta oryginalna do pierwszego numeru moim zdaniem wygląda również rewelacyjnie.
https://www.instagram.com/lukasz_swiniarski/ - zdjęcia mojej kolekcji komiksów

Offline Gazza

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #643 dnia: Śr, 04 Marzec 2020, 12:05:18 »
Tą okładkę zdobi praca Jenny Frison. Gdyby mieli to wydać - mile widziałbym ten wariant na okładce.

Offline PocoNacoLoco

Odp: Non Stop Comics
« Odpowiedź #644 dnia: So, 14 Marzec 2020, 20:51:31 »
Puste ulice, niemy dom, rodzina na wieś w bezpieczne zakątki wywieziona, cisza na forum, kwarantanna wypełnia prozę życia.
Stojąc pośrodku tego wszystkiego, oczekując prawdy i pocieszenia wziąłem się za roprawianie innych o tym i innym świecie.
Royal City, w którym człowiek czuje się jakoś nie tak, gdzie dym z kominów wirując w powietrzu niesie mrzonki marzeń, które radio z głośników głosem szepczące rozbija o mury dorosłości mieszając je ze wspomnieniami...
Skąd my to znamy. Zamiast 1993 roku, mógłbym wymienić 1997, zamiast Royal City miałbym inne miasto.
Czy trzeba szukać w życiu rozterek?
Nie, one same nas znajdą.
Lemire zaskakuje fachowością nastrojów, prozą życia jako taką, bliską niemal każdemu.
Nietrudno odgadnąć o kim mowa w przekazie. O nas młodych, dorosłych, starzejących się, odchodzących.
I tylko jedno pozostaje napisać po tej jesieni w słowach: Nadejdzie jeszcze wiosna i odgoni dzisiejszą rzeczywistość.
Polecam